GeriGündem İşte Beyaz Saray'ın aşk trafiği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Beyaz Saray'ın aşk trafiği

ABD Başkanı Bill Clinton'ın başını ağrıtan seks skandallarına sahne olan Beyaz Saray, giderek içinden çıkılmaz bir hal almaya başlayan krizle başa çıkmanın yollarını ararken, gereken tedbirleri zamanında almadığı için de bir hayli pişman.

Clinton'ın performansını çok yakından kollamakla görevli Beyaz Saray danışmanları, şimdi ‘‘Biz ne yaptık’’ diye kara kara düşünüyorlar. Clinton'in kadınlara karşı zaafını bildikleri halde, gencecik memurelerle stajyer kızların, Beyaz Saray'ın Batı Kanadı'nda cirit atmalarına göz yumdukları için dövünüyorlar. Ama, artık çok geç...

Başkan'ın stajyer Monica Lewinsky'yle ilişkisinin ortaya çıkması sonucu patlak veren skandaldan sonra isim vermemek kaydıyla konuşan bütün danışmanlar aynı şeyi söylüyor: ‘‘Oval Ofis'in bulunduğu kat, ortalıkta dolaşan mini etekli memureler ve cıvıl cıvıl genç stajyerler sayesinde tam bir günaha çağrı bahçesine dönmüştü. Başkan'ın libidosunu da çok iyi biliyorduk. Galiba onu fazla serbest bıraktık.’’

Başkan'ın ünlü Oval Ofisi'yle Hillary Clinton'un ofisinin bulunduğu Batı Kanadı'nın ayrıntılı bir şemasını yayınlayan Time Dergisi, danışmanların aslında Clinton'ın kendi katında dolaşan bayanlara ilgisini çok iyi bildiklerini, ancak muhtemelen işlerini kaybetmemek için sustuklarını yazıyor.

HILLARY'NİN JANDARMASI

Time'ın yayınladığı şemaya göre Hillary üst katta olduğu için, Başkan eşinin denetim alanı dışında gibi görünüyor. Ancak 1996 Aralık ayına kadar Beyaz Saray'da Genel Sekreter Yardımcılığı yapan Evelyn Lieberman'ın, aslında ‘‘Başkan'ın çevresini zararlı unsurlardan arındırmakla’’ görevli olduğu biliniyor. 1993 yılında Beyaz Saray'a gelen ve daha sonra Voice Of America Radyosu'nun başına geçmek üzere işinden ayrılan Bayan Liebeman, stajyer kızların mini etekli dolaşmasını engelliyor, bluz düğmelerini kapattırıyordu.

Lieberman'ın diğer bir görevi de ‘‘mayınları temizlemekti’’. Başkan'ın ilgisini çekebilecek şık ve alımlı bayan danışmanları hemen gözüne kestirip, Beyaz Saray'dan uzaklaştırıyordu. Başkan'la biraz fazla çene çalarken görülenler de aynı akibete uğruyordu. Nitekim stajyer kız Monica Lewinsky'yi Pentagon'a süren de Liberman'ın ta kendisiydi.

Kapalı kapılar ardında WashIngton

Bill Clinton (Başkan)

Monica Lewinsky'yle ilişkisini de, onu yalan söylemeye zorladığını da reddediyor.

Monica Lewinsky (stajyer)

1995 yılının haziran-aralık ayları arasında Beyaz Saray'da stajyerlik yaptı. Başkanlık makamının hemen yanı başında bulunan Genel Sekreterlik'te görevliydi.

Hillary Clinton (First Lady)

Batı Kanadı'nda ofis sahibi olan ilk first lady. Koridorlarda dolaşmaya kocası kadar meraklı değil.

Betty Currie (Başkan'ın özel sekreteri)

Monica, staj sonrasında onun sayesinde Beyaz Saray'a girip çıkmaya devam etti.

Evelyn Lieberman (Genel Sekreter Yardımcısı ve Hillary'nin jandarması)

Monica'dan memnun değildi. Kızı Pentagon'a sürdü.

Linda Tripp (Sekreter)

1994'de Pentagon'a geçti ve burada Monica'yla arkadaş oldu. Kızın Clinton'la ilgili anlattıklarını banda aldı.

Hillary Clinton’a lezbiyen yakıştırması

ABD Başkanı Bill Clinton'ın eski danışmanlarından Dick Morris, Hillary Clinton'ın lezbiyen olduğunu ima ederek, Clinton'ın da bu yüzden başka kadınlarla flört ettiğini iddia etti.

Metresi bulunduğu ortaya çıktıktan sonra Beyaz Saray'daki görevinden istifa etmek zorunda kalan ve karısıyla boşanmanın eşiğine gelen Dick Morris, çıktığı bir radyo şovunda, ‘‘önceleri aktif bir cinsel hayatı olan Clinton'ın, Başkan seçildikten sonra kendisini frenlemek zorunda kaldığını ve Hillary'nin eşcinsel eğilimleri bulunduğu varsayılırsa, 21 yaşındaki bir kızla flört etmesinin normal kabul edilmesi gerektiğini’’ öne sürdü.

Penthouse'dan teklif

ABD'nin önde gelen erkek dergilerinden Penthouse, Clinton'la seks ilişkisi bulunduğu öne sürülen Monica Lewinsky'ye yarı çıplak poz vermesi için 2 milyon dolar önerdi. Derginin önerisi, Monica'nın ‘hikayesini’ anlatması şartını da içeriyor. Penthouse'un önerisiyle ilgili mektubun Lewinsky'nin avukatına gönderildiği bildirildi. Penthouse, 1992 yılında da Clinton'ın eski metresi Gennifer Flowers'ın hikayesini ve yarı çıplak pozlarını yayınlamıştı.

Monica’nın aşk ilanı

Washington Post gazetesine göre, Başkan'ın ilişkisi olduğu öne sürülen Monica Lewinsky, geçen sevgililer günü gazeteye Clinton için ilan vermiş. Gazete, ‘M’ diye imzalanan bir ilanın Lewinsky tarfından verilmiş olabileceğini öne sürdü. İlanda, Romeo Juliet'ten alınma bir aşk şiiri yer alıyor, İlan şöyle:

‘Yakışıklı’

‘Aşkın hafif kanatlarıyla bu duvara kondum,

Taşlı engeller aşka mani olamaz,

Aşkın yapabileceği şeyi,

Aşk göze alır;

--Romeo ve Juliet

Sevgilier günün kutlu olsun. M


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle