Gündem Haberleri

  İste dünyanın en kücük ineği

  Hürriyet Haber
  06.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir Fransız çiftçi, suni döllenme yöntemiyle midilli atları gibi hiç büyümeyecek 8.2 kiloluk dünyanın en küçük ineğini doğurttu.

  Fransa'nın Toulouse Kenti'ne 22 km uzaktaki Beaumont-sur-l'Eze Köyü'nde doğan 8.2 kilo ağırlığında ve 47 santimetre boyundaki hayvana Ondine adı verildi. Ondine, hem dünyaya geldiği çiftliğin sahibi Remy Marsini ve ailesinin, hem de bütün köyün eğlencesi haline geldi.

  Cüce tavuk ve koyunlar

  Melezleme ve suni dölleme çalışmalarına meraklı Fransız çiftçi Remy Marsini, bugüne dek cüce tavuk, koyun, keçi ve midilli atları da yetiştirmişti. Marsini çiftliğinde iki yıl önce dünyaya gelen ve Isadora adı verilen midilli atı çok popüler olmuştu.

  Kohl'ün arkadaşına midilli

  Isadora'yı geçtiğimiz Aralık ayında, Alman Başbakanı Helmut Kohl'ün bir arkadaşı çocuklarına Noel hediyesi olarak satın almıştı. Çiftçi Marsini bu satıştan kaç para kazandığını açıklamasa da minik inek Ondine'in ‘everilecek’ yaşa geldiğinde iyi bir ‘başlık parası’ getireceğinden emin.

  Bu da Ondine'in annesi

  Ondine, kendisini dünyaya getiren normal ölçüdeki annesinin yanında minnacık kalıyor. Yarım tonu bulan ağırlığıyla anne Anastasia bile yavrusunu biraz da hayretle seyrediyor.

  Fransız çiftçi Remy Marsini, Ondine gibi çiftliğinde doğan koyunlarla, keçilerle, midillilerle çok övünüyor.

  Oyuncak gibi sırtında taşıyor

  Remy Marsini'nin 6 yaşındaki kızı Sophie, minik inek Ondine'le şimdi oyuncak bir bebekmiş gibi oynuyor. Parmak-ineği sırt çantasına oturtup bisikletiyle gezdiriyor.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı