Gündem Haberleri

  İşte emniyetin ‘Fettan Ceyda’sı

  Eyüp SERBEST/İSTANBUL
  11.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bir yıl önce gelen bir ihbar maili tam da “Yok artık” dedirten cinstendi.

  Çünkü mailde, Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü Koruma Büro Amirliği’nde görevli polis memuru F.B’nin (28), gündüz polis olarak görev yaptığı, gece ise kadın kılığına girerek fuhuş yaptığı iddia ediliyordu. Vatan Gazetesi’nden Burcu Purtul’un haberine göre ihbarı ciddiye alan İstanbul Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri, söz konusu mailde geçen bir internet sitesine girerek araştırma yaptı. Ekipler ilk olarak F.B.’nin fotoğraflarını internetteki “Fettan Ceyda” takma isimli kişinin fotoğraflarıyla karşılaştırdı. Kadın kıyafetleriyle poz veren kişi meslektaşlarıydı.

  150 TL’yi kabul etti

  Polisler, F.B.’yi 16 Ağustos 2011’de cep telefonundan arayarak ilişki teklif etti. İlk önce meslektaşlarına meşgul olduğunu söyleyen F.B., 18 Ağustos 2011’de ise ısrarlı aramalara dayanamayarak saati 150 TL’den fuhuş yapmayı kabul etti. Buluşma yeri olarak da Zeytinburnu’nda oturduğu evin adresini verdi. Eve giden bir polis memuru F.B.’nin parayı almasının hemen ardından kimliğini açıkladı. F.B. meslektaşları tarafından Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. F.B. burada verdiği ifadesinde şunları söyledi:

  “Halen biseksüelim”

  “Kendimi küçük yaşlardan beri kadın gibi hissetmekte idim. Normal bir erkek gibi yaşamak için çok zorladım ancak doğuştan eğilimim olduğu için düzelemedim. Hatta bu hareketlerimden dolayı doktora gidip tedavi olmak istedim. Birkaç seans gittim ancak bir sonuç alamadım. Dolayısı ile feminen hareketlerim devam ettiği için de bunu gizli gizli yaptım. Çünkü polis olmuştum ve mesleğimin verdiği sorumluluğa bir zarar gelmemesi için hep gizli yaptım ya da kendimi geri çektim. Bu cinsel eğilimlerimden dolayı zaman zaman erkek arkadaşlarımla birlikte oluyordum. İnternet sitesini de fuhuş yapmak için açmadım. Resimlerimi yayınlamak istedim. Halen biseksüelim. Bu işi paradan çok zevk için yapmaktayım.” Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na çıkartılan F.B. serbest bırakıldı. İçişleri Bakanlığı ise jet hızıyla soruşturma başlattı. Önce açığa alınan F.B. kısa sürede tamamlanan soruşturma sonunda, gayri ahlaki ilişkileri nedeniyle meslekten ihraç edildi. F.B., ‘fuhuş için yer temin etmek’ suçundan ise beraat etti.

  Şimdi İzmir’de

  F.B. meslektaşlarına yakalanıncaya kadar, Zeytinburnu’ndaki komşuları normal bir hayat sürdüğünü düşünüyordu. F.B. o günden sonra evini terk etti. İnternet sitesini de kapattı. Ancak yine Ceyda takma adını kullanarak başka bir site oluşturdu. Yeni sitedeki bilgilere göre, F.B. İzmir’de yaşıyor ve geçimini fuhuş yaparak sağlıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı