Gündem Haberleri

  İşte bu da Gül'ün 1 Mayıs açıklaması

  ANKA
  01.05.2008 - 15:56 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1 Mayıs kutlamalarına ilişkin olarak, “Ümit ediyorum ki bu tip konular önümüzdeki yıllarda daha soğukkanlı bir şekilde konuşulur ve olup bitenlerden herkes tarihi bir şekilde ders çıkartarak, önümüzdeki yıllarda daha güzel bir şekilde kutlanır” dedi.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Makedonya'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, “İşçiler, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı temel hak ve özgürlüklerin kullanılması doğrultusunda kutlayamadılar. AB üyelik sürecindeki Türkiye'nin geleceği açısından bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusu üzerine Gül şunları söyledi:

  “AB olmasa da işçinin hak ve hukuku her zaman korunmalı. Siyasi, ekonomik ve sosyal standartların AB standartlarına çıkarılması Türkiye'nin kararlı bir şekilde yürüttüğü politikadır. Bugün, sonunda aklıselimin hakim olduğunu gördüm.

  Ümit ediyorum ki bu tip konular önümüzdeki yıllarda daha soğukkanlı bir şekilde konuşulur ve olup bitenlerden herkes tarihi bir şekilde ders çıkartarak, önümüzdeki yıllarda daha güzel bir şekilde kutlanır.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı