Gündem Haberleri

  İşte deprem bölgesinin öncelikli ihtiyaçları

  ANKARA, (DHA)
  25.10.2011 - 15:20 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKANLIK Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), deprem bölgesinde öncelikli olarak ihtiyaç duyulan malzemeleri açıkladı.

  Öncelikli ihtiyaçların çadır, konteynır, battaniye, uyku tulumu, çabuk bozulmayacak ve stok imkanı bulunan gıda malzemeleri, katalitik soba (tüpü ile birlikte), temizlik malzemeleri, ve su olduğu belirtildi. AFAD’tan yapılan açıklamada, şöyle denildi:

  "Başkanlığımıza ve Van Valiliğine; valilikler, kurumlar, STK’lar ve vatandaşlarımızdan yoğun bir şekilde yardım yapma talepleri gelmektedir. Toplanan yardımları gönderecek valilikler, kurumlar, STK’lar ve vatandaşlarımızın, yardımları göndermeden önce Van Valiliği ile koordine sağlamaları, yardımların sağlıklı bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlayacaktır. Yardımlarda, aşağıdaki listede yer alan malzemelere öncelik verilmesi uygun olacaktır. Öncelikli İhtiyaç Listesi; Çadır, konteyner, battaniye, uyku tulumu, çabuk bozulmayacak ve stok imkanı bulunan gıda malzemeleri, katalitik soba (tüpü ile birlikte), temizlik malzemeleri, su."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı