GeriGündem İşte belediye başkan adayları
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

İşte belediye başkan adayları

Siyasi partilerin 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediyeleri, merkez ilçe belediyeleri, alt kademe belediyeleri, il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

AK PARTİ'NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
  
    ADANA
    Büyükşehir: Aytaç Durak
    Seyhan (Merkez ilçe): Azmi Öztürk
    Yüreğir (Merkez ilçe): Ömer Topçu
    Aladağ: Yusuf Yıldız
    Ceyhan: Ömer Faruk Atay
    Feke: Saffet Yurdadoğu
    İmamoğlu: Talat Sırkıntı
    Karaisalı: H. Hüseyin Kuşçu
    Karataş: Yusuf Erenkara
    Kozan: Kazım Özgan
    Pozantı: Sadi Yılmaz Doğan
    Saimbeyli: Mustafa Uyanık
    Tufanbeyli: Remzi Ergü
    Yumurtalık: Mehmet Çetin
   
    ADIYAMAN
    Merkez: M. Necip Büyükaslan
    Besni: İbrahim Öztürk
    Çelikhan: Mustafa Bulut
    Gerger: Arif Karatekin
    Gölbaşı: Mevlüt Kebeli
    Kahta: Ahmet Turanlı
    Samsat: Abdülkadir Aslan
    Sincik: Ahmet Korkut
    Tut: Mehmet Akat
       
    AFYON
    Merkez: Abdullah Kaptan
    Başmakçı: Ali Kartcı
    Bayat: Mustafa Arı
    Bolvadin: Ahmet Helvacı
    Çay: Ali Yakut
    Çobanlar: Salih Alaka
    Dazkırı: Hüseyin Gürçam
    Dinar: Mustafa Tarlacı
    Emirdağ: Lütfi İhsan Dağ
    Evciler: Cemalettin Yıldırım
    Hocalar: Celalettin Kaya
    İhsaniye: Halit Aşkar
    İscehisar: Hüseyin Şimşek
    Kızılören: Hüseyin Tolga Coşkuner
    Sandıklı: Mustafa Özpınar
    Sincanlı: Nuri Köse
    Sultandağı: Mehmet Şahin
    Şuhut: Mevlüt Can
   
    AĞRI
    Merkez: Ekrem Aktaş
    Diyadin: Mehmet Ali Ağrı
    Doğubeyazıt: M. Sena Geçit
    Eleşkirt: Sait Yami  
    Hamur: İsmet Aslan
    Patnos: Cahit Kılıç
    Taşlıçay: Metin Hanbaba
    Tutak: Kemal Adan
   
    AMASYA
    Merkez: İsmet Özarslan
    Göynücek: Ömer Alabuğa
    Gümüşhacıköy: İsmail Uysal
    Hamamözü: İsmail Ulutaş
    Merzifon: Hayati İncekum
    Suluova: Mahmut Boz
    Taşova: Şevki Canlı
   
    ANKARA
    Büyükşehir: İ. Melih Gökçek
    Altındağ (Merkez ilçe): Veysel Tiryaki
    Çankaya (Merkez ilçe): Çağlar Mesut Bozoğlu
    Etimesgut (Merkez ilçe): Serhat Kemal Yılmaz
    Gölbaşı (Merkez ilçe): Abdulnasır Haşlak
    Keçiören (Merkez ilçe): Turgut Altınok
    Mamak (Merkez ilçe): Gazi Şahin
    Sincan (Merkez ilçe) Hasan Altın
    Yenimahalle (Merkez ilçe): Ahmet Duyar
    Akyurt: Gültekin Ayantaş
    Ayaş: Mustafa Aykut
    Bala: Ercüment Yıldırım
    Beypazarı: İbrahim Demir
    Çamlıdere: Hazım Caner Can
    Çubuk: Adem Tuğluca
    Elmadağ: Ahmet Pehlivan
    Evren: Dursun Çekim
    Güdül: Hüseyin Erdoğan
    Haymana: Talip Şahinler
    Kalecik: Orhan Benli
    Kazan: Lokman Ertürk
    Kızılcahamam: Adem Özbekler
    Nallıhan: Ahmet Bilir
    Polatlı: Yakut Çelik
    Şereflikoçhisar: Ramazan Ceylan
   
    ANTALYA
    Büyükşehir: Menderes M. Tevfik Türel
    Kepez (Alt kademe): Erdal Öner
    Konyaaltı (Alt kademe): Yaşar Tabur
    Muratpaşa (Alt kademe): İzzet Bayar
    Akseki: Ruhi Özgen
    Alanya: Fahri Yiğit
    Elmalı: Hüseyin Yapıcı
    Finike: Mehmet Toksöz
    Gazipaşa: Ahmet Büyükakça
    Gündoğmuş: Rahmi Erkan
    İbradı: Fahri Özaltın
    Kale: Abdullah Boyalı
    Kaş: Yaşar Turgut Bilgin
    Kemer: İsmail Selami Minta
    Korkuteli: Ahmet Barut
    Kumluca: Hüsamettin Çetinkaya
    Manavgat: Mustafa Sami Atalay
    Serik: Ahmet Dolu
   
    ARTVİN
    Merkez: Ertekin Çolak
    Ardanuç: Halit Özdemir
    Arhavi: Hüseyin Uzunhasanoğlu
    Borçka: Metin Akçay
    Hopa: Çetin Demirkaya
    Murgul: Hüseyin Ali Durmuş
    Şavşat: Sıddık Alagöz
    Yusufeli: İbrahim Yaşar Tekin
   
    AYDIN
    Merkez: İlhami Ortekin 
    Bozdoğan: Kemal Bozoğlu
    Buharkent: Fevzi Uzun
    Çine: Abdullah Afşin
    Didim: Hilmi Erbaş
    Germencik: Ahmet Zencirci
    İncirliova: Alim Başcı
    Karacasu: Emin Mete
    Karpuzlu: Hayrettin Anmak
    Koçarlı: M. Emin Kırkuşu
    Köşk: Rıfat Kadri Kılıç
    Kuşadası: Fuad Akdoğan
    Kuyucak: Hüseyin Karakaya
    Nazilli: Mustafa Gürsun
    Söke: Kenan Özcan
    Sultanhisar: Nuri Cankardeş
    Yenipazar: Zafer Savcı
   
    BALIKESİR
    Merkez: Sabri Uğur
    Ayvalık: Ali Sadan
    Balya: Kemal Çavdar
    Bandırma: Cemal Öztaylan
    Bigadiç: İsmail Akgün
    Burhaniye: Melih Ersezen
    Dursunbey: M. Ruhi Yılmaz 
    Edremit: Yunus Bozbey
    Erdek: Hüseyin Sarı
    Gömeç: Naim Kocabıyık
    Gönen: Hüseyin Yakar
    Havran: Hasan Lofcalıoğlu
    İvrindi: Recai Baytar
    Kepsut: Kemal Barak
    Manyas: Nedim Barçın
    Marmara: Recep Gülmüş
    Savaştepe: Gürkan Kurtbaş
    Sındırgı: Ekrem Yavaş
    Susurluk: İsmail Güneş
   
    BİLECİK
    Merkez: Selim Yağcı
    Bozüyük: Hasan Tozluk
    Gölpazarı: Turgay Yılmaz
    İnhisar: Hüseyin İkiz
    Osmaneli: Mustafa Çetintaş
    Pazaryeri: Alaattin Esmer
    Söğüt: Ayhan Metin
    Yenipazar: Necati Keser
       
    BİNGÖL
    Merkez: Hacı Ketenalp
    Adaklı: Sacit Almalı
    Genç: H. Hadi Topraktan
    Karlıova: Muzaffer Gölen
    Kiğı: Yılmaz Gündüz
    Solhan: Kutbettin Tan
    Yayladere: Haşim Akyürek
    Yedisu: Mehmet Koçpınar
   
    BİTLİS
    Merkez: Cevdet Özdemir
    Adilcevaz: Adnan Göksoy
    Ahlat: Mevlüt Gülmez
    Güroymak: Hüseyin Mutlu
    Hizan: Servet Özdemir
    Mutki: Birhan Güllübardak
    Tatvan: Mehmet Peker
   
    BOLU
    Merkez: Alaaddin Yılmaz
    Dörtdivan: Ali Bilgi
    Gerede: Ömer Baygın
    Göynük: Abdülkadir Yılman
    Kıbrıscık: Kemal Aktaş
    Mengen: Aydın Erçelik
    Mudurnu: Metin Soygür
    Seben: Süleyman Özbağ
    Yeniçağa: Ömer Sayın
     
    BURDUR
    Merkez: Sabahattin Akkaya
    Ağlasun: Vedat Eraslan
    Altınyayla: Ali Serttaş
    Bucak: Emin Gökmen
    Çavdır: Mustafa Uysal
    Çeltikçi: Ali Yüce
    Gölhisar: Mehmet Yavuzer
    Karamanlı: İsmet Mergen
    Kemer: Durmuş Erdem
    Tefenni: Bayram Kavak
    Yeşilova: Yunus Tokgöz
   
    BURSA
    Büyükşehir: Hikmet Şahin
    Nilüfer (Merkez ilçe): Tahsin Bulut
    Osmangazi (Merkez ilçe): Recep Altepe
    Yıldırım (Merkez ilçe): Özgen Keskin
    Büyükorhan: Cengiz İlhan 
    Gemlik: Mehmet Turgut
    Gürsu: Orhan Özcü
    Harmancık: Cavit Balı 
    İnegöl: Alinur Aktaş
    İznik: Kadri Önyılmaz
    Karacabey: Ali Özkan
    Keles: Mustafa Bektaş
    Kestel: Yener Acar
    Mudanya: Erdal Kaya
    Mustafakemalpaşa: Sadi Kurtulan
    Orhaneli: İrfan Tatlıoğlu
    Orhangazi: Yusuf Korkusuz
    Yenişehir: Bülent Hamdi Cingil
   
    ÇANAKKALE
    Merkez: Murat Efe
    Ayvacık: Mehmet Ünal Şahin
    Bayramiç: Mustafa Poyrazlı
    Biga: Mehmet Özkan
    Bozcaada: Burhan Çebi
    Çan: Behsat Bayram
    Eceabat: Sadettin Atalay
    Ezine: Kurdet Uysal
    Gelibolu: M. Turhan Mildon
    Gökçeada: Fahrettin Demirkan
    Lapseki: Kamil Özer
    Yenice: Veysel Acar
   
    ÇANKIRI
    Merkez: İrfan Dinç
    Atkaracalar: Mustafa Kiraz
    Bayramören: İsmail Haydaroğlu
    Çerkeş: Etem Akkaya
    Eldivan: Hüseyin Kantaş
    Ilgaz: Cevdet Çetin
    Kızılırmak: Bayar Soysal
    Korgun: Halil Öz
    Kurşunlu: Sadık Tepeçam
    Orta: Halil Akpınar
    Şabanözü: Ali Çapçı
    Yapraklı: Ali Hasekioğlu
   
    ÇORUM
    Merkez: Turan Atlamaz
    Alaca: Zeki Gül
    Bayat: Mehmet Şimşek
    Boğazkale: Ali Rıza Soysat
    Dodurga: Mustafa Aydın
    İskilip: Orhan Öztürk
    Kargı: M. Metin Büyükçorak
    Laçin: Muammer Çam
    Mecitözü: Alişan Yaşar
    Oğuzlar: Ali Uyanık 
    Ortaköy: Ali Ergin
    Osmancık: E. Serdar Kurşun
    Sungurlu: Ahmet Karacif
    Uğurludağ: Ali Osman Bici
   
    DENİZLİ
    Merkez: Nihat Zeybekçi  cıpayam: Kadir Tıkaç
    Akköy: Osman Ubuz
    Babadağ: Ali Helvacı
    Baklan: Hüsamettin Küçükçal
    Bekilli: Yaşar Halil Yiğit
    Beyağaç: İsmail Eliuz 
    Bozkurt: Hayrettin Akgün
    Buldan: Mustafa Efeoğlu
    Çal: Hasan Gündüz
    Çameli: Cengiz Yılmaz
    Çardak: Hüseyin Ekecan
    Çivril: Ahmet Ateş 
    Güney: Yusuf Deniz
    Honaz: Niyazi Kaba
    Kale: Abdullah Karaayvaz
    Sarayköy: Ahmet Çelikok
    Serinhisar: Adil Kaplan 
    Tavas: Ahmet Kurun
   
    DİYARBAKIR
    Büyükşehir: Mücahit Can
    Bağlar (Alt kademe): Ali Elbey
    Sur (Alt kademe): Ferhat Değer
    Yenişehir (Alt kademe): Cevdet Kara
    Bismil: Zeki Kartal
    Çermik: Halil Ağaçhanlı
    Çınar: Vecdi Arzu
    Çüngüş: A. Suat Akmeşe
    Dicle: Ekrem Aksal 
    Eğil: Mustafa Karakoç
    Ergani: M. Sıddık Toz
    Hani: Celal Kayhan
    Hazro: Recep Dolan
    Kocaköy: Musa Öztürk
    Kulp: Mahmut Zengin
    Lice: Mehmet Camican
    Silvan: M. Yaşar Geçenoğlu  
   
    EDİRNE
    Merkez: Mustafa Hatipler
    Enez: Coşkun Erkılıç
    Havsa: Ali Kocadağ
    İpsala: Özcan Tosun 
    Keşan: Necip Uluz
    Lalapaşa: Ali Osman Uzman
    Meriç: Halil Değirmendere
    Süloğlu: Erol Atik
    Uzunköprü: Bülent Keskin
   
    ELAZIĞ
    Merkez: Hasan Tahsin Fendoğdu
    Ağın: Mustafa Yentür
    Alacakaya: Muhittin Aydın
    Arıcak: M. Ali Aytekin
    Baskil: Bilal Özbey
    Karakoçan: Zekeriya Bulanık
    Keban: Ahmet Turan Özcan
    Kovancılar: Selahattin Yıldırım
    Maden: Orhan Yavuz
    Palu: Mehmet Sait Dağoğlu 
    Sivrice: İbrahim Altundaş
   
    ERZİNCAN
    Merkez: Mehmet Buyruk
    Çayırlı: Fevzi Kılıç
    İliç: Emin Taylan
    Kemah: Şükrü Balcı
    Kemaliye: Mustafa Haznedar
    Otlukbeli: Abdullah Altındal
    Refahiye: Vezir Dumanlı 
    Tercan: Adnan Korkmaz
    Üzümlü: Ensari Sürücü
   
    ERZURUM
    Büyükşehir: Ahmet Küçükler
    Dadaşkent (Alt kademe): Vahdettin Yaylalı
    Kazımkarabekir (Alt kademe): Dursun Şahin
    Yakutiye (Alt kademe): Fahrettin Atınç
    Yenişehir (Alt Kademe): Cenap Köksal Birdal  
    Aşkale: Ahmet Yaptırmış
    Çat: Şibli Saydın
    Hınıs: Ali Eren 
    Horasan: Abdulhatem Bastem
    Ilıca: İsmail Efe
    İspir: Emrah Doğan
    Karaçoban: İsmail Keleş
    Karayazı: Sedat Karaduman
    Köprüköy: Celal Aras
    Narman: Ufuk Dinler
    Oltu: İbrahim Ziyrek
    Olur: Tekin Koçak
    Pasinler: Selami Teymur
    Pazaryolu: Recep Kaplan
    Şenkaya: Görbil Özcan
    Tekman: Yakup Doğan
    Tortum: Hasan Çakmak
    Uzundere: M. Halis Özsoy
   
    ESKİŞEHİR
    Büyükşehir: Faruk Karaçay
    Odunpazarı (Alt kademe): Burhan Sakallı
    Tepebaşı (Alt kademe): Tacettin Sarıoğlu 
    Alpu: Mehmet Keskin
    Beylikova: Sezai Bahçıvan 
    Çifteler: İrfan Başak
    Günyüzü: Hasan Eryılmaz
    Han: Şaban Başaran
    İnönü: Kadir Bozkurt
    Mahmudiye: Sabri Avcıl
    Mihalgazi: Mehmet Emin Şen
    Mihalıçcık: Yusuf Kavaklı
    Sarıcakaya: Mehmet Zabun
    Seyitgazi: Güngör Sara
    Sivrihisar: Yaşar Yurtdaş
   
    GAZİANTEP
    Büyükşehir: Asım U. Güzelbey
    Şahinbey (Merkez ilçe): Ömer Can
    Şehitkamil (Merkez ilçe): Metin Özkarslı
    Araban: Bekir İnci
    İslahiye: Mehmet Uludağ
    Karkamış: Osman Bozkurt
    Nizip: Hacı Fevzi Akdoğan
    Nurdağı: Orhan Yılmaz
    Oğuzeli: Mehmet Başkır
    Yavuzeli: Ali Sakar
   
    GİRESUN
    Merkez: Hurşit Yüksel
    Alucra: Ahmet Erilli
    Bulancak: Kadir Aydın
    Çamoluk: Cemil Uzun 
    Çanakçı: Ali Bilge
    Dereli: Şükrü Kahraman
    Doğankent: Nazmiye Kabadayı
    Espiye: Erol Karadere
    Eynesil: Sabri Gül
    Görele: Ertuğrul Melikoğlu
    Güce: Osman Karabatak
    Keşap: Mehmet Emür
    Piraziz: Faik Terzi
    Şebinkarahisar: Dursun Cinci
    Tirebolu: Mehmet Ergül
    Yağlıdere: Mustafa Bayram
   
    GÜMÜŞHANE
    Merkez: Aydın Pişiren
    Kelkit: Muammer Duran
    Köse: Dumrul Şahin Aygün
    Kürtün: Necmettin Yondemir
    Şiran: Hüseyin Koyunoğlu
    Torul: Coşkun Çildoğan

    HAKRİ
    Merkez: Abdülmuttalip Özbek
    Çukurca: M. Yaşar Turan 
    Şemdinli: Hurşit Tekin
    Yüksekova: Kamil Öz 
   
    HATAY
    Merkez (Antakya): Mehmet Yeloğlu
    Altınözü: Mehmet Cavit Alkan 
    Belen: Mustafa Seydi Evren
    Dörtyol: Bilgehan Aksoy
    Erzin: Aydın Kunt
    Hassa: Selahettin Kocaman
    İskenderun: Nevzat Barak
    Kırıkhan: İsmail Turan
    Kumlu: Rifat Akkuyu
    Reyhanlı: Hüseyin Şanverdi
    Samandağı: Suphi Kahlioğulları
    Yayladağı: Tayfun Kızılkaya
   
    ISPARTA
    Merkez: Hasan Balaman
    Aksu: Adnan Demir
    Atabey: Tevfik Atasoy
    Eğirdir: Osman Nuri Özmeral
    Gelendost: İsmail Türe 
    Gönen: Özcan Kesmen
    Keçiborlu: Hasan Basri Bilgin
    Senirkent: Ceylan Çaylak
    Sütçüler: Hüseyin Müftüoğlu
    Şarkikaraağaç: Kenan Erdursun
    Uluborlu: Mehmet Ünverdi
    Yalvaç: Yalçın Bulgurcu
    Yenişarbademli: Mustafa Macit

    MERSİN
    Büyüşehir: Mahmut Aslan 
    Akdeniz (Alt kademe): Mustafa Turan
    Toroslar (Alt kademe): Duran Ünlü
    Yenişehir (Alt kademe): Adnan Özçelik
    Anamur: Hüseyin Kaya 
    Aydıncık: Ferhat Aktan
    Bozyazı: Hasan Doğan
    Çamlıyayla: Yusuf Öncalır
    Erdemli: Mustafa Mutlu
    Gülnar: Mehmet İmik
    Mut: Ali Önder
    Silifke: Abdullah Gazneli 
    Tarsus: Mehmet Teke
  
    İSTANBUL
    Büyükşehir: Kadir Topbaş
    Adalar (Merkez ilçe): Can Esen
    Avcılar (Merkez ilçe): İbrahim Bıçakcı
    Bağcılar (Merkez ilçe): Feyzullan Kıyıklık
    Bahçelievler (Merkez ilçe): Osman Develioğlu
    Bakırköy (Merkez ilçe): Taner Mustafaoğlu
    Bayrampaşa (Merkez ilçe): Hüseyin Bürge 
    Beşiktaş (Merkez ilçe): Şahin Özer
    Beykoz (Merkez ilçe): Muharrem Erfül
    Beyoğlu (Merkez ilçe): Ahmet Nisbah Demircan
    Eminönü (Merkez ilçe): Nevzat Er 
    Esenler (Merkez ilçe): Mehmet Öcalan
    Eyüp (Merkez ilçe): Ahmet Genç
    Fatih (Merkez ilçe): Mustafa Demir
    Gaziosmanpaşa (Merkez ilçe): Erhan Erol
    Güngören (Merkez ilçe): Şakir Yücel Karaman
    Kadıköy (Merkez ilçe): M. Ümit Özerol
    Kağıthane (Merkez ilçe): Fazlı Kılıç
    Kartal (Merkez ilçe): Arif Dağlar
    Küçükçekmece (Merkez ilçe): Aziz Yeniay
    Maltepe (Merkez ilçe): Fikri Köse
    Pendik (Merkez ilçe): Erol Kaya
    Sarıyer (Merkez ilçe): Yusuf Tülün
    Şişli (Merkez ilçe): Muhsin Divan
    Tuzla (Merkez ilçe): Mehmet Demirci
    Ümraniye (Merkez ilçe): Hasan Can 
    Üsküdar (Merkez ilçe): Mehmet Çakır
    Zeytinburnu (Merkez ilçe): Murat Aydın
    Büyükçekmece (Merkez ilçe): Rahmi Yazıcı
    Çatalca (Merkez ilçe): Ahmet Rasip Yücel
    Silivri (Merkez ilçe): Hüseyin Turan
    Sultanbeyli (Merkez ilçe): Alaattin Ersoy
    Şile (Merkez ilçe): Can Tabakoğlu
   
    İZMİR
    Büyükşehir: Taha Aksoy
    Karşıyaka (Merkez ilçe): Kerem Ali Sürekli 
    Konak (Merkez ilçe): İskender Tuğsuz
    Balçova: Mustafa Şentürk
    Bornova: Dursun Ali Özkan
    Buca: Cemil Şeboy
    Çiğli: Galip Öztürk
    Gaziemir: Adnan Yüksel
    Güzelbahçe: Kerim Çetin
    Karşıyaka: Kerem Ali Sürekli
    Konak: İskender Tuğsuz
    Narlıdere: Birol Bekar
    Aliağa: Tansu Kaya
    Bayındır: Haldun Çiray
    Bergama: Raşit Ürper
    Beydağ: Ali Özer
    Çeşme: Ali Vefa Taylan
    Dikili: Nesibe Örs
    Foça: Şerafettin Kayacan
    Karaburun: M. Sait Yener
    Kemalpaşa: Yakup Karaca
    Kınık: Mehmet Ali Ağar
    Kiraz: Durmuş Özçınar
    Menderes: Osman Koç
    Menemen: Mustafa Bozdemir
    Ödemiş: A. Mahmut Bağdem
    Seferihisar: Reha Evren 
    Selçuk: Hasan Ali Albeyoğlu
    Tire: Mehmet Sıtkı İçelli
    Torbalı: Mahmut Atilla Kaya
    Urla: Mustafa Aras 
   
    KARS
    Merkez: Naif Alibeyoğlu 
    Akyaka: Bulut Öztürk
    Arpaçay: Cengiz Çobanoğlu
    Digor: Hikmet Özyümlü
    Kağızman: Osman Nihat Yüce
    Sarıkamış: İlhan Özbilen
    Selim: Muhittin Yücel
    Susuz: Selahattin Yücel
   
    KASTAMONU
    Merkez: Mehmet Çırak
    Abana: Süleyman Ertürk
    Ağlı: Sami Mangaloğlu
    Araç: Halil Karayel
    Azdavay: Osman Nuri Civelek
    Bozkurt: Engin Canbaz
    Cide: Şefik Salcı
    Çatalzeytin: Mustafa İhsan Oğuz
    Daday: Tayfur Varıcı
    Devrekani: Mümtaz Ali Ustaoğlu
    Doğanyurt: Şerafettin Ortaç
    Hanönü: Orhan Özalp
    İhsangazi: Ahmet Özdemir
    İnebolu: İdris Güleç
    Küre: Önder Sancak
    Pınarbaşı: Sadık Gök
    Seydiler: Mehmet Şahin
    Şenpazar: Mustafa Ertem
    Taşköprü: Hasan Altan
    Tosya: Sait Gülabacı
   
    KAYSERİ
    Büyükşehir: Mehmet Özhaseki
    Kocasinan (Merkez ilçe): Bekir Yıldız 
    Melihgazi (Merkez ilçe): Memduh Büyükkılıç
    Akkışla: Ahmet Tunçel
    Bünyan: Ahmet Yaşar Toptaş
    Develi: Recep Özkan
    Felahiye: Cemal Acer
    Hacılar: Amet Herdem
    İncesu: Zekeriya Karayol
    Özvatan: Nurettin Almak
    Pınarbaşı: Servet Mucuk
    Sarıoğlan: İsmail Çelebi
    Sarız: Hasan Aktürk
    Talas: Rıfat Yıldırım
    Tomarza: Yusuf Teke
    Yahyalı: Yakup Tezcan
    Yeşilhisar: Abdülkadir Akdeniz
   
    KIRKLARELİ
    Merkez: Selahattin Minsolmaz
    Babaeski:  İ. Ercüment Berk
    Demirköy: Hayrullah Yalçınsoy
    Kofçaz: Adnan Öz
    Lüleburgaz: Ahmet Zeki Kılavuz
    Pehlivanköy: Hüseyin Açıkel 
    Pınarhisar: Murat Bayraktar
    Vize: Metin Aksoy
   
    KIRŞEHİR
    Merkez: Halim Çakır
    Akçakent: Bilgin Dağ
    Akpınar: Zafer Esen
    Boztepe: Orhan Altaş
    Çiçekdağı: Cahit İşler
    Kaman: Turgut Aslan
    Mucur: Atılgan Yılmaz
   
    KOCAELİ
    Büyükşehir: İbrahim Karaosmanoğlu
    Bekirpaşa (Alt kademe): Abdullah Köktürk
    Saraybahçe (Altkademe): Halil Vehbi Yenice
    Derince: Ali Haydar Bulut
    Gebze: İbrahim Pehlivan
    Gölcük: Mehmet Ellibeş
    Kandıra: İsmail Genç
    Karamürsel: Sadettin Özalay
    Körfez: Yunis Pehlivan
   
    KONYA
    Büyükşehir: Tahir Akyürek
    Karatay (Merkez ilçe): Mehmet Hancerli 
    Meram (Merkez ilçe): Refik Tuzcuoğlu
    Selçuklu (Merkez ilçe): Adem Esen 
    Ahırlı: Mehmet Taşan
    Akören: Tahir Dinç
    Akşehir: Mustafa Baloğlu
    Altınekin: Sırrı Ezdemir
    Beyşehir: Nazif Tekinöz
    Bozkır: Bayram Şahin 
    Cihanbeyli: Nuri Ünalan
    Çeltik: Tahsin Zuhal
    Çumra: Nasır Ersöz
    Derbent: Hamdi Acar
    Derebucak: Ali Ertuğrul
    Doğanhisar: Naim Selçuk Biricik
    Emirgazi: Ali Rıza Koçak
    Ereğli: Ahmet Özdoğan
    Güneysınır: Zeynelabidin Şanlı
    Hadim: Ali Alkan 
    Halkapınar: H. Hüseyin Mülazımoğlu
    Hüyük: Nusret Akgümüş
    Ilgın: Murat Arı
    Kadınhanı: Mustafa Koyuncu
    Karapınar: Mehmet Mugayyitoğlu
    Kulu: Ahmet Yıldız 
    Sarayönü: Ali Özmen
    Seydişehir: İbrahim Alıcı
    Taşkent: Abdulbaki Acet
    Tuzlukçu: Suat Şahin
    Yalıhüyük: Asuman Topkara
    Yunak: Hasan Ürün
   
    KÜTAHYA
    Merkez: Mustafa İça
    Altıntaş: Ferit Karabulut
    Aslanapa: Asaf Akar 
    Çavdarhisar: Halil Başer
    Domaniç: Yakup Yardımcı
    Dumlupınar: Derviş kavak
    Emet: M. Cemal Öztürk
    Gediz: M. Ali Saraoğlu
    Hisarcık: Nihat Helvacı
    Pazarlar: Ahmet Torun
    Simav: Rıza Özdemir
    Şaphane: İbrahim Tokyay
    Tavşanlı: Ali İhsan Çakır
   
    MALATYA
    Merkez: H. Cemal Akın
    Akçadağ: İbrahim Koşar
    Arapkir: Halit Konukçu
    Arguvan: Naki Düzova
    Battalgazi: Mehmet Akgün
    Darende: Memduh Önal
    Doğanşehir: Hanifi Bayram
    Doğanyol: Recep Gülbey
    Hekimhan: Muhittin Güven
    Kale: Bedri Biçici
    Kuluncak: Ramazan Nacar
    Pötürge: Halil Eren
    Yazıhan: Ali Kaya
    Yeşilyurt: Mehmet Kavuk
   
    MANİSA
    Merkez: Bülent Kar
    Ahmetli: Muammer Saim Mintaş
    Akhisar: Salih Hızlı
    Alaşehir: Mustafa Altıngül
    Demirci: Mitat Erşahin
    Gölmarmara: Nihat Ağaçdiken
    Gördes: Mustafa Kerçek
    Kırkağaç: Hüseyin Bağış
    Köprübaşı: Ahmet Kışla
    Kula: Ali Türk
    Salihli: Abdullah Şentürk
    Sarıgöl: Hüdai Kaya 
    Saruhanlı: Hüseyin Yaralı
    Selendi: Mürsel Uçan
    Soma: Hasan Ergene
    Turgutlu: Mustafa Serhat Orhan
   
    KAHRAMANMARAŞ
    Merkez: Mustafa Poyraz 
    Afşin: İrfan Gedikbaşı
    Andırın: Baki Tezcan
    Çağlayancerit: Küçük Mehmet Yıldızlı
    Ekinözü: Kemal Eker
    Elbistan: Hamza Akbaş
    Göksun: Ramazan Hurç
    Nurhak: Ahmet Kuyruk
    Pazarcık: Ramazan Tutlu
    Türkoğlu: Mustafa Taşhan   

    MARDİN
    Merkez: Yusuf Yıldız
    Dargeçit:  Maruf Aras
    Derik: Abdullah Gözüçalışır
    Kızıltepe: Nehir Kızılkaya
    Mazıdağı: Mehmet Açılan
    Midyat: Edip Demirbağ 
    Nusaybin: M. Şefik Yıldız
    Ömerli: Veysi Kaya
    Savur: M. İlhan Fidan
    Yeşilli: Enver Sağlam
   
    MUĞLA
    Merkez: Ahmet Doğu 
    Bodrum: Kıvanç Esendemir
    Dalaman: Beyhan Korkut
    Datça: Taner Karaman
    Fethiye: Erdinç Dinç
    Kavaklıdere: Nuray Bozyer
    Köyceğiz: Mehmet Ethem Uca
    Marmaris: Turan Öner
    Milas: Ali Doğan Serçek
    Ortaca: Salih Özdemir 
    Ula: Akın Ülkü
    Yatağan: Muammer Aldağ
   
    MUŞ
    Merkez: Necmettin Dede
    Bulanık: Ramazan yüce
    Hasköy: Salih Özarslan
    Korkut: Sami Pekbay
    Malazgirt: Kemal Türker
    Varto: Abdülbari Han
   
    NEVŞEHİR
    Merkez: Hasan Ünver
    Acıgöl: İsmail Çavuşoğlu
    Avanos: Mustafa Körükçü
    Derinkuyu: İbrahim Ertaş
    Gülşehir: Yılmaz Küçük
    Hacıbektaş: Veli Onursal
    Kozaklı: Erdoğan Çelik
    Ürgüp: R. Kürşat Numanoğlu
   
    NİĞDE
    Merkez: Orhan Babacan
    Altunhisar: Erdal Sarı
    Bor: Mustafa Zuhurat Çaycı
    Çamardı: Yaşar Pınar
    Çiftlik: Vehbi Koç
    Ulukışla: Ali Tekin
   
    ORDU
    Merkez: Süleyman Tomakin
    Akkuş: Lütfi Efil
    Aybastı: Vakıf Güley
    Çamaş: Mahmut Ayparçası
    Çatalpınar: Muhasin Eriş 
    Çaybaşı: Zekariya Sarıkoca
    Fatsa: Hüseyin Anlayan
    Gölköy: Avni Günay
    Gülyalı: Uğur Cörüt
    Gürgentepe: Selahattin Erdem
    İkizce: Bahri Siyambaş
    Kabadüz: Mehmet Günaydın
    Kabataş: Cemalettin Kabataş 
    Korgan: Mehmet Ali Akkiraz
    Kumru: Ticabi Civelek
    Mesudiye: İsa Gül
    Perşembe: İlhami Selami Çakıcı
    Ulubey: Akif Atlı
    Ünye: Ahmet Arpacıoğlu
   
    RİZE
    Merkez: Halil Bakırcı
    Ardaşen: Mümtaz Sinan  
    Çamlıhemşin: Yaşar Metin Kesimal 
    Çayeli: Rıza Çakır
    Derepazarı: Şaban Kalça
    Fındıklı: Adnan Özbalaban 
    Güneysu: Ahmet Minder 
    Hemşin: İlyas Bozak
    İkizdere: Hasan Köseoğlu
    İyidere: Ahmet Mete
    Kalkandere: Nihat Çolak
    Pazar: Dursun Ali Taşcı
   
    SAKARYA
    Büyükşehir: Aziz Duran
    Merkez (Alt kademe): Süleyman Dişli
    Arifiye (Alt kademe): Yusuf Çelebi
    Bekirpaşa (Alt kademe): Yakup Alaylı 
    Erenler (Alt kademe): Cavit Öztürk
    Güneşler (Alt kademe) Necdet Tömekce
    Hanlıköy (Alt kademe): Mahmut Kartal 
    Kazıkpaşa (Alt kademe): Erdem Coşkun
    Nehirkent (Alt kademe): Rıdvan Sezer
    Serdivan (Alt kademe): Zeki Toçoğlu
    Yazlık (Alt kademe): Hüseyin Atabek
    Akyazı: Yaşar Yazıcı
    Ferizli: Hüseyin Kaşkaş
    Geyve: Vasfi Uz
    Hendek: Ali İnci
    Karapürçek: Orhan Yıldırım
    Karasu: Ahmet Genç
    Kaynarca: Sebehattin Duran
    Kocaali: Fatih Sevindik
    Pamukova: Hikmet Ferudun Turan 
    Sapanca: İbrahim Uslu
    Söğütlü: Ertuğrul Özcan 
    Taraklı: Tacettin Özkahraman
   
    SAMSUN
    Büyükşehir: Yusuf Ziya Yılmaz
    Atakum (Alt kademe): Adem Bektaş
    Canik (Alt kademe): Osman Genç
    Gazi (Alt kademe): Süleyman Kaldırım
    İlkadım (Altkademe): Erdoğan Tok
    Alaçam: Adem Alan
    Asarcık: İbrahim Yüce 
    Ayvacık: Mahmut Beyazoğlu
    Bafra: Şükrü Neiş
    Çarşamba: Hüseyin Dündar 
    Havza: Murat İkiz
    Kavak: Bahri Kesici
    Ladik: Kemal Kaplan
    Ondokuzmayıs: Osman Topaloğlu
    Salıpazarı: Hüseyin Yaman
    Tekeköy: Ali Bülbül
    Terme: A. Hamdi Yirmibeşoğlu
    Vezirköprü: Osman Özer
    Yakakent: Radi şen
   
    SİİRT
    Merkez: Mervan Gül
    Aydınlar: Mehduh Aydın 
    Baykan: Hüsnü Erdem
    Eruh: Abdülhamit Nas
    Kurtalan: Cemil Akgül
    Pervari: Abdurrahman Dündar
    Şirvan: Necat Cellek
   
    SİNOP
    Merkez: Zeki Yılmazer 
    Ayancık: Ayhan Ergin 
    Boyabat: Mehmet Ermiş
    Dikmen: Rasim Dinç
    Durağan: Ahmet Usta
    Erfelek: İbrahim felek
    Gerze: Durmuş Çetin
    Saraydüzü: Nasım Bahri Şen
    Türkeli: Ahmet Yıldırım
   
    SİVAS
    Merkez: Sami Aydın
    Akıncılar: Mevlüt Albayrak
    Altınyayla: Zeki Tunç
    Divriği: Mehmet Gülesinli
    Doğanşar: Necdet Oktay Karaman
    Gemerek: Hadi Şenol
    Gölova: Nail Akdoğan
    Gürün: M. Selami Yiğittürk
    Hafik: Osman Budak
    İmrandı: Vedat Yüksel 
    Kangal: Tahsin Arslan
    Koyulhisar: İlhan Eren
    Suşehri: Şaban Coşkun
    Şarkışla: Hacı Ömer Coşar
    Ulaş: Ahmet Gençer
    Yıldızeli: Mustafa Arda
    Zara: Yener Taş
   
    TEKİRDAĞ
    Merkez: Ahmet Aygün
    Çerkezköy: Ali Ertem
    Çorlu: İbrahim Halil Yerlioğlu
    Hayrabolu: Şener Çelikayar
    Malkara: Zeki Eren
    Mamaraereğlisi: Emin Yılmaz
    Muratlı: Aziz Aygün
    Saray: İbrahim Duraklı
    Şarköy: Can Gürsoy
   
    TOKAT
    Merkez: Adnan Çiçek
    Almus: H. Hüseyin Arıkan
    Artova: Halis Bıyık
    Başçiftlik: Recep Gökçe
    Erbaa: Mehmet Karaca
    Niksar: İdris Şahin 
    Pazar: Şerafettin Pervanlar
    Reşadiye: Turan Karaca
    Sulusaray: Davut Kılıç
    Turhal: Ali Gözen 
    Yeşilyurt: Süleyman Genç
    Zile: Sami Solmaz
   
    TRABZON
    Merkez: Mazhar Yıldırımhan 
    Akçaabat: Miktat Eyüpoğlu
    Araklı: Muharrem Çebi
    Arsin: Erdem Şen
    Beşikdüzü: Ahmet Gün
    Çarşıbaşı: Ahmet Keleş
    Çaykara: Abdürrahim özkan
    Dernekpazarı: Süleyman Balcı
    Düzköy: Mehmet Akkaya
    Hayrat: Mehmet Nuhoğlu 
    Köprübaşı: Ali Rıza Hacıefendioğlu
    Maçka: Osman Kara
    Of: Oktay Saral
    Sürmene: Cemalettin Aksoy
    Şalpazarı: Mehmet Muhcu
    Tonya: Ahmet Kurt
    Vakfıkebir: Y. Halis Mollaahmetoğlu
    Yomra: Ömer Yıldırım
   
    TUNCELİ
    Merkez: Recayi Ergün
    Çemişgezek: Metin Levent Yıldız
    Hozat: İshak Aydın
    Mazgirt: Musa Sönmez
    Nazımiye: Eyüp Gök
    Ovacık: Hasan Hüseyin Dizi 
    Pertek: Enver Doğan
    Pülümür: Kazım Pülümür
   
    ŞANLIURFA
    Merkez: A. Eşref Fakıbaba
    Akçakale: Ahmet Akay
    Birecik: M. Faruk Pınarbaşı
    Bozova: Sıtkı Vural
    Ceylanpınar: Abdülrazzak Aksak
    Halfeti: Hüseyin Kutlu
    Harran: İbrahim Özyavuz
    Hilvan: Ali Aslan Bayık
    Siverek: Mustafa Tepeaşan
    Sürüç: Osman Yavuz
    Viranşehir: Sabri Şıhanlıoğlu
   
    UŞAK:
    Merkez: Mesut Apaydın
    Banaz: Kazım Çelik
    Eşme: İsmail Çetin
    Karahallı: Şadi Mercan
    Sivaslı: Şadan Ülker
    Ulubey: Hüseyin Buğdaylı
   
    VAN
    Merkez: Burhan Yenigün
    Bahçesaray: Naci Orhun
    Başkale: Ejder Yağızer
    Çaldıran: M. Faruk Binici
    Çatak: Münir Bozdemir
    Edremit: Hecer Bayram
    Erçiş: Melik Cengiz
    Gevaş: Nazmi Sezer
    Gürpınar: Ziya Güngör
    Muradiye: Nafiz Ağaoğlu 
    Özalp: M. Emin Gözütok
    Saray: Sıracettin Bilmez
   
    YOZGAT
    Merkez: Yusuf Başer
    Akdağmadeni: Suphi Daşdan
    Aydıncık: Feyzullah Keskin
    Boğazlıyan: Ekrem Karataş
    Çandır: İlhan İlbay
    Çayıralan: Yusuf Coşan
    Çekerek: Mustafa Demirbaş
    Kadışehri: Mustafa Karadavut
    Saraykent: İdris Öğel 
    Sarıkaya: Ali Osman Erbir
    Sorgun: Ahmet Şimşek
    Şefaatli: Şaban Yıldız
    Yenifakılı: Ersin Karabulut
    Yerköy: Metin Ayne
   
    ZONGULDAK
    Merkez: Secattin Gonca
    Alaplı: Faruk Çaturoğlu
    Çaycuma: Mithat Gülşen
    Devrek: Özcan Ulupınar
    Ereğli: Cevat Kır
    Gökçebey: Zeki Kılınçarslan
   
    AKSARAY
    Merkez: Nevzat Palta
    Ağaçören: Fırat Salman
    Eskil: Niyazi Alçay
    Gülağaç: Faruk Teymen
    Güzelyurt: Süleyman Gümüş 
    Ortaköy: Mahmut Ütük
    Sarıyahşi: Tahir Görkem
   
    BAYBURT
    Merkez: Bekir Çetin
    Aydıntepe: Orhan Eraslan
    Demirözü: Faris Yılmaz
   
    KARAMAN
    Merkez: Ali Kantürk
    Ayrancı: Tahir Gezgin 
    Başyayla: Kemal Ateş
    Ermenek: Emin Tekpınar
    Kazımkarabekir: Mustafa Bayram
    Sarıveliler: Salih Düzenli
   
    KIRIKKALE
    Merkez: Veli Korkmaz
    Bahşılı: Halil İbrahim Pişgin
    Balışeyh: Cehdi Pehlivanlı
    Çelebi: Mahmut Koç
    Delice: Ekrem Karakaya
    Karakeçili: Mevlüt Can
    Keskin: Yahya Ucaçelik
    Sulakyurt: Ali Şahin
    Yahşihan: Şefik Güneşer
   
    BATMAN
    Merkez: Salih Güneştekin
    Beşiri: Halil Taş
    Gerçüş: Abdurrahman Aslan
    Hasankeyf: Mahfuz Başaran
    Kozluk: Hikmet Bahşi
    Sason: İrfan Aslan
   
    ŞIRNAK
    Merkez: Mehmet Yarka
    Beytüşşebap: Abdülkerim Ulaş
    Cizre: Mehmet Emin Dindar
    Güçlükonak: Mehmet Salih Aktuğ
    İdil: Abdurrahman Karaaslan
    Silopi: Mehmet Sait Konur
    Uludere: Salih Tanık
   
    BARTIN
    Merkez: İbrahim Kayış
    Amasra: Ali Yıldırım
    Kurucaşile: Mehmet Ali Uğur
    Ulus: H. Hüseyin Uzun
   
    ARDAHAN:
    Merkez: Erdal Baki Nalbant
    Çıldır: M. Nizamettin Coşkun
    Damal: İsak Umaç
    Göle: Sabri Muratoğlu
    Hanak: Taşdemir Çoban
    Posof: Altan Altun
   
    IĞDIR
    Merkez: Ali Ağrı
    Aralık: Muharrem Kumtepe
    Karakoyunlu: Ziyad Ali Deliktaş
    Tuzluca: İsmet Yüce
   
    YALOVA
    Merkez: Barbaros H. Binicioğlu
    Altınova: Metin Oral
    Armutlu: Mehmet Birkan
    Çınarçık: Murat Erdoğan
    Çiftlikköy: Murat Bektaş 
    Termal: İsmail Atik
   
    KARABÜK
    Merkez: Hüseyin Erer
    Eflani: Nuri Karakaş
    Eskipazar: Cevahir Bostan
    Ovacık: Orhan Kaya
    Safranbolu: Nihat Cebeci
    Yenice: Zeki Çaylı
   
    KİLİS
    Merkez: Abdi Bulut
    Elbeyli: Aykut Yavuz
    Musabeyli: Şıh Mehmet Yalçın
    Polateli: Metin Polat
   
    OSMANİYE:
    Merkez: Davud Çuhadar
    Bahçe: Serdar Karamanoğlu
    Düziçi: Abdülmutalip Öner
    Hasanbeyli: Yusuf Tozluklu 
    Kadirli: Mustafa Türkmenoğlu
    Sumbas: Gülcan Farız
    Toprakkale: Ahmet Cavit
   
    DÜZCE
    Merkez: Mehmet Keleş
    Akçakoca: Nazmi Çiloğlu
    Cumayeri: Mustafa Koroğlu
    Çilimli: Mehmet Acar
    Gölyaka: Nihat Çelik
    Gümüşova: Muharrem Tozan
    Kaynaşlı: Eftal Altundal
    Yığılca: Ali Kemal Sezgin


CHP'NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
   
    ADANA
    Büyükşehir: Ş. Bülent Özülkü  
    Seyhan (Merkez ilçe): Yıldıray Arıkan 
    Yüreğir (Merkez ilçe): Mahmut Keçeli
    Aladağ: Hasan Erkan
    Ceyhan: M. Kadir Önük
    Feke: Yaşar Sapmaz
    İmamoğlu: Mehmet Yumuşakipek
    Karaisalı: Ahmet Karabudak
    Karataş: Levent Ünal
    Kozan: Sacit Öztürk
    Pozantı: Şemsettin Ünver
    Saimbeyli: Recep Ali Kara
    Tufanbeyli: Mustafa Bulu
    Yumurtalık: Zeki Gökoğlu
   
    ADIYAMAN
    Merkez: Murat Ali Bilgiç
    Besni: Mustafa Oluçoğlu
    Gerger: Abdurrahman Özdemir
    Gölbaşı: Sait Özer
    Kahta: Hacı Yusuf Ataş
    Sincik: Mehmet Yıldırım
    Tut: Mahmut Karakuş
   
    AFYON
    Merkez: Murat Bilgili
    Başmakçı: Halil Özcan
    Bayat: Hamza Yiğit
    Bolvadin: İbrahim Karaçimen
    Çay: Şakir Gümüş
    Çobanlar: Erhan Alaçam
    Dazkırı: Mehmet Akgül
    Dinar: Mevlüt Er
    Emirdağ: İsmet Güler
    Evciler: Ali İhsan Özer
    Hocalar: Ali Özer
    Sandıklı: Recep Sandıklı
    Sultandağı: Hasan Akgül
    Şuhut: Ekrem Özsoy
   
    AĞRI
    Merkez: Selahattin Aydın
    Diyadin: Yaşar Özmen
    Patnos: Oğuz Akbay
    Taşlıçay: Salih Aslan
    Tutak: Savcı Sayan
   
    AMASYA
    Merkez: Sefa Özkök
    Göynücek: Murat Mahmut Alaboğa
    Gümüşhacıköy: İlhan Oyan
    Merzifon: Hüseyin Ünsal
    Suluova: Hasan Yarışçı
    Taşova: Necdet Bolulu
   
    ANKARA
    Büyükşehir: Yılmaz Ateş
    Altındağ (Merkez ilçe): Murat Uzun 
    Çankaya (Merkez ilçe): Muzaffer Eryılmaz
    Etimesgut (Merkez ilçe): Mesut Sarıkaya 
    Gölbaşı (Merkez ilçe): Erdal Eren
    Keçiören (Merkez ilçe): Ali Derya Bektaş
    Mamak (Merkez ilçe): Selahattin Öcal
    Sincan (Merkez ilçe): Fevzi Ünal
    Yenimahalle (Merkez ilçe): Ufuk Ataç
    Akyurt: Dursun Tanış
    Ayaş: Ali Başkaraağaç
    Bala: Kemal Tellioğlu
    Çamlıdere: İbrahim Selçuk Gürsoy
    Çubuk: Ali Naci Yeşiltepe
    Elmadağ: Ömer Ağa Kurt
    Evren: Doğan Erdoğan
    Güdül: Halide Doğutepe
    Haymana: Mehmet Öztürk
    Kalecik: Nevzat Şahin
    Kazan: Zekai Çırpanoğlu
    Kızılcahamam: Ali Altınok
    Nallıhan: Süleyman Helvacı
    Polatlı: Sami Çay
    Şereflikoçhisar: Eren Edemen
   
    ANTALYA
    Büyükşehir: M. Ertuğrul Dokuzoğlu
    Akseki: Osman Salih Çelikel
    Alanya: Mustafa Bekar
    Elmalı: Mehmet Tak
    Finike: Mesut Karakoyunlu
    Gazipaşa: Cem Burak
    Gündoğmuş: Ali Rıza Özdemir
    İbradı: Sami Demircioğlu
    Kale: Ünal Çetinkaya
    Kemer: Yavuz Şenocak
    Korkuteli: Ahmet Daloğlu
    Kumluca: Yunus Atıcı
    Manavgat: Atilla Yıldız 
    Serik: Arif Kuş
   
    ARTVİN:
    Merkez: Emin Özgün
    Ardanuç: Yıldırım Demir
    Arhavi: Musa Ulutaş
    Borçka: Vehbi Yılmaz
    Hopa: Turan Kasımoğlu
    Murgul: Mehmet Yıldırım
    Şavşat: Adil Aydın
    Yusufeli: Yüksel Yeşilbağ
   
    AYDIN
    Merkez: Hüseyin Aksu
    Bozdoğan: Selim Tümer Apaydın
    Buharkent: Sami Çengel
    Çine: Osman Aydın
    Didim: Mümin Kamacı
    Germencik: Turgay Çapakçıoğlu
    İncirliova: Yahya Ümit Orbay
    Karacasu: Mustafa Büyükyapıcı
    Karpuzlu: Ekrem Köse
    Koçarlı: Cenaz Şen
    Köşk: Atilla Argun
    Kuşadası: M. Esat Altıngün  
    Kuyucak: Ali Ulvi Akoğlu
    Nazilli: Süleyman Bülbül
    Söke: Necdet Özekmekçi
    Sultanhisar: Ertegün Ünal
    Yenipazar: M.Yüsran Erden
   
    BALIKESİR
    Merkez: Naim Durmaz
    Ayvalık: Hasan Bülent Türközen
    Balya: Zekai Bayram
    Bandırma: Dursun Mirza
    Bigadiç: Türker Yılmaz
    Burhaniye: Fikret Akova
    Edremit: Ahmet Öner
    Erdek: Hasan Genlik
    Gömeç: Orhan Babayiğit
    Gönen: İbrahim Mete Dinç
    Havran: Arif Gürcan 
    İvrindi: İbrahim Karagözoğlu
    Kepsut: Özcan Dursun
    Manyas:İbrahim Canbay
    Marmara: Ahmet Enön 
    Savaştepe: İbrahim Elmas
    Sındırgı: Zeki Ayhan
    Susurluk: Kemal Ayyıldız
       
    BİLECİK
    Merkez: Metin Yaşar
    Bozüyük: Mahmut Fındık
    Gölpazarı: İlyas Ünal
    İnhisar: İbrahim Ünal
    Osmaneli: Orhan Ergül
    Pazaryeri: Hikmet Öztürk
    Söğüt: Hasan Türbedar
    Yenipazar: Mehmet Ünal
       
    BİNGÖL
    Genç: Cezair Çağlar
    Kiğı: Coşkun Güven
    Solhan: Servet Bulut
    Yayladere: Hüseyin Gökçen
    Yedisu: M.Şerif Memioğlu
   
    BİTLİS
    Merkez: M. Salih Aşit
    Adilcevaz: M.Reşit Ünal
    Ahlat: Sinan Şarkbülbülü
    Hizan: Cezail Aktaş
    Mutki: Vaddettin Barlak
    Tatvan: Mahsun Şen
   
    BOLU
    Merkez: Yüksel Ceylan
    Göynük: İsmail Özel
    Kıbrıscık: Hasan Hüseyin Yaman
    Mengen: Yurdakul Eröz
    Mudurnu: Mehmet Karakaşoğlu
    Seben: M.Zikrullah Tuğran
   
    BURDUR
    Merkez: Necdet İlgün
    Bucak: Necati Özbek
    Çavdır: Fuat Erbilav
    Çeltikçi: Ahmet Avcıoğlu
    Tefenni: Mustafa Kahveci
    Yeşilova: Ünal Korkaz
   
    BURSA
    Büyükşehir: Gürhan Akdoğan
    Nilüfer (Merkez ilçe): Mustafa Bozbey
    Osmangazi (Merkez ilçe): Hilmi Şensoy
    Yıldırım (Merkez ilçe): Erdal Altun
    Büyükorhan: Tarık Alar
    Gemlik: Mehmet Ali Kaya
    Gürsu: İlyas Kaleş
    Harmancık: Ahmet Tufan
    İnegöl: Mehmet Parlar
    İznik: Erdoğan Savaş
    Karacabey: Erhan Gül
    Keles: Süleyman Güler
    Kestel: Fikri Hafızoğlu
    Mudanya: Metin Uyanık 
    Mustafakemalpaşa: Mehmet Ortalık
    Orhaneli: Barbaros Çetin
    Orhangazi: Mahir Örgün
    Yenişehir: İsmail Olcar
   
    ÇANAKKALE
    Merkez: Ülgüt Gökhan
    Ayvacık: Semra Aydın
    Bayramiç: İsmail Sakin Tuncer
    Biga: Şükrü Kemerli
    Bozcaada: Orhan Acar 
    Çan: Ali Sarıbaş
    Eceabat: İ. Hakkı Sarpkaya
    Ezine: Hasan Çetin
    Gelibolu: Mustafa Özacar
    Gökçeada: Naci Kaynar
    Lapseki: Yaşar Şaban Genç
    Yenice: Mustafa Ege
   
    ÇANKIRI
    Merkez: Hakkı Tarhan
    Çerkeş: Hasan Çelen
    Kızılırmak: Köksal Alantor
    Kurşunlu: Ahmet Şükrü Konak
    Şabanözü: Ahmet Albayrak
   
    ÇORUM
    Merkez: Selahattin Yücel
    Alaca: Kadir Dalaslan
    Dodurga: Süreyya Özbek
    Kargı: Recep Akyıldız
    Laçin: Serdal Eser
    Mecitözü: Selçuk Aksoy
    Oğuzlar: Ömer Kırtak
    Ortaköy: Hacı Ömer Atak
    Osmancık: Ali Osman Şahin 
    Sungurlu: İlhan Sarıaltun
    Uğurludağ: Selahattin Yıldırım
   
    DENİZLİ
    Merkez: Ali Marım
    Acıpayam: Ömer Alev
    Akköy: Ahmet Sivasoğlu
    Baklan: Ali Beşparmakkaya
    Bekilli: Ahmet Öztürk
    Beyağaç: Duran Demir
    Bozkurt: Saim Sadıç
    Buldan: Halil Baştürkmen
    Çal: Mehmet Yanarca 
    Çameli: İdris Deniz
    Çardak: Ali Cengizer
    Çivril: İ. Hakkı Aslan
    Güney: Halit Gürbüz  
    Honaz: Mesut Önel
    Kale: Osman İçke
    Sarayköy: Orhan Karaköse
    Serinhisar: Hüseyin Gemi
   
    DİYARBAKIR
    Büyükşehir: Beşir İpekçi
    Bağlar (Alt kademe): Sadık Yaşar
    Sur (Alt kademe): Veysi Aydın
    Yenişehir (Alt kademe): Zeki Yıldırım
    Bismil: Vedat Yaşar
    Çermik: Paşa İpek
    Çınar: Özgür Abatan
    Çüngüş: Mehmet Geçit
    Dicle: Şükrü Tugay
    Eğil: Kazım Adıyaman
    Ergani: Atilla Geçer
    Hani: Hasan Baycan
    Hazro: Resul Dolan
    Kocaköy: Hamdulah Kılıç 
    Kulp: Cengiz Eren
    Lice: Haydar Hocaoğlu
    Silvan: Kıyas Yenen
   
    EDİRNE
    Merkez: Hamdi Sedefçi
    İpsala: Mehmet Karagöz 
    Keşan: Mehmet Özcan
    Lalapaşa: Fikret Zobar
    Meriç: Erol Dübek
    Süleoğlu: İsmet Balın
    Uzunköprü: Hasan Boz
   
    ELAZIĞ
    Merkez: Orhan Şimşek
    Ağın: Hasan Engin Yücel
    Karakoçan: Haydar Ulaş
    Maden: Suat Doğan
    Sivrice: Erdem Şahin
   
    ERZİNCAN
    Merkez: Recep Cemil Tanguroğlu
    İliç: Ayhan Bozık
    Kemah: Naci Özkurt
    Refahiye: Şerafettin Aygün
   
    ERZURUM
    Büyükşehir: Haluk Volkan Gencal
    Dadaşkent (Alt kademe): İzzettin Tutakoğlu
    Aşkale: Secaattin Konakoğlu
    Karaçoban: Alican Kocakaya
    Karayazı: Yalçın Çabakcurlu
    Köprüköy: Cahit Karasu
    Oltu: İbrahim H. Ekinci
    Şenkaya: Vural Güven
   
    ESKİŞEHİR
    Büyükşehir: Aydın Güngör 
    Odunpazarı (Alt kademe): İsmail Haşim ateş 
    Tepebaşı (Alt kademe): Fehmi Murat Sönmez
    Alpu: Mesut Dümrek
    Beyliova: Hasan Tezel
    Çifteler: Sebahattin Çarkacı
    Han: Ramazan Şanlı
    İnönü: İsmail Karaköse
    Mahmudiye: Vahit Karslı
    Mihalgazi: Suat Hümmet
    Mihalıçcık: Ramazan Öztürk
    Seyitgazi: Harun Yalçın
    Sivrihisar: İbrahim Kılıçaslan
   
    GAZİANTEP
    Büyükşehir: Celal Doğan 
    Şahinbey (Merkez ilçe): Ali İhsan Sofuoğlu
    Şehitkamil (Merkez ilçe): Ahmet Yılmaz
    Araban: Hasan Doğru
    İslahiye: Mustafa Şahin
    Karkamış: Nuh Kocaaslan
    Nizip: İbrahim Halil Sayın
    Oğuzeli: Mehmet Ergüleç
   
    GİRESUN
    Merkez: Hasan Karaibrahim
    Alucra: Dursun Kılıçkaya 
    Bulancak: Öner Eriş
    Çanakçı: Hüseyin Dede
    Dereli: Muzaffer Karakayalı
    Doğankent: Ekrem Ünlü
    Espiye: Şerif Kartal
    Eynesil: Harun Çetin 
    Görele: Nazım Dede
    Güce: İlhan Ayrancı
    Keşap: Hami Çakır
    Piraziz: Mehmet Güneş
    Şebinkarahisar: Sururi Tiryaki
    Tirebolu: Burhan Takır
   
    GÜMÜŞHANE
    Merkez: Ömer Faruk Öztürk
    Kelkit: Halit Doğan
    Torul: Adnan Güngör Üçüncüoğlu
     
    HATAY
    Merkez (Antakya): İris Şengül Şentürk 
    Altınözü: Ali Ramazanoğlu
    Belen: Fevzi Yüksel
    Dörtyol: Necmettin şimşek
    Erzin: Mehmet Güven
    Hassa: Abdurrahman Çınkı
    İskenderun: Adnan Menderes Kılınçoğlu
    Kırıkhan: Mehmet Çakıcı
    Kumlu: M. Durdu Biçer
    Reyhanlı: Ruşen Bagatur
    Samandağı: Ali Terzi
    Yayladağı: Ahmet Cemil Hüner
   
    ISPARTA
    Merkez: Beyazıt Mercimek
    Aksu: Mustafa Topuz
    Eğirdir: İbrahim Özdemir
    Gelendost: Ali Barış
    Gönen: Hüseyin Kaya
    Keçiborlu:Turgut Soykan    
    Sütçüler: İlhan Şimşek
    Şarkikaraağaç: Ali Sertkaya
    Uluborlu: Ünsal Candoğan
    Yalvaç: Vehbi Küçük
   
    MERSİN
    Büyükşehir: Macit Özcan
    Yenişehir (Alt kademe): İbrahim Genç
    Anamur: Suphi Alp
    Aydıncık: Ahmet Bahar
    Bozyazı: Durmuş Ayaz
    Çamlıyayla: Alper Talay
    Erdemli: Emel Serin
    Gülnar: Mustafa Telefon
    Mut: Abdurahman Günay
    Silifke: Mustafa Şimşek
   
    İSTANBUL
    Büyükşehir: Mehmet Sefa Sirmen
    Adalar (Merkez ilçe): Demir Karahan
    Avcılar (Merkez ilçe): Mustafa Değirmenci
    Bağcılar (Merkez ilçe): Mustafa Özdemir 
    Bahçelievler (Merkez ilçe): Musa Çulha   
    Bakırköy (Merkez ilçe): Ateş Ünal Erzen
    Bayrampaşa (Merkez ilçe): Tayyar Akar
    Beşiktaş (Merkez ilçe): İsmail Ünal
    Beykoz (Merkez ilçe): Alaattin Köseler
    Beyoğlu (Merkez ilçe): Haluk Öztürk Atalay
    Eminönü (Merkez ilçe): Zeynel Yılmaz 
    Esenler (Merkez ilçe): Cem Haydar Bektaş
    Eyüp (Merkez ilçe): Ahmet Kartalkanat
    Fatih (Merkez ilçe): Yusuf Günaydın
    Gaziosmanpaşa (Merkez ilçe): Sabri Öztürk
    Güngören (Merkez ilçe): Kemal Timur
    Kadıköy (Merkez ilçe): Selami Öztürk
    Kağıthane (Merkez ilçe): Cafer Dursun 
    Kartal (Merkez ilçe): Yıldırım Emsiz
    Küçükçekmece (Merkez ilçe): Naci Ekşi 
    Maltepe (Merkez ilçe): Mehmet Doğan
    Pendik (Merkez ilçe): M. Salih Usta
    Sarıyer (Merkez ilçe): Gökhan Zeybek
    Şişli (Merkez ilçe): Mustafa Sarıgül
    Tuzla (Merkez ilçe): Tekin Ağırman
    Ümraniye (Merkez ilçe): Erhan Uncu
    Üsküdar (Merkez ilçe): Nezih Küçükerdem
    Zeytinburnu (Merkez ilçe): Mustafa Ekiz
    Büyükçekmece (Merkez ilçe): Ali Çebi
    Çatalca (Merkez ilçe): Hasan Girgin 
    Silivri (Merkez ilçe): Yılmaz Kandemir
    Sultanbeyli (Merkez ilçe): Ömer Erdoğan 
    Şile (Merkez ilçe): Şecaattin Güney 
   
    İZMİR
    Büyükşehir: Ahmet Piriştina
    Karşıyaka (Merkez ilçe): Cevat Durak 
    Konak (Merkez ilçe): Dilara Ersözlü
    Balçova: M. Ali Çalkaya
    Bornova: Behçet Yavuz
    Buca: Hüseyin Yüzer
    Çiğli: Ensari Bulut
    Gaziemir: Halil İbrahim Şenol
    Güzelbahçe: Ertan Avkuran
    Konak: Dilara Ersözlü
    Narlıdere: Abdül Batur
    Aliağa: Adnan Şerif Tereci
    Bayındır: Ersoy Sümerkan
    Bergama: Sefa Taşkın
    Beydağ: Mehmet Selek
    Çeşme: Faik Tütüncüoğlu
    Dikili: Mustafa Tuna
    Foça: Gökhan Demirağ
    Karaburun: Serdar Aras
    Kemalpaşa: Nevin Taştan
    Kınık: M. Ali Köroğlu
    Kiraz: Seyit Korkmaz
    Menderes: Ergun Özgün
    Menemen: Tahir Şahin
    Ödemiş: Mehmet Eriş
    Seferihisar: Etem Çalış
    Selçuk: Vefa Ülgür
    Tire: Halil Çulhaoğlu
    Torbalı: R. İsmail Uygur
    Urla: Yusuf Baratalı
   
    KARS
    Merkez: Burçay Taşcı
    Arpaçay: Öner Avcı
    Digor: M. Ali Ayman
    Kağızman: İlhami Aras
    Sarıkamış: Hasan Cellat
    Selim: Celal Tanrıkulu
    Susuz: Fikret Yeğin
   
    KASTAMONU
    Merkez: Mehmet Ali Tosyalıoğlu 
    Abana: Şevket Yazgan
    Araç: Bahriyar Yaşar
    Azdavay: Mustafa Özcan
    Cide: Ramazan Çalım
    Çatalzeytin: M. Muhlis Acar
    Daday: Kadir Er
    Devrekani:Hidayet İlgen
    Hanönü: Şükrü Özün
    Küre: Ahmet Özçelik
    Pınarbaşı: Şevket Sipahi
    Seydiler: Şahin Aydın
    Şenpazar: Muzaffer Can
    Taşköprü: Emin Yumuşak
   
    KAYSERİ
    Büyükşehir: Ali İhsan Alçı
    Kocasinan (Merkez ilçe): Dinçer Erdem 
    Melihgazi (Merkez ilçe): Ayşegül Gürlek
    Akkışla: Azmi Kazım Songur
    Bünyan: Ersoy Dolukan
    Felahiye: Gürsel Kısır
    Hacılar: Şevket Sami Aydemir
    İncesu: Mustafa Bahar
    Özvatan: Ömer Dalkıran
    Pınarbaşı: Mustafa Çetinkaya
    Talas: Mehmet Timuçin
    Tomarza: İsmet Yılmaz
    Yeşilhisar: Ahmet Kafkas
   
    KIRKLARELİ
    Merkez: Yılmaz Şaşan
    Babaeski: Muzaffer Haluk Teksezer
    Demirköy: Tarık Sayılgan
    Kofçaz: Nihat Öztürk
    Lüleburgaz: Recep Ayaz
    Pehlivanköy: Mustafa Gür
    Pınarhisar: İbrahim Akkuş
    Vize: Fatih Erkök
   
    KIRŞEHİR
    Merkez: Levent Akça
    Akçakent: Dede Ünsal
    Akpınar: Şükrü Turgut
    Boztepe: Mustafa Canpolat
    Çiçekdağı: Mustafa Tokgöz
    Kaman: Coşkun gökalp
    Mucur: Adem Yüceşan
   
    KOCAELİ
    Büyükşehir: Hikmet Erenkaya
    Gebze: Mehmet Emin Akın
    Gölcük: Orhan Erok
    Kandıra: Mustafa Öğren 
    Karamürsel: Osman Gençer
    Körfez: Mahmut Işık
   
    KONYA
    Büyükşehir: Hacı Sarımehmetoğlu
    Meram (Merkez ilçe): Fatma Derya Demirel 
    Selçuklu (Merkez ilçe): Azmi Akgül 
    Ahırlı: Cevdet Erkan
    Akşehir: Ahmet Nuri Köksal
    Beyşehir: İbrahim Cin
    Cihanbeyli: Mevlüt Çivi
    Çumra: Ahmet Mısral
    Derbent: İsmail Fidan
    Doğanhisar: Mehmet Öztoklu
    Emirgazi: Mesut Bayrakçı
    Ereğli: Kenan Akpınar
    Güneysınır: Mehmet Yakıcı
    Hadim: Yılmaz Çetin 
    Hüyük: Hüseyin Timurlenk
    Ilgın: Ali Buksur
    Kadınhanı: Ercan Çınar 
    Karapınar: Kamil Bülbül Okuyucu
    Kulu: Mehmet Tektürk
    Sarayönü: Hikmet Konar
    Seydişehir: Mehmet Kızıldere 
    Tuzlukçu: Ziya Atar
   
    KÜTAHYA
    Merkez: Ali Rıza Muslu
    Altıntaş: Sıtkı Yüzüak
    Çavdarhisar: İsmail Tanrıkulu
    Domaniç: Asım Karakoç
    Dumlupınar: Gaffar İşal
    Emet: Mesut Öztaş
    Gediz: Kudret Özhan
    Tavşanlı: M. Hüsnü Özsoy
   
    MALATYA
    Merkez: Cem Kaptan
    Akçadağ: Hasan Saklı
    Arapkir: Mustafa Aydın Peker
    Arguvan: Ali Doğan
    Battalgazi: Zafer Dirican
    Doğanşehir: Mehmet Demiralp
    Hekimhan: Vahit Mutlu
    Kuluncak: Mustafa Yıldız
    Pötürge: Necdet Ayaydın
    Yazıhan: Erdoğan Büyükkaya
    Yeşilyurt: Osman Tosun
   
    MANİSA
    Merkez: Hakkı Bayraktar
    Ahmetli: Cemal Sözver
    Akhisar: Bülent Ciğeroğlu 
    Alaşehir: Ahmet Cangürkan
    Demirci: Şakir Keskin
    Gölmarmara: Veli Döngel
    Gördes: İbrahim Akşahan
    Kırkağaç: Mustafa Kireçci
    Köprübaşı: Zeki Koçak
    Kula: Servet Gündüz
    Salihli: Mustafa Uygur Okay
    Sarıgöl: Ömer Karcı
    Saruhanlı: Zeki Bilgin
    Selendi: Mehmet Karataş
    Soma: Önder Adar
    Turgutlu: Mehmet Topay
   
    KAHRAMANMARAŞ
    Merkez: İsmet Vursavuş
    Andırın: Hindal Bozkurt
    Elbistan: Sıtkı Çıtak
    Nurhak: Ahmet Akkuş
    Pazarcık: Memiş Özdal
    Türkoğlu: Ahmet Ergül
    
    MARDİN
    Merkez: Edip Servet Devrimci
    Derik: Ramazan Koyun
    Mazıdağı: İsmail Aydın
    Nusaybin: M. Lokman Celali
    Ömerli: Mehmet Altındağ
    Savur: Sabahattin Kavak
    Yeşilli: Hasip Öztürk 
   
    MUĞLA
    Merkez: Osman Gürcü
    Bodrum: Mazlum Ağın
    Dalaman: Erdoğan Karakuş
    Datça: Erol Karakullukcu
    Fethiye: Ahmetçaçaron
    Köyceğiz: Salih Erbay
    Marmaris: Muhammet Ali Acar
    Milas: Feyzi Topuz
    Ortaca: Mevlüt Öztürk
    Ula: Ümit Karaaslan
    Yatağan: Hasan Haşmet Işık
   
    MUŞ
    Merkez: Alparslan Oğraş
    Korkut: Kasım Ataman
    Varto: Seyit Ali Bingöl
   
    NEVŞEHİR
    Merkez: Mahmut Bahadır küsmez
    Acıgöl: Osman Güçlü
    Avanos: Rasim Öker
    Derinkuyu: Mustafa Erden
    Gülşehir: Şevki Keleş
    Hacıbektaş: Bayram Ayvazoğlu
    Kozaklı: Mustafa Cihan
    Ürgüp: Bekir Ödemiş
   
    NİĞDE
    Merkez: Nadi Özdamar
    Altunhisar: Mehmet Bayram Doygun
    Bor: Sami şadan Eriç
    Çamardı: Ahmet Bıçkı
    Çiftlik: Eşref Tekin
    Ulukışla: Hacı Avşar
   
    ORDU
    Merkez: Sadi Aslantürk
    Akkuş: İhsan Görgülü
    Aybastı: Ahmet Eren
    Çamaş: Mashar Gümüş 
    Çatalpınar: Habib Türkan
    Çaybaşı: Selahattin Kargalı
    Fatsa: Emine Yücetürk
    Gölköy: Recep Karaahmetoğlu
    Gülyalı: Adil Kurt
    Gürgentepe: M. Ekrem Aydın 
    İkizce: Hasan Karayel
    Karataş: Şerafettin Tecim
    Korgan: Turan Ateş
    Kumru: Adil karaoğlanoğlu
    Mesudiye: Ahmet Baki Yılmaz
    Perşembe: İsmail Çolak
    Ulubey: Ayhan Kaymaz
    Ünye: Osman Yurt
   
    RİZE
    Merkez: Mehmet Hikmet Aslankaya
    Ardaşen: Tahsin Ocaklı
    Çayeli: Zeliha Şerifoğlu
    Fındıklı: Ali Fikri Saatçi
    Hemşin: Başer Cumhur
    Pazar: Hikmet Hatırnaz
   
    SAKARYA
    Büyükşehir: Engin Özkoç
    Merkez (Sakarya): Reyhan şahin   
    Akyazı: Sabahattin Mestan
    Ferizli: Ali Genç
    Geyve: Atilla Zeytinoğlu
    Hendek: Ali Üstüncan
    Karapürçek: İbrahim Bilici
    Karasu: Muzaffer Tatlı
    Kaynarca: Öner Acar
    Kocaali: Ertuğrul Kesik
    Pamukova: Ahmet Keskin
    Sapanca: Osman Nuri Erdoğan
    Söğütlü: Recep Genç
    Taraklı: Murat Güven
   
    SAMSUN
    Büyükşehir: Muzaffer Önder
    Atakum (Alt kademe): Cemil Deveci
    Canik (Alt kademe):Ali Hakkı Özkan
    Gazi (Alt kademe): Vedat Yılmaz
    İlkadım (Altkademe): Suat Keleş
    Alaçam: Fırat Ararat
    Asarcık: Mutlu Özyürek
    Ayvacık: Tahsin Töre
    Bafra: Hayriye Yılmaz
    Çarşamba: Hüseyin Değerli
    Havza: Zekariya Önal
    Kavak: Vedat Kırımlı
    Ladik: Cemalettin Öğüngör
    Salıpazarı: Şükrü Yılmaz
    Tekeköy: Feyzullah Cıku
    Terme:  Yusuf Arslankaya
    Vezirköprü: Suat Binici
    Yakakent: Hüseyin İslam
   
    SİİRT
    Merkez: Halil Okyar 
    Eruh: Ömer Dayanan
    Pervari: Şevket Beytekin
   
    SİNOP
    Merkez: Baki Ergül
    Ayvancık: Mustafa Sarısoy
    Boyabat: Mustafa Türk
    Dikmen: Süleyman Taşkın
    Durağan: Abdullah Gürdamar
    Erfelek: Ruhi Turan
    Gerze: Mehmet Öncü
   
    SİVAS
    Merkez: Halil Işın
    Divriği: Gazi Orhan Türkyılmaz
    Gürün: Tacettin Bostancı
    Hafik: Şevket Doğan
    İmranlı: Ali Doğan Demirtaş 
    Suşehri: Yaşar Yavuz
    Şarkışla: Cafer Karabulut
    Ulaş: Tuncay Demir
    Zara: Ahmet Kurt
   
    TEKİRDAĞ
    Merkez: İlhami Özcan Aygün
    Çerkezköy: Ünal Muştu 
    Çorlu: Altan Ersin
    Hayrabolu: Rıfat Güzeloc
    Malkara: Ali Atılgan
    Mamaraereğlisi: Bingöl Atılgan
    Muratlı: Hamit Şişman
    Saray: Mahmut Halilciklioğlu
    Şarköy: İbrahim Uyar
   
    TOKAT
    Merkez: Rıfat İşeri
    Almus: Lami Kepenek
    Erbaa: Niyazi Kırıncı
    Niksar: Remzi Demir
   
    TRABZON
    Merkez: Volkan Can Alioğlu    
    Akçaabat: Mehmet Özbayrak
    Araklı: Yusuf Hasan Cebi
    Beşikdüzü: Mehmet Gözaçan
    Çarşıbaşı: Hüseyin Kabataş
    Çaykara: Zeki Bahadır
    Düzköy: Hüseyin Tirgil 
    Köprübaşı: Yusuf Sancak
    Maçka: Ertuğrul Ganç
    Of: Ahmet Saral
    Sürmene: Yaşar Emin
    Şalpazarı: Mustafa Öztürk
    Tonya: Ali Kemal Akbulut
    Yomra: Tülay Kılınç
   
    TUNCELİ
    Merkez: Hasan Korkmaz
    Çemişgezek: Nevzat Altan
    Hozat: Güzel Doğan
    Mazgirt: Ali Tunç
    Nazımiye: Bertal Ateş 
    Ovacık: Çetin Yerlikaya
    Pertek: Kenan Çetin
    Pülümür: Mesut Coşkun 
   
    ŞANLIURFA
    Merkez: Naci Satır
    Akçakale: Halil Ayhan
    Birecik: Rıfat Ayalp
    Bozova: Mehmet Ural
    Ceylanpınar: Faik Öcalan
    Halfeti: Mahmut Özdemir
    Hilvan: Mehmet Erkan
    Siverek: Şehmus Aydın
    Sürüç: M. Salih Tekinalp
    Viranşehir: Lokman Öztürk
   
    UŞAK:
    Merkez: Erol Akgün
    Banaz: Tahsin Erdem
    Eşme: Şevket Eşmelioğlu 
    Karahallı: Nihat Süzek
    Sivaslı: Dursun Poyraz
   
    VAN
    Merkez: Şükrü Ertan
    Başkale: Abdullah Saruhan
    Çaldıran: Abdülmecit Aladağ
    Çatak: Aziz Eraslan
    Edremit: Hacer Bayram 
    Gevaş: Faik Tan
    Gürpınar: Abdülhadi Çelenk
    Özalp: M.Şirin Ataç
    Saray: Metin Özaslaner
   
    YOZGAT
    Merkez: Halil Tanrıverdi
    Aydıncık: Haydar Çelik
    Boğazlıyan: Mustafa Özdağ
    Çandır: Mustafa Orhanbulucu
    Çayıralan: Temel İpek
    Çekerek: Satılmış Yılmaz
    Kadışehri: Çetin Cansever
    Sarıkaya: Murat Taştan 
    Sorgun: Serdar Dalkıran
    Şefaatli: H. Yıldırım Eser
    Yenifakılı: Necmettin Demirci
    Yerköy: Rıza Tataroğlu
   
    ZONGULDAK
    Merkez: İsmail Eşref
    Alaplı: Fevzi Temiz
    Çaycuma: Mehmet Özdal
    Devrek: Hasan Kıyıcıoğlu
    Ereğli: Semih Özkök
    Gökçebey: Saim Aydemir
   
    AKSARAY
    Merkez: Memiş Akın
    Eskil: Gürsel Keskin
    Güzelyurt: Kadir Gök
    Ortaköy: Raşit Ekinci 
   
    BAYBURT
    Merkez: Ülkü Koçan
       
    KARAMAN:
    Merkez: Yaşar Evcen
    Ayrancı: Durgut Sevimli
    Ermenek: Ahmet İleri
    Kazımkarabekir: Reşat Günaydın
   
    KIRIKKALE:
    Merkez: Makbule Şenses Altuner
    Bahşılı: Yasin Taş
    Çelebi: Kenan Yakut
    Delice: İkram Okyan
    Sulakyurt: Atakan Yurt
    Yahşihan: Osman Ersayar
   
    BATMAN
    Merkez: Mehmet Nuri Soyoral
    Gerçüş: Bedrettin Ekmen 
   
    ŞIRNAK:
    Merkez: Kemal Uğur
    Beytüşşebap: Necat Aykut
    Cizre: Mehmet Rıdvan Elçi
    Güçlükonak: Hüsnü Aktuğ
    İdil: Abdülkerim Çevrim 
    Uludere: Nazım Altürk
   
    BARTIN
    Merkez: Celal Özkan
    Amasra: Coşkun Demirel
    Kurucaşile: Hüseyin Sevim
    Ulus: Hüseyin Ulus
   
    ARDAHAN
    Merkez: Teoman Güngör
    Çıldır: Nurettin Aygün
    Damal: Gülcemal Fidan
    Göle: Yüksel Yılmaz
    Hanak: Ayhan Büyükkaya
    Posof: Şükrü bozyiğit
   
    IĞDIR
    Merkez: Aydın Deniz
    Karakoyunlu: Saim Dalga
    Tuzluca: Temel Sarıdoğan
   
    YALOVA:
    Merkez: Gültekin Rodoplu
    Altınova: Kemal Gülbahar
    Armutlu: Abdullah Gençer
    Çınarçık: Mustafa Sugun
    Çiftlikköy: Erdinç Eke
   
    KARABÜK
    Merkez: Kemal Kande
    Eskipazar: Burhan Özdemir
    Ovacık: Turgut Şahin
    Safranbolu: Ziya Ünsal
    Yenice: Mustafa Atay
   
    KİLİS
    Merkez: Ekrem Çetin
    Elbeyli: Mahmut Özkan
    Musabeyli: Abdullah Cançelik
    Polateli: Mustafa Polat
   
    OSMANİYE:
    Merkez: Mengücek Gazi Çıtırık
    Düziçi: Cemal Algan
    Hasanbeyli: Mehmet Akça 
    Kadirli: Sadi Balcılar
    Sumbas: Necati Güven 
    Toprakkale: Ekrem Doğan
   
    DÜZCE
    Merkez: Suat Öztürk
    Akçakoca: Fikret Albayrak
    Çilimli: Cemil Tınaz
    Gölyaka: Ufuk Çavuş
    Gümüşova: Mehmet Çakmak
    Kaynaşlı: Bedri Yaman
    Yığılca: Bünyamin Şahin


ANAP'IN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

   
    ADIYAMAN
    Besni: Nuri Tuğsuz
    Kahta: Halil Yılancı
    Samsat: Yusuf Fırat
   
    AFYON
    Merkez: İsmail Ekşi
    Başmakçı: Necmettin Gönüllü
   
    AĞRI
    Merkez:  Zeynel Abidin Deniz
    Eleşkirt: Selahattin Sarı
   
    ANKARA
    Büyükşehir: Niyazi Kahveci
    Çankaya (Merkez ilçe): Şenol Özel
    Etimesgut (Merkez ilçe): Işıl Kılıç
    Gölbaşı (Merkez ilçe): İsa Ömercan
    Keçiören (Merkez ilçe): İbrahim Çelik
    Mamak (Merkez ilçe): Yasemin Ural
    Sincan (Merkez ilçe): Eşref Demirci
    Yenimahalle (Merkez ilçe): Vahap Demirdağ
    Polatlı: İsmet Yazıcı 
    ANTALYA
    Büyükşehir: Hasan Keskin
    Muratpaşa: Şerife Altınkan
    Kepez: Osman Çiçekdağı,
    Konyaaltı: Şifo Yılmaz
   
    ARTVİN:
    Arhavi: Vasfi Kurdoğlu
    Hopa: Mahir Dudak
    Şavşat: Hasan Özcan
   
    AYDIN
    Buharkent: Nazmi Köprülü
    Didim: Ünal Boztürk
    Kuşadası: Yusuf Güneş
    Söke: İbrahim Adalılı
   
    BALIKESİR
    Ayvalık: Müjdat Soylu
    Balya: Bilal Altıntaş
    Bandırma: Mustafa Gönenlioğlu
    Bigadiç: Davut Uzuner
    Edremit: Halil Uzun
    Erdek: Yeşim Satırlı
    Havran: Mustafa İrtürk
    Kepsut: Sabir Aslan
    Manyas: Necmi Çetin
      
    BİNGÖL
    Karlıova: Halil Bingöl
   
    BİTLİS
    Merkez: Enver Kandıra
   
    BOLU
    Merkez: Ahmet Yoltaş
    Mengen: Erhan Gürsoy
     
    BURSA
    Gemlik: Adnan Tekin
    Gürsu: Maksut Kaya
   
    ÇANAKKALE
    Bozcaada: Mustafa Mutay
    Eceabat: Aden Ecder
    Gelibolu: Cihat Bingöl
   
    ÇANKIRI
    Merkez: Önder Bazmaz
    Çerkeş: Kamil Gürüz
   
    ÇORUM
    Mecitözü: Halil Şahinbaş
   
    DENİZLİ
    Babadağ: Ali Helvacı
    Baklan: Celal Tuğli
    Çameli: Zeki Şevki
   
    DİYARBAKIR
    Büyükşehir: Muzafeer Oruç
   
    EDİRNE
    Merkez: Cengiz Varnatopu
    Enez: Abdurrahman Altuğ
    Havsa: Aydemir Yıldırım
    İpsala: Tarık Kalpakçıoğlu
    Uzunköprü: Abidin Kazanç
   
    ELAZIĞ
    Karakoçan: Sabri Eyüpoğlu
   
    ERZURUM
    Büyükşehir: Ünal Kırmacı
    Çat: Seyfettin Sarı
    Karaçoban: Emin Çağlar
    Karayazı: Emin Çiçek
    Köprüköy: Hayrettin Karadağ
    Tekman: İhsan Göç
    Tortum: Enver Taş
   
    ESKİŞEHİR
    Büyükşehir: Ali Çalışkan
    Odunpazarı (Alt kademe)
   
    GAZİANTEP
    Büyükşehir: Orhan Kitapçı
    Şahinbey (Merkez ilçe): Mehmet Polatdilek
    Şehitkamil (Merkez ilçe): Salih Baytekin
    Nizip: Devlet Yalçın
    Nurdağı: Şahin Yılmaz
   
    GÜMÜŞHANE
    Kürtün: Aslan Kalıç
    Şiran: İhsan Erdem Seyhan
       
    HAKKARİ
    Çukurca: Orhan Piruzbeyoğlu
    Şemdinli: Kasım Demir
   
    ISPARTA
    Aksu: Aksoy Karaduman
    Yalvaç: Tekin Bayram
    MERSİN
    Büyükşehir: İsmail Yetkin
    Toroslar (Alt kademe): Ramazan Güven
  
    İSTANBUL
    Büyükşehir: Pınar Türenç
    Adalar (Merkez ilçe): Çoşkun Özden
    Avcılar (Merkez ilçe): Erdal Yüksel
    Bahçelievler (Merkez ilçe): Nedim Kolan 
    Bakırköy (Merkez ilçe): Ahmet Çetinsaya
    Bayrampaşa (Merkez ilçe): Aydın Balık
    Beşiktaş (Merkez ilçe): Yusuf Namoğlu
    Beykoz (Merkez ilçe): Çoşkun Karadeniz
    Eminönü (Merkez ilçe): Fikret Aslan
    Esenler (Merkez ilçe): Özkan Ercun
    Esenyurt (Merkez ilçe): Burhan Akbalık
    Eyüp (Merkez ilçe): İsmail Altıntaş
    Fatih (Merkez ilçe): Cemalettin Çağman
    Kartal (Merkez ilçe): Ali Duranoğlu
    Küçükçekmece (Merkez ilçe): Hüseyin Okur
    Sarıyer (Merkez ilçe): Sedat Özsoy
    Şişli (Merkez ilçe): Ulvi Suvarioğlu
    Üsküdar (Merkez ilçe): Taner Çağatay
    Zeytinburnu (Merkez ilçe): Mustafa Yiğitoğlu
    Büyükçekmece (Merkez ilçe): Hasan Akgün
    Çatalca (Merkez ilçe): İsmail İp
    Sultanbeyli (Merkez ilçe): Mustafa Tüysüz
    Şile (Merkez ilçe): İhsan Çayıroğlu
   
    İZMİR
    Büyükşehir: Bahri Vreskala
    Konak (Merkez ilçe): Süleyman Şamlı
    Bornova: İlhan Kaya
    Gaziemir: Nermin Özçelik
    Güzelbahçe: Atilla Emirbayar
    Narlıdere: Dursun Ocak
    Bayındır: Alaattin Çapuk
    Menemen: Ali Kesmez
    Ödemiş: Melis Karhan
    Seferihisar: Hamit Nişancı
    Tire: Tayfur Çiçek
    Urla: Mustafa Karaosmanoğlu
   
    KASTAMONU
    Hanönü: Mühmet Yücel
    Küre: Engin Ayrancı
    Şenpazar: Mustafa Demir
   
    KAYSERİ
    Melihgazi (Merkez ilçe): Mazhar Polat
    Sarız: Namık Türkdönmez
   
    KIRKLARELİ
    Merkez: Ali Gökçek
    Demirköy: İbrahim Şentürk
   
    KIRŞEHİR
    Merkez: Ahmet Nahit Obrukkaya
    Akçakent: Bekir Türay
   
    KOCAELİ
    Büyükşehir: Mehmet Askerkurt
    Bekirpaşa (Alt kademe): Orhan Sarısüleyman
    Saraybahçe (Altkademe): Erdoğan İncekara
    Gebze: İbrahim Demirtaş
    Karamürsel: Tolga Uluaydın
   
    KÜTAHYA
    Merkez: Mehmet Avlupınar
   
    MALATYA
    Arguvan: Mehmet Kızılay
    Kale: Rıfat Baykal
    Yeşilyurt: Savaş Bağdatlı
   
    MANİSA
    Merkez: Adil Aygün
    Demirci: İsmail Özdağlar
    Gördes: Ertuğrul Yılmaz
    Kula: Selim Aşkın
    Soma: Sümbül Özdemir
   
    MARDİN
    Dargeçit: Mahmut Kılıç
    Ömerli: Kerim Bayoğlu
    Yeşilli: Hayrettin Demir
   
    MUŞ
    Hasköy: Şefik Taşkın
   
    NEVŞEHİR
    Merkez: Muzaffer Duru
   
    NİĞDE
    Çiftlik: Rahmi Tekin
   
    RİZE
    Merkez: Necmettin Kara
    Ardaşen: Hüseyin Can
    Çayeli: Mustafa Kaşıkçı
    Fındıklı: Gürhan Süleymanağaoğlu
    Hemşin: Hüseyin Göral
    İyidere: Şükrü Cevahir
    Pazar: Necmi Atabey
   
    SAKARYA
    Büyükşehir: Müyesser Dokumacı 
    Merkez: Fahri Şen
    Ferizli: Mehmet Çolak
    Kocaali: Hamza Ekşi
   
    SAMSUN
    İlkadım (Altkademe): Necmi Akkoyunlu
    Asarcık: Mehmet Konuşum
    SİİRT
    Baykan: Osman Gülümser
    Pervari: Eşref Kaya
    Şirvan: Hüseyin Femihoğlu
   
    TEKİRDAĞ
    Merkez: Kadir Çebi
    Çerkezköy: Asuman Azak
    Malkara: Hasan Durusoy
    Saray: Fikret Aksoy
   
    TRABZON
    Merkez: Fahrettin Aksoy
    Akçaabat: Şefik Türkmen 
    Çarşıbaşı: Sultan Yorgun
    Maçka: Ömer Yıldız
    Şalpazarı: Hüsnü Kara
   
    TUNCELİ
    Mazgirt: Mahmut Fayik
    Ovacık: Mustafa Geçkin
   
    ŞANLIURFA
    Merkez: Sabri Banzer
   
    UŞAK:
    Eşme: Hasbiye Öztürk
   
    VAN
    Çatak: Aziz Eraslan
    Erçiş: Fatih Çiftçi
    Gürpınar: Salih Güngör
       
    ZONGULDAK
    Ereğli: Halil Posbıyık
   
    ŞIRNAK:
    Cizre: Selahattin Eyüp Elçi
    İdil: Ahmet Nas
   
    ARDAHAN:
    Çıldır: Ufuk Özcan
    Göle: Cengiz Toprak
   
    OSMANİYE:
    Kadirli: Zeynep Onat
    Sumbas: Ali Demiroğlu
   
    DÜZCE
    Akçakoca: Gürol Kibar
    Gölyaka: Fehmi Çoşkun
    Gümüşova: Müslüm İnce


DSP'NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

    ADANA
    Büyükşehir: Ali Sakar
   
    ADIYAMAN
    Merkez: Hacı Mehmet Gelir
   
    AFYON
    Merkez: Memiş Coşkun
   
    AKSARAY
    Merkez: Hatice Avan
   
    AMASYA
    Merkez: Bekir Doğan  
   
    ANKARA
    Büyükşehir: Tayfun İçli
    Altındağ (Merkez ilçe): Ayşe Gürocak
    Çankaya (Merkez ilçe): Melda Bayer
    Etimesgut (Merkez ilçe): Gürbüz Evren
    Gölbaşı (Merkez ilçe): Bahattin Yavuz
    Keçiören (Merkez ilçe): İrfan Özdemir
    Mamak (Merkez ilçe): Hacı Aslan Öcal
    Sincan (Merkez ilçe) Abbas Deniz
    Yenimahalle (Merkez ilçe): Tuncer Ertürk
    Akyurt: Ufuk Kök
    Ayaş: Selahattin Çelik
    Bala: Turgüy Atak
    Beypazarı: Mehmet Habip
    Çamlıdere: Mehmet Bostanoğlu
    Çubuk: Recep Ali Demirci
    Elmadağ: Talat Kurusakız
    Evren: Hüsamettin Görgülü
    Güdül: İsmail Özyılmaz
    Haymana: Cemal Naci Pekel
    Kalecik: Ercan Bölükbaş
    Kazan: Nazmi Akbay
    Kızılcahamam: Celalettin Yurt
    Nallıhan: Mehmet Bağcı
    Polatlı: Levent Tatkan
    Şereflikoçhisar: Ayşe Apaydın
   
    ANTALYA
    Büyükşehir: İsmail Arıcı,
   
    ARDAHAN
    Merkez: Temel Avşar
   
    ARTVİN
    Merkez: Enis Güneri
   
    AYDIN
    Merkez: Nurten Atalay
   
    BALIKESİR
    Merkez: Alpaslan Peker
   
    BATMAN
    Merkez: Orhan Ok
   
    BARTIN
    Merkez: M. Rize Yalçınkaya
   
    BİLECİK
    Merkez: Mehmet Dedeoğlu
   
    BİTLİS
    Merkez: Namık Ergül
   
    BURDUR
    Merkez: M. Tahir Öztürk
   
    BURSA
    Büyükşehir: Ali Arabacı
   
    ÇORUM
    Merkez: Nuray Ercan
   
    DENİZLİ
    Merkez: Mehmet Kocabatmaz
   
    DİYARBAKIR
    Büyükşehir: Sait Dalkıran
   
    DÜZCE
    Merkez: Nihat Kopuz
   
    EDİRNE
    Merkez: Şadan Şimşek
   
    ELAZIĞ
    Merkez: Fethi Şengil
   
    ERZURUM
    Büyükşehir: Adnan Demir
   
    ESKİŞEHİR
    Büyükşehir: Yılmaz Büyükerşen
   
    GAZİANTEP
    Büyükşehir: Remzi Büyüknacar
   
    GİRESUN
    Merkez: Mehmet Özdemir
   
    HAKKARİ
    Merkez: Hamza Zariç
   
    HATAY
    Merkez: Zeki Aykul
   
    ISPARTA
    Merkez: Ali Kundakçı
   
    İSTANBUL
    Büyükşehir: Masum Türker
    Küçükçekmece: Halidun Özbatur,
    Beykoz: Haşim Aydın,
    Kağıthane: Nihat Bulut
    Sarıyer: İsmail Arsal Tüzüner
    Bakırköy: Ahmet Ercan
    Fatih: Çiğdem Korkmaz,
    Güngören: Gülderen Zerrin Kavak,
    Kartal: Mehmet Yılmaz,
    Tuzla: Zeki Yıldız,
    Beyoğlu: Şener Karahan
    Şişli: İbrahim Aktan
    KOCAELİ
    Merkez: Ruhi Saner
   
    İZMİR
    Merkez: Saffet Başaran
   
    KAHRAMANMARAŞ
    Merkez: Ahmet Arslan
   
    KARAMAN
    Merkez: Ali Talip Ünlü
   
    KARABÜK
    Merkez: Levent Turhan
   
    KASTAMONU
    Merkez: Meral Turna
   
    KAYSERİ
    Büyükşehir: İsmail Yavuz
   
    KIRIKKALE
    Merkez: İlhan Özder
   
    KIRKLARELİ
    Merkez: Adnan Bıyıklı
   
    KIRŞEHİR
    Merkez: Akif Özdarıcı
   
    KÜTAHYA
    Merkez: Gül Atasoy
   
    MERSİN
    Büyükşehir: Mehmet Zarıçlar
   
    MUĞLA
    Merkez: Ahmet Köstem
   
    NEVŞEHİR
    Merkez: Hüsnü Kutlu
   
    NİĞDE
    Merkez: Ali Hayri Güven
   
    ORDU
    Merkez: Seyit Torul
   
    OSMANİYE
    Merkez: Kenan Hamedi
   
    RİZE
    Merkez: Ömer Faruk Temizel
   
    SAKARYA
    Merkez: Ömer Necdet Aydemir
   
    SAMSUN
    Büyükşehir: Turgut Çalışkan
   
    SİNOP
    Merkez: Ahmet Tahtacı
   
    SİVAS
    Merkez: Halis Özdemir
   
    TEKİRDAĞ
    Merkez: Semih Foçalıgil
   
    TOKAT
    Merkez: Abdülkadir Erdemli
   
    TRABZON
    Merkez: Selçuk Şahinler
   
    TUNCELİ
    Merkez: Metin Çetin
   
    ŞANLIURFA
    Merkez: Remzi Kara
   
    UŞAK
    Merkez: Muhterem Sayan
   
    VAN
    Merkez: Şükrü Dede
   
    YALOVA
    Merkez: Hasan Suna
   
    YOZGAT
    Merkez: Arif Yıldırım


MHP'NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
   
    ADANA
    Büyükşehir: M. Metanet Çulhaoğlu
   
    ADIYAMAN
    Merkez: Mehmet Erdem
   
    AFYON
    Merkez: Hayrettin Barut
   
    AĞRI
    Merkez: Cevdet Yılmaz
   
    AMASYA
    Merkez: Ali Zeytinli
   
    ANKARA
    Büyükşehir: H. Hamit Homriş
    Altındağ (Merkez ilçe): Ömer Atasoy
    Çankaya (Merkez ilçe): Ahmet Tekin
    Etimesgut (Merkez ilçe): Enver Demirel
    Gölbaşı (Merkez ilçe): Necati Koçak
    Keçiören (Merkez ilçe): Muzaffer Pala
    Mamak (Merkez ilçe): Bahri Gürbüz
    Sincan (Merkez ilçe): Mustafa Ünver
    Yenimahalle (Merkez ilçe): Fikret Çetinkaya 
    Ayaş: Metin Erol
    Bala: İbrahim Gürbüz
    Beypazarı: Mansur Yavaş
    Çamlıdere: Ahmet Eylenoğlu 
    Çubuk: Mustafa Gökmen
    Elmadağ: Zeki Yağdıran
    Güdül: Cemil Sezer
    Haymana: Vedat Çevik
    Kalecik: Nusret Biber 
    Kazan: Yusuf Fidantek
    Kızılcahamam: Coşkun Ünal
    Nallıhan: Sefa Gür
    Polatlı: Necdet Güler
    Şereflikoçhisar: Ercan Alıcıoğlu
    ANTALYA
    Büyükşehir: Mehmet Günal
   
    ARTVİN
    Merkez: Erkan Karacan
   
    AYDIN
    Merkez: Nedim Ünal
   
    BALIKESİR
    Merkez: Rafet Çetiner
  
    BİLECİK
    Merkez: Metin Zevkli
   
    BİTLİS
    Merkez: İsa Uçar
   
    BOLU
    Merkez: Mustafa Özdemir
   
    BURDUR
    Merkez: Nizamettin Şenol
   
    BURSA
    Büyükşehir: Fevzi Zırhlıoğlu
   
    ÇANAKKALE
    Merkez:Reşat Duran 
   
    ÇANKIRI
    Merkez: Namık Kemal Eryılmaz
    ÇORUM
    Merkez: Abdullah Ateş
   
    DENİZLİ
    Merkez: Zafer Kaplan
   
    DİYARBAKIR
    Büyükşehir: Abdullah Arzakçı
   
    EDİRNE
    Merkez: Doğan Yakar
   
    ELAZIĞ
    Merkez: Raif Çiçek
   
    ERZİNCAN
    Merkez: Erkan Karaman
   
    ERZURUM
    Büyükşehir: Mahmut Uykusuz
   
    ESKİŞEHİR
    Büyükşehir: Metin Özsoy
   
    GAZİANTEP
    Büyükşehir: Seyit Çapan
   
    GİRESUN
    Merkez: Mehmet Gürsoy
   
    GÜMÜŞHANE
    Merkez: Mustafa Canlı 
   
    HAKKARİ
    Merkez: Faysal Ölmen
   
    HATAY
    Merkez: Fuat Aslan
   
    ISPARTA
    Merkez: Yusuf Ziya Günaydın
   
    MERSİN
    Büyükşehir: Behiç Çelik
   
    İSTANBUL
    Büyükşehir: Meral Akşener
    Bakırköy: Selma Gönüllü
    Üsküdar: Ali Sukas
    Kadıköy: Süleyman Erbaşı
    Tuzla: Muhammet Demirtaş
    Ümraniye: Sabri Şenel
    Kartal: Tuncer Erdoğdu 
    Beykoz: Hamit Olgun Coşkuntuna
    Adalar: Selçuk Narin
    Şile: Mahmut Kartal
    Maltepe: Levent Bakar
    Pendik: Mustafa Demirbağ
    Sultanbeyli: Ender Çayır
    
    İZMİR
    Büyükşehir: Hasan Tahsin Kocabaş
   
    KARS
    Merkez: Settar Kaya 
   
    KASTAMONU
    Merkez: Turhan Topçuoğlu
   
    KAYSERİ
    Büyükşehir: Mazhar Gündoğdu
   
    KIRKLARELİ
    Merkez: Cengiz Bağdan
   
    KIRŞEHİR
    Merkez: Arif Ekici
   
    KOCAELİ
    Merkez: İsmail Yavuz Sezen
   
    KONYA
    Büyükşehir: Hasan Kaya
   
    MALATYA
    Merkez: Mehmet Yaşar Çerçi
   
    MANİSA
    Merkez: Nadir Başar
   
    KAHRAMANMARAŞ
    Merkez: Mete Eskigün
   
    MARDİN
    Merkez: Mehmet Beşir Boyu
   
    MUĞLA
    Merkez: İhsan Kafadar   
   
    MUŞ
    Merkez: Adil Sezgin
   
    NEVŞEHİR
    Merkez: R. Şeref Kalfaoğlu   
   
    NİĞDE
    Merkez: Mumin İnan
   
    ORDU
    Merkez: Fikret Türkyılmaz
   
    RİZE
    Merkez: Köksal Halepoğlu
   
    SAKARYA
    Büyükşehir: Mehmet Göktürk
   
    SAMSUN
    Büyükşehir: İzzet Altuntaş
   
    SİİRT
    Merkez: Razi Ertek
   
    SİNOP
    Merkez: Ahmet Alkan
   
    SİVAS
    Merkez: M. Ali Kılıç
   
    TEKİRDAĞ
    Merkez: Kamil Günay
   
    TOKAT
    Merkez: Ahmet Tanrıverdi
   
    TRABZON
    Merkez: Mustafa Yılmaz Odabaş
   
    TUNCELİ
    Merkez: Mehmet Hedef
   
    ŞANLIURFA
    Merkez: Mehmet Yaşar Ateş
   
    UŞAK
    Merkez: Ali Erdoğan
   
    VAN
    Merkez: Haspolat Umurta
   
    YOZGAT
    Merkez: Ali Açıkgöz
   
    ZONGULDAK
    Merkez: Saruhan Çınar
   
    AKSARAY
    Merkez: Osman Ertuğrul
   
    BAYBURT
    Merkez: Hükmü Pekmezci
   
    KARAMAN
    Merkez: Halil İbrahim Gülcan
     
    KIRIKKALE
    Merkez: Mustafa Pekdoğan
       
    BATMAN
    Merkez: Hasan Doğu
   
    BARTIN
    Merkez: Hüseyin Taner Çetin
   
    ARDAHAN
    Merkez: Bülent Öktem
   
    IĞDIR
    Merkez: Nurettin Aras
   
    YALOVA
    Merkez: Ünlem Üstel
   
    KARABÜK
    Merkez: Recep Akay
   
    KİLİS
    Merkez: Şükrü Yılmaz
   
    OSMANİYE
    Merkez: Memili Kırıkkanat
    
    DÜZCE
    Merkez: Çetin Sarıahmet


DYP'NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

    ADANA
    Büyükşehir: Ümit Özgümüş
    Aladağ: Hacı Ümmet Dağ
    Ceyhan: Osman Ozan
    Feke: Mustafa Özatay
    İmamoğlu: Kadir Altunköse
    Karataş: Süleyman Balıkçı
    Kozan: Hakkı Tamdoğan
    Pozantı: Adem Aydın
    Saimbeyli: Kenan Asen
    Tufanbeyli: Hüseyin Keçe
    Yumurtalık: Etnan Vay
   
    ADIYAMAN
    Merkez: Mehmet Özdemir
    Besni: Fahri Serter
    Çelikhan: Mustafa Şahin
    Gerger: Recep Aksoy
    Gölbaşı: Yusuf Özdemir
    Kahta: Mehmet Yaşin Erdem
    Tut: Mahmut Öncebe
    
    AFYON
    Merkez: Çetin Alpi
    Başmakçı: Tevfik Sardohan
    Bayat: Mevlüt Eryılmaz
    Bolvadin: Mehmet Koçum
    Çay: İsmail Kökcür
    Dazkırı: Ali Osman Akgül
    Dinar: Yener Yaşar Emeksiz
    Evciler: Şevki Karataş
    Hocalar: Kenan Sarı
    İhsaniye: Sadık Ölmez
    Sandıklı: Sefa Müslehiddinoğlu
    Sincanlı: Faruk Özdemir
    Sultandağı: İsmail Çelik
    Şuhut: Nuri Oynağanlı
   
    AĞRI
    Merkez: Sıdık Taştan
    Diyadin: Seyfettin Yaşlı
    Doğubeyazıt: Ali Konyar
    Hamur: Mehmet Şirin Yiğit
   
    AMASYA
    Merkez: Hüseyin Baş
    Göynücek: Mustafa Yılmaz
    Gümüşhacıköy: Ali Ceylan
    Hamamözü: Süleyman Şimşek
    Merzifon: Cahit Toprak
    Suluova: Sebahattin Özbey
    Taşova: Mustafa Korkmaz
   
    ANKARA
    Büyükşehir: Mustafa Serhan Yücel
    Altındağ (Merkez ilçe): Canan Erenözlü
    Çankaya (Merkez ilçe): Yücel Seçkiner
    Etimesgut (Merkez ilçe): Fuat Özgen
    Gölbaşı (Merkez ilçe): Namık Kemal Doğan
    Keçiören (Merkez ilçe): Oğulhan Oğultürk
    Mamak (Merkez ilçe): Tuncer Koca
    Sincan (Merkez ilçe): Orhan Ünsal
    Yenimahalle (Merkez ilçe): Bayram Kocaman
    Akyurt: Ziya Metin
    Ayaş: Rıfat Mavioğlu
    Bala: Neşet Altıntop
    Beypazarı: Süha Eliuz
    Çamlıdere: Ahmet Çiçekçi
    Çubuk: Mehmet Emin Ertürk
    Elmadağ: İsmail Pehlivan
    Evren: Alaaddin Yüksel
    Güdül: İbrahim Güven
    Haymana: Bünyamin Adacı
    Kalecik: Ömer Çetinkaya
    Kazan: Müzekkir Karaoğlu
    Kızılcahamam: Mazhar Demirbaş
    Nallıhan: Erbil Alparslan
    Polatlı: Ali Öztürk
    Şereflikoçhisar: Hacı Abdullah Koçyiğit
   
    ANTALYA
    Büyükşehir: Hasan Subaşı
    Kepez (Alt kademe): İsa Akdemir
    Alanya: Bilal Korkmaz
    Elmalı: Rafet Sermet
    Finike: Nail Dülgeroğlu
    Gündoğmuş: M. Zafer Arslan
    İbradı: Muharrem Kaya
    Kale: Süleyman Topçu
    Kaş: Emin Erdem
    Kemer: Yusuf Demir
    Korkuteli: Ese Onuk
    Kumluca: Süleyman İlhan
    Manavgat: Ertekin Kök
    Serik: Ali Sülek
   
    ARTVİN:
    Merkez: Hasan Akın
    Ardanuç: Aydemir Akköy
    Arhavi: Refik Lakerta
    Borçka: Burhan Kırdar
    Murgul: Asım Tosun
    Şavşat: Hasan Yılmaz
    Yusufeli: Mustafa Mataracı
   
    AYDIN
    Merkez: Kazım Uysal
    Bozdoğan: Zeki Bağcı
    Çine: Altuğ Karaköse
    Germencik: Ali Şanlı
    İncirliova: Gandeher İlhan
    Karacasu: Halil Töz
    Karpuzlu: Muharrem Yalçın
    Koçarlı: H. Erdinç Bosnalı
    Köşk: Yalçın Taç
    Kuşadası: Engin Berberoğlu
    Kuyucak: Fikri Özçetin
    Nazilli: Esat Ergüler
    Söke: Aşkın İhsan Işıklı
    Yenipazar: Kamil Cankurtaran
   
    BALIKESİR
    Merkez: A. Baki Ataç
    Ayvalık: Ahmet Tüfekçi
    Balya: Ali Şen
    Bandırma: Yalçın Alen
    Bigadiç: Hidayet Kelemençe
    Dursunbey: Mehmet Yarma
    Erdek: Hamit Nural
    Gömeç: Osman Arslan
    Gönen: Hayati Köse
    Havran: Hasan Dede
    İvrindi: Alattin Özcan
    Kepsut: Seçkin Saraç
    Manyas: Behis Kutlu
    Savaştepe: Sefa Şensöz
    Sındırgı: Fahrettin Dolar
    Susurluk: Mehmet Çetin
   
    BİLECİK
    Merkez: Ahmet Özünlü
    Bozüyük: Fadıl Gürel
    Gölpazarı: İsmail Özmay
    İnhisar: Ayhan Ödübek
    Osmaneli: Sabriye Dinçer
    Pazaryeri: Kadir Mete
    Söğüt: Abdullah Saydam
    Yenipazar: İbrahim Değirmenci
    BİNGÖL
    Merkez: Mustafa Mirbey Ertuğrul
    Adaklı: Tekin Işık
    Genç: Zeki Karataş
    Karlıova: Abdurrahman Karabulak
    Solhan: Niyazi Çavuşoğlu
   
    BİTLİS
    Merkez: Muzaffer Geylani
    Adilcevaz:
    Ahlat: Halis Gökbulak
    Güroymak: Fethi Çevik
    Mutki: Medeni Çiçiklitaş
   
    BOLU
    Merkez: İsmail Nejdet Arafat
    Dörtdivan: Mehmet Aynagöz
    Göynük: Ahmet Çankaya
    Seben: Nihat Ateş
     
    BURDUR
    Merkez: Şali Arslan
    Ağlasun: Mustafa İnci
    Altınyayla: İzzet Türen
    Bucak: Arsal Sarı
    Çavdır: Mehmet Özarslan
    Çeltikçi: Cengiz Aktürk
    Gölhisar: Bülent Şakirokunakol
    Kemer: Şali Yeşilyurt
    Tefenni: Ahmet Çelik
    Yeşilova: Ekrem Tekin
   
    BURSA
    Büyükşehir: Cevdet Yüce
    Nilüfer (Merkez ilçe): Nilüfer Arda
    Yıldırım (merkez ilçe): Nedim Balıkçılar
    Büyükorhan: K. Mehmet Acaroğlu
    Gürsu: Hulusi Turan
    İnegöl: Mehmet Hanefi Yıldırım
    Karacabey: Ergun Koç
    Keles: Emin Lütfi Keskin
    Kestel: Ergun Aksoy
    Mudanya: Mehmet Karadağ
    Mustafakemalpaşa: Nurettin Erbay
    Orhaneli: Ali Sarı
    Orhangazi: Güner Elçin
    Yenişehir: Mehmet Kaya
   
    ÇANAKKALE
    Merkez: Bünyamin Nami Tonga
    Ayvacık: Mustafa Yeşil
    Bayramiç: Ahmet Çekin
    Biga: Mehmet İrfan Zeren
    Çan: Salih Gandüz
    Ezine: İnan Kazım Çelikbaş
    Gelibolu: Turgut Sağlıoğlu
    Lapseki: Yaşar İnan
    Yenice: Ekrem Demirarslan
   
    ÇANKIRI
    Merkez: Raif Oktay
    Atkaracalar: Fahri Sevimli
    Çerkeş: Mehmet Kiraz
    Orta: Recep Koçak
   
    ÇORUM
    Merkez: Adnan Türkoğlu
    Bayat: Hüseyin Akseki
    Boğazkale: Hamdi Atila
    Dodurga: Bekir Kılıç
    Kargı: Ahmet Hamdi Akpınar
    Laçin: Ahmet Karaca
    Mecitözü: Hamdi Yüksel
    Osmancık: Alaattin Uğur
    Sungurlu: Murat Koçak
    Uğurludağ: Mehmet Kiday
   
    DENİZLİ
    Merkez: Ali Aygören
    Acıpayam: Sefer Demir
    Akköy: Fikri Kayan
    Babadağ: Mesut Akbaş
    Baklan: Ayhan Demirdöğen
    Bekilli: Yusuf Vardaal
    Bozkurt: Muzaffer Arıcı
    Buldan: Ali Ermiş
    Çal: Ramazan Öztürk
    Çameli: Halil Ongun
    Çardak: Fehmi Kocatürkmen
    Çivril: M. Ali Bilgin
    Honaz: Hüsamettin Sarıkaya
    Kale: Durmuş İncedayı
    Sarayköy: Ayhan Fenli
    Serinhisar: İsmail Derici
    Tavas: Ramazan Köylü
   
    DİYARBAKIR
    Büyükşehir: Derviş Sönmez
   
    EDİRNE
    Merkez: Ümit Mıhlayanlar
    Enez: Emrullah Zeki Tezer
    Havsa: Recep Özen
    İpsala: Halil İbrahim Tuncalı
    Keşan: Sedat Saygı
    Lalapaşa: Bülent Şahinşah
    Meriç: Mustafa Aksoy
    Süleoğlu: Veysel Torpuz
    Uzunköprü: Ercan Çobanoğlu
   
    ELAZIĞ
    Merkez: Süleyman Selmanoğlu
    Ağın: Mehmet Celal Cumurcu
    Alacakaya: İlhami Sancar
    Arıcak: Abdullah Yıldırım
    Baskil: Kemal Ulukent
    Karakoçan: Nurettin Aslan
    Keban: Hadi Turan
    Maden: Ramazan Güler
    Sivrice: Hasan Karabulut
   
    ERZİNCAN
    Merkez: Mustafa Reşit Ağaoğlu
    Çayırlı: Asım Şakar
    İliç: A. Ramazan Buran
    Kemah: Mustafa Conker
    Otlukbeli: Recep Özcan
    Tercan: Semih Yaldız
    Üzümlü: Celal Özdemir
   
    ERZURUM
    Büyükşehir: Sadullah Kaya
    Dadaşkent (Alt kademe): Veysel Çıracı
    Kazımkarabekir (Alt kademe): Baki Özdemir
    Yenişehir (Alt Kademe): Gürbüz Karabacak
    Hınıs: Mustafa Şemi Ayar
    İspir: Seyfettin Yazıcı
    Karaçoban: Abdurrahman Karagöz
    Karayazı: Celal Şaka
    Köprüköy: Bahattin Karasu
    Şenkaya: Remzi Özgen
    Tortum: Mehmet Toraman
   
    ESKİŞEHİR
    Büyükşehir: Orhan Soydaş
    Odunpazarı (Alt kademe): Erdin Düzarat
    Tepebaşı (Alt kademe): Fuat Yahşi 
    Alpu: Mustafa Gökçe
    Beyliova: Feridun Güngör
    Çifteler: İsmet Doyuk
    Han: Burhan Yurter
    Mahmudiye: Tekin Emre Öztürk
    Mihalgazi: Sami Can
    Mihalıçcık: Osman Özel
    Sarıcakaya: Ali Kahya
    Seyitgazi: S. Arif Ünal
    Sivrihisar: Fikret Arslan
   
    GAZİANTEP
    Büyükşehir: İsa Gülşen
    Şahinbey (Merkez ilçe): Mehmet Abar
    Şehitkamil (Merkez ilçe): Abdullah Başarıcı
    Araban: Servet Yiğit
    İslahiye: Ömer Şahin
    Karkamış: Mehmet Tiryaki
    Nizip: Mehmet Aslan
    Nurdağı: Mehmet Ali Gök
    Oğuzeli: Mehmet İzci
    Yavuzeli: Adnan Korkmaz
   
    GİRESUN
    Merkez: Ergun Özdemir
    Alucra: Ömer Candan
    Bulancak: Ferruh Zeki Apaydın
    Çamoluk: Yaşar Düz
    Çanakçı: Arslan Kaplan
    Dereli: Eyüp Cinal
    Doğankent: Resul Yazıcı
    Espiye: İbrahim Önal
    Görele: Hasan Namazcı
    Güce: Ahmet Demir
    Keşap: Hikmet Tekbaş
    Piraziz: Hasan Şenel
    Şebinkarahisar: Faruk Işıkver
    Tirebolu:  Atilla Taştemel
    Yağlıdere: Mustafa Ersoy
   
    GÜMÜŞHANE
    Merkez: Naim Ağaç
    Kelkit: Ruknettin Karaman
    Köse: Nusrettin Kesler
    Kürtün: Enver Yondemir
    Torul: Ünal Öztürk

    HAKKARİ
    Merkez: Aday gösterilmedi.
    Çukurca: Mehmet Kanar
   
    HATAY
    Merkez (Antakya): Adnan Dağıstanlı
    Kırıkhan: İhsan Kuruca
   
    ISPARTA
    Merkez: Mustafa Fikri Çobaner
    Aksu: Raşit Karaduman
    Atabey: İzzet Kutlu
    Eğirdir: Ömer Şengöl
    Gelendost: Halim Kıyak
    Gönen: İbrahim Çelik
    Keçiborlu: Osman Arı
    Senirkent: Şener Balım
    Sütçüler: Avni Bircan Turan
    Yalvaç: Halil Hilmi Tütüncü
    Yenişarbademli: Mustafa Erdem
    MERSİN
    Büyükşehir: Mehmet Semih Nane
    Akdeniz (Alt kademe): Hakan Fikret Özbaş
    Toroslar (Alt kademe): Mehmet Aktaş
    Yenişehir (Alt kademe): Muhsin Bayar
    Anamur: Besime Çelik
    Aydıncık: Fikri Uzun
    Bozyazı: Nurhan Tunç
    Çamlıyayla: Osman Yılmaz
    Erdemli: Süleyman Tartar
    Gülnar: Selami Bağça
    Mut: Ali Orhan
    Silifke: Sadık Avcı
    Tarsus: Hatice Kaleli Babaoğlu
  
    İSTANBUL
    Büyükşehir: Ahmet Vefik Alp
    Adalar (Merkez ilçe): Mehmet Dündar Tıraş
    Avcılar (Merkez ilçe): Yalçın Erkan
    Bağcılar (Merkez ilçe): Coşkun Alagöz
    Bahçelievler (Merkez ilçe): Onur Gözen 
    Bakırköy (Merkez ilçe): Mehmet Ezher Yılmaz
    Bayrampaşa (Merkez ilçe): Zekeriya Kızıltürk
    Beşiktaş (Merkez ilçe): Nursan Ünal
    Beyoğlu (Merkez ilçe): Fevzi Poyraz
    Eminönü (Merkez ilçe): Vedat Bayram
    Esenler (Merkez ilçe): Selma Özuslu Ünal
    Eyüp (Merkez ilçe): Asım Coşkun
    Fatih (Merkez ilçe): Yetkin Gündüz
    Gaziosmanpaşa (Merkez ilçe): Tuncay Yılmaz
    Güngören (Merkez ilçe): Aydın Egemen
    Kadıköy (Merkez ilçe): Osman Ata Hızlan
    Kağıthane (Merkez ilçe): Necdet Koptagit
    Küçükçekmece (Merkez ilçe): Salim Korkmaz
    Maltepe (Merkez ilçe): Ünal Okyay
    Pendik (Merkez ilçe): Mehmet Bilgin
    Sarıyer (Merkez ilçe): Seçkin Deniz Değer
    Şişli (Merkez ilçe): Adnan Yüksel
    Tuzla (Merkez ilçe): Ender Yılmaz
    Ümraniye (Merkez ilçe): Nusret Türker
    Üsküdar (Merkez ilçe): Namık Kemal Şahin
    Zeytinburnu (Merkez ilçe): İbrahim Şencan
    Çatalca (Merkez ilçe): Kemal İlaldı
    Silivri (Merkez ilçe): Vildan Güvenç
    Sultanbeyli (Merkez ilçe): Kamile Dikbaş
    Şile (Merkez ilçe): Mehmet Ay
   
    İZMİR
    Büyükşehir: Yüksel Yalova
    Karşıyaka (Merkez ilçe): Cevat Kırkpınar
    Aliağa: Cumhur Güney
    Balçova: Kamil Öztürk
    Buca: Suavi Tuncay
    Bayındır: Ayhan Hasırcıoğlu
    Bergama: Tuncay Akyol
    Beydağ: Muhsin Pulcu
    Bornova: Refik Diker
    Gaziemir: Saffet Helvacı
    Güzelbahçe: Hasan Bakıcı
    Narlıdere: Hasan Uçak
    Çeşme: Mustafa Genger
    Çiğli: Sebahattin Topuz
    Dikili: Yüksel Uçar
    Foça: Serdar Mersin
    Karaburun: Ahmet Değirmenci
    Kınık: Rıfat Ateş
    Kiraz: Mehmet Yaşar Sarı
    Kemalpaşa: Gündüz Baran
    Menemen: Ahmet Şahin
    Menderes: Aykut Vural
    Ödemiş: Özcan Kılıç
    Seferihisar: Mesut Taşboğa
    Tire: Doğan Sertdemir
    Torbalı: Hasan Karatoklu
    Urla: Mustafa Yaman
    Selçuk: Hilmi Kiper
   
    KARS
    Merkez: Turgut Reis
    Akyaka: Aba Müslüm Deniz
    Digor: Ali Rıza Yaradanakul
    Kağızman: Harun Yüce
    Selim: İlhan Çiftçi
    Susuz: Ahmet Zinderen
   
    KASTAMONU
    Merkez: Ertan Mumcu
    Ağlı: Kemaleddin Çolak
    Cide: Nejdet Demir
    Çatalzeytin: Mustafa Mesut Karahan
    Daday: Vahit Aslan
    Devrekani: Osman Kocadelioğlu
    Doğanyurt: Ahmet Kaya
    İhsangazi: Erol Kepenek
    Seydiler: Metin Arslan
   
    KAYSERİ
    Büyükşehir: İlhan Koçak
    Kocasinan (Merkez ilçe): Kenan Mutlu
    Melihgazi (Merkez ilçe): Fuat Gençsoy
    Akkışla: Süleyman Sayın
    Bünyan: Yaşar Uğur
    Develi: Şahin Türkboylar
    İncesu: Ahmet Albayrak
    Pınarbaşı: Servet Kantekin
    Sarıoğlan: Mehmet Bayraklı
    Sarız: Halil Erkek
    Talas: Doğan Güven
    Tomarza: İsmail Gülveren
    Yahyalı: Abdullah Şabanoğlu
    Yeşilhisar: Faruk Alıcı
   
    KIRKLARELİ
    Merkez: Önder Başlı
    Babaeski: Hasan Kunduz
    Demirköy: Kamer Tuna
    Pınarhisar: Mehmet Kapılı
    Vize: Selçuk Yılmaz
   
    KIRŞEHİR
    Merkez: Hayati Şahin
    Boztepe: Rahmi Aydoğan
    Çiçekdağı: Kütük Bek
    Kaman: Kemal Aydın
   
    KOCAELİ
    Büyükşehir: Nadir Arif Aşık
    Bekirpaşa (Alt kademe): Ercüment Şahin
    Saraybahçe (Altkademe): Nazmi Ertuğral
    Gölcük: Bilge Saral
    Kandıra: Olcay Çelik
    Karamürsel: İsmail Yıldırım
    Körfez: Fevzi Canbaz
    Derince: Hasan Subaşı
   
    KONYA
    Büyükşehir: Mevlana Celalettin Örnek
    Karatay (Merkez ilçe): Mustafa Türkaslan
    Meram (Merkez ilçe) : Ali Seçmen Çevik
    Selçuklu (Merkez ilçe) : Mehmet Kızılkan
    Akşehir: Karatay Selçuk Şehirli
    Beyşehir: Süleyman Şenol
    Bozkır: Ramazan Sarı
    Çeltik: Hüseyin Altunkalem
    Çumra: Adnan Ayyıldız
    Doğanhisar: Ahmet Gürbüz
    Ereğli: Nafiz Dönmez
    Hadım: Kadir Demir
    Halkapınar: Bilal Daniyal
    Hüyük: Yasin Eser
    Ilgın: Hasan Hüseyin Akıncı
    Kadınhanı: Günal Yurtseven
    Karapınar: Mehmet Pirencioğlu
    Kulu: İfakat Önal
    Sarayönü: Şerafettin Büyükcengiz
    Seydişehir: Yaşar Gül
    Tuzlukçu: İbrahim Koyuncu
    Yalıhüyük: Yusuf Asiltürk
    Yunak: Mahmut Ersoy
   
    KÜTAHYA
    Merkez: Mustafa Baykan
    Gediz: Ceyhun Ay
   
    MALATYA
    Merkez: Ahmet Nisan Öztaş
    Arapkir: Metin Çağdaş
    Doğanşehir: Şükrü Kahtalı
    Kale: Eşref Gökhan
    Pötürge: Yusuf Ziya Varan
   
    MANİSA
    Merkez: Orkun Şıktaşlı
    Demirci: Hüseyin Akkurt
    Salihli: Gengiz Tunç
    Saruhanlı: Serdar Yaralı
   
    KAHRAMANMARAŞ
    Merkez: Mutlu Fettahoğlu
    Afşin: Yalçın Demir
    Çağlayancerit: A. Nazım Engizek
    Ekinözü: Ömer Kaplan
    Pazarcık: Yakup Hamdi Bozdağ
    Türkoğlu: Cafer Güçlü
     
    MARDİN
    Merkez: Abdulkadir Tutaşı
    Derik: Şehmuz Necimoğlu
    Kızıltepe: Süleyman Özmen
    Mazıdağı: Abdulbaki Duyar
    Ömerli: Servet Cemiloğlu
    Savur: Şerifşref Ayaz
   
    MUĞLA
    Merkez: Şükrü Zeybek
    Bodrum: Günay Karataş
    Dalaman: Ayhan Günay
    Datça: Mustafa Soytok
    Fethiye: Erdal Eroğlu
    Köyceğiz: Muharrem Özçakır
    Marmaris: İsmet Karadinç
    Milas: Rüştü Yiğitkaya
    Ortaca: Cemil Durmuş
    Ula: Nadi Şenkal
    Yatağan: Ayhan Özdemir
   
    MUŞ
    Merkez: Fadıl Tunç
    Korkut: Hatem Akpolat
   
    NEVŞEHİR
    Merkez: Seyit Mehmet Akbay
    Gülşehir: Uğur Kalaycı
    Kozaklı: Nail Dönmez
    Ürgüp: Sultan Boz
   
    NİĞDE
    Merkez: Hasan Hüseyin Akkuş
    Altunhisar: Ertuğrul Doygun
    Bor: Hikmet Çetin Çorum
    Çamardı: Ahmet Özkaynak
    Çiftlik: İbrahim Hakkı Güzel
    Ulukışla: Hüseyin Saçan
   
    ORDU
    Merkez: Selim Sırrı Carlak
    Çaybaşı: Mustafa Kurt
    Fatsa: Mustafa Kemal Çamaş
    Gülyalı: Nuh Recep Şahin
    Gürgentepe: Ekrem Yılmaz
    Kabadüz: Yılmaz Akdeniz
    Korgan: Selim Uzan
    Kumru: İhsan Cayak
    Mesudiye: Muhittin Ersin
    Perşembe: Kamil Ertekin Çolak
    Ulubey: Mehmet Yılmaz
    Ünye: Mehmet Elibol
   
    RİZE
    Merkez: Özkan Avcı
    Ardaşen: Fahrettin Füne
    Çayeli: Yılmaz Fıstık
    Güneysu: Rıfat Özer
    İkizdere: Hasan Aksu
   
    SAKARYA
    Büyükşehir: Enver Toçoğlu
    Merkez (Adapazarı): Zafer Adalet
    Akyazı: Sadettin Güleç
    Geyve: Vedat Eren
    Hendek: Haydar Zaim
    Karasu: Bekir Sarıoğlu
    Kaynarca: Tuncer Aydın
    Kocaali: Zeynel Dal
    Sapanca: Necati Dağhan
    Taraklı: Harun Aydın
   
    SAMSUN
    Büyükşehir: Mazhar Başoğlu
    Atakum (Alt kademe): Sezai Çorbacıoğlu
    Gazi (Alt kademe): Aziz Oral
    İlkadım (Altkademe): Mehmet Okuyucu
    Alaçam: Özcan Yılmaz
    Asarcık: Ertan Karaman
    Bafra: İbrahim Alacamlı
    Havza: Nurettin Gün
    Kavak: Şerif Ün
    Ladik: Mehmet Karahan
    Ondokuzmayıs: Yılmaz Erel
    Salıpazarı: Cavit Yıldırım
    Tekeköy: Galip Mustafa Yücel
    Terme:  Şakir Şengül
    Vezirköprü: Sadık Ediz
    Yakakent: Zühtü Batı
   
    SİİRT
    Merkez: Fahri Çelikel
    Aydınlar: Muhsin Çelebi
    Baykan: Mehmet Ali Erol
    Eruh: Tahsin Sayın
    Kurtalan: Faysal Karaatay
    Pervari: İsmail Bilen
    Şirvan:
   
    SİNOP
    Merkez: Hamza İnce
    Ayvancık: İbrahim Örnek
    Boyabat: Aziz Maden
    Dikmen: Hüseyin Güleryüz
    Durağan: Ali Dalkılıç
    Erfelek: Mehmet Uzun
    Gerze: Recai Kuruoğlu
    Saraydüzü: Şükrü Yılmaz
    Türkeli: H. Dilek Özcan
   
    SİVAS
    Merkez: Musa Ünal
    Hafik: Selahattin Çuhadaroğlu
    Şarkışla: Mehmet Kevioğlu
    Yıldızeli: Yılmaz Navruz
   
    TEKİRDAĞ
    Merkez: Erdoğan Orhan
    Çorlu: Mehmet Diktaş
    Hayrabolu: Halil Güven Öztemel
    Malkara: Salih Keskin
    Mamaraereğlisi: İbrahim Uyan
    Muratlı: Salih Zeki Özmen
    Saray: Gürkan Kesim
    Şarköy: Kanber Baldak
   
    TOKAT
    Merkez: Mustafa Kuşakoğlu
    Almus: Menduh Mirzaoğlu
    Erbaa: Mahmut Şencan
    Reşadiye: Hakkı Ünal
    Sulusaray: Hacı Bekir Coruk
    Turhal: Mehmet Bayram
    Yeşilyurt: Süleyman Erdir
   
    TRABZON
    Büyükşehir: Avni Akkan
   
    TUNCELİ
    Merkez: Hüseyin Söylemez
    Çemişgezek: Selahattin Ateş
    Hozat: Yusuf Akkaymak
    Ovacık: Hasan Çekil
    Pertek: Tahsin Yıldırım
   
    ŞANLIURFA
    Merkez: Hasan Yılmaztekin
    Akçakale: Feyyaz Gündoğan
    Birecik: Abdülkadir Yüksel
    Bozova: Hasan Arusoğlu
    Ceylanpınar: Mehmet Sait Atilla
    Harran: Mehmet Özyavuz
    Hilvan: Sabri Özkaya
    Viranşehir: Lütfi Aydın
   
    UŞAK:
    Merkez: İsmail Soyöz
   
    VAN
    Merkez: Ahmet Yaprak
    Başkale: Sadi Ertuş
    Çatak: Emin Babür
    Erciş: Bülent Erdinç
    Gürpınar: Fuat Yaşar Atan
   
    YOZGAT
    Merkez: Ömer Yeşillik
    Aydıncık: Ahmet Demirel
    Çekerek: Duran Özkan
    Sarıkaya: Ömer Yıldız
    Sorgun: Bahattin Erciyas
    Şefaatli: Fahrettin İbiş
    Yerköy: Tacettin Uyar
   
    ZONGULDAK
    Merkez: Turgut Hamza Çebi
    Alaplı: Muzaffer Pehlivan
    Çaycuma: Nusret Yakıcı
    Devrek: Birol Kıycı
    Ereğli: Hasan Erdoğan
    Gökçebey: Engin Yılmaz
   
    AKSARAY
    Merkez: Sefa Çayır
    Ağaçören: Hanifi Aydın
    Eskil: Şerafettin Meral
    Gülağaç: Osman Uzun
    Ortaköy: Halil Demir
   
    BAYBURT
    Merkez: İdris Yücel
   
    KARAMAN
    Merkez: Mehmet Yıldırım
    Ermenek: Yaşar Can
    Sarıveliler: Hayri Samur
   
    KIRIKKALE
    Merkez: Mahir Yılmaz
    Balışeyh: Osman Narin
    Keskin: Yaşar Ereli
    Sulakyurt: Kadir Çakıroğlu
    Yahşihan: Yusuf Gençoğlu
   
    BATMAN
    Merkez: Hüseyin Özdemir
   
    ŞIRNAK
    Merkez: Naif Tatar
    Beytüşşebap: Kamil Dürmüş
    Cizre: Halil Soylu
    Güçlükonak: Bahattin Aktuğ
    İdil: Murat Dalmış
    Silopi: Neşet Ökten
    Uludere: Gürgin Ürek
   
    BARTIN
    Merkez: Baha Karakaş
    Amasra: Sevim Özkan
    Kurucaşile: Bedran Oğullar
    Ulus: Şakir Açıkgöz
   
    ARDAHAN
    Merkez: Mete Özdemir
    Çıldır: Yusuf Yılmaz
    Damal: Ali Tuncer
    Göle: Ali Kılıç
    Hanak: Harun Tankoç
    Posof: Refik Uğurlu
   
    IĞDIR
    Merkez: Nimet Turan
    Aralık: Yıldırım Turan
    Tuzluca: Muzaffer Akpolat
   
    YALOVA
    Merkez: Yaşar Okuyan
    Altınova: Ali Yurt
    Armutlu: Ali İhsan Demirkıran
    Çınarçık: Aydın Günay
    Çiftlikköy: Mehmet Ali Kaşıkçı
    Termal: İbrahim Taner
   
    KARABÜK
    Merkez: Enver Tümen
    Eflani: Muzaffer Bildik
    Eskipazar: Hüseyin Dönmez
    Ovacık: Yakup Narter
    Safranbolu: Mustafa Eren
    Yenice: Kemal Çaylı
   
    KİLİS
    Merkez: Nadir Kulakoğlu
   
    OSMANİYE
    Merkez: İbrahim Karayiğit
    Bahçe: Murat Altundiş
    Düziçi: Ökkeş Namlı
    anbeyli: Fikri Uçar
    Kadirli: Mustafa Feyyaz Çiftçi
    Sumbas: Mustafa Nuri Nuhoğlu
   
    DÜZCE
    Merkez: Necmi Hoşver
    Akçakoca: İsmail Silan
    Cumayeri: Yakup Keleş
    Çilimli: Recep Özbal
    Gölyaka: Sebahattin Sever
    Kaynaşlı: Ekrem Kabacı
    Yığılca: Şevket Yıldırım


SP'NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
   
    ADANA
    Büyükşehir: Yakup Budak
    Seyhan (Merkez ilçe): Hüseyin Karatoprak
    Yüreğir (Merkez ilçe): Sıdkı Cengil
    Aladağ: Yaşar Kaya
    Ceyhan: Zeyd Sürücü
    Feke: Cuma İş
    İmamoğlu: Ali Bürücü
    Karaisalı: Orhan Taşçı
    Karataş: Mahmut Aslan
    Kozan: Mehmet Demir
    Pozantı: Hasan Hüseyin Ergin
    Saimbeyli: Hacı Mustafa Kaytancı
    Tufanbeyli: Rüstem Zorca
    Yumurtalık: Yaşar Bozdağan
   
    ADIYAMAN
    Merkez: Abdülkadir Kırmızı
    Çelikhan: Mehmet Bora
    Gerger: Ahmet Çiçek
    Gölbaşı: Hasan Karakuş
    Kahta: Abdurrahman Toprak
    Samsat: Yusuf Fırat
    Sincik: Mehmet Buz
    Tut: Mehmet Demir
   
    AFYON
    Merkez: İsmail Yalçınkaya
    Bayat: Faruk Arpacı
    Bolvadin: Hicazi Ertürk
    Çay: Turhan Furuncu
    Dinar: Mevlüt Yılmaz
    Emirdağ: İbrahim Doğan
    Hocalar: İbrahim Demirbaş
    İscehisar: Ceylan Baş
    Kızılören: Hüseyin Akyol
   
    AĞRI
    Merkez: Maksut Alan
    Diyadin: Rıfat Yüce
    Doğubeyazıt: Ahmet Yiğit
    Eleşkirt: Nuri Çelik
    Hamur: Cengiz Oruç
    Patnos: Ali İhsan Hallaç
    Taşlıçay: Mustafa Çavdar
    Tutak: B. Osman Ağaoğlu
   
    AMASYA
    Merkez: Nuri Eken
    Göynücek: Halit Akbulut
    Gümüşhacıköy: Kuddusi Ahmet Çolak
    Hamamözü: Cenan Çınar
    Merzifon: Aziz Duran
    Suluova: Ahmet Göncü
    Taşova: Ahmet Aksoy
   
    ANKARA
    Büyükşehir: Arif Ersoy
    Altındağ (Merkez ilçe): Celalettin Gürses
    Etimesgut (Merkez ilçe): Atila Kısaer
    Gölbaşı (Merkez ilçe): Ali Gülhan
    Keçiören (Merkez ilçe): Cafer Güneş
    Mamak (Merkez ilçe): Muzaffer Saruhan
    Sincan (Mer ilçe): Adem Şanver
    Yenimahalle (Merkez ilçe): Kasım Sezen
    Akyurt: Abdullah Yağcı
    Ayaş: Hasan Doğanay
    Bala: Ali Hasan Erdem
    Çubuk: Resülü Küçük
    Elmadağ: Mehmet Kaçar
    Evren: Keramettin Erozan
    Güdül: Mustafa Özbaş
    Haymana: Ahmet Saraç
    Kalecik: İbrahim Kemikli
    Kazan: Abdülkadir Akgün
    Kızılcahamam: Sadık Turası
    Nallıhan: Halis Çiftçi
    Polatlı: Adem Kılıç
    Şereflikoçhisar: Servet Doğangüzel
   
    ANTALYA
    Büyükşehir: Süleyman Burgan
    Akseki: Halil Tunç
    Alanya: Hasan Uğur
    Elmalı: İsmail Aygün
    Finike: Halil İbrahim Şafakçı
    Gazipaşa: Fatih Yılmaz
    Gündoğmuş: Şakir Erdoğan
    İbradı: Rıza Çelik
    Kale: İbrahim Karaalp
    Kaş: Faruk Üsmen
    Kemer: Şafak Barbaros
    Korkuteli: Ramazan Gülcü
    Kumluca: İsa Öner
    Manavgat: Kıvanç Günyar
    Serik: Ali Temiz
   
    ARTVİN
    Merkez: Gültekin Soydan
    Ardanuç: Yaşar Erim
    Arhavi: Necati Baş
    Borçka: Yunus Akyıldız
    Hopa: Ferit Sevinç
    Murgul: Fehmi Bilaloğlu
    Şavşat: Yener Gökbaşı
    Yusufeli: Adem Güler
   
    AYDIN
    Merkez: Mehmet Karasoy
    Bozdoğan: Kamil Kavaklıoğlu
    Buharkent: Ethem Savran
    Çine: İhsan Yıldırım
    Germencik: Cihangir Telli
    İncirliova: M. Ali Akgün
    Karacasu: Şerafettin Akyüz
    Karpuzlu: Mehmet Ali Ay
    Koçarlı: Selahattin Yalman
    Köşk: Hacı Ali Kılıç
    Kuşadası: Recep Ali Gümüş
    Kuyucak: İhsan Demir
    Nazilli: Oktay Alp Sümer
    Söke: Mehmet Emin Erbaş
    Sultanhisar: Mehmet Ulutaş
    Didim: Rıza Ekşi
    Yenipazar: Kenan Arı
   
    BALIKESİR
    Merkez: B. Ali Ayyıldız
    Ayvalık: Yahya Öztürk
    Balya: Zülfer Erol
    Bandırma: Mustafa Köse
    Bigadiç: Hasan Karaduman
    Burhaniye: Ömer Önder
    Dursunbey: Mehmet Filiz
    Edremit: Mehmet Helvacıoğlu
    Erdek: Ömer Faruk Kurtgeri
    Gömeç: Ali Karagöz
    Gönen: Hasan Çetin
    Havran: Mustafa Kulak
    İvrindi: Hüseyin Güllükan
    Kepsut: Arif Uysal
    Manyas: İbrahim Zengin
    Marmara: A. Rahmi Ünlü
    Savaştepe: Ahmet Kılınç
    Sındırgı: Rehber Bulut
    Susurluk: Feyyaz Aydın
    
    BİLECİK
    Merkez: İbrahim Meral
    Bozüyük: Ekrem Enis
    Gölpazarı: Saffet Şentürk
    İnhisar: Hakkı Güçlüdağ
    Osmaneli: Kamil Can Yılmaz
    Pazaryeri: Osman Demir
    Söğüt: Ali Çelik
    Yenipazar: İsmet Bergen
    BİNGÖL
    Merkez: Bedri Tuğ
    Genç: Abdürrahim Arıç
    Karlıova: M. Reşit Özçelik
    Kiğı: Nurettin Aytunç
    Solhan: M. Emin Düşen
   
    BİTLİS
    Merkez: Yaşar Buhan 
    Adilcevaz: Selim Arıkbaş
    Ahlat: Enis Demir
    Güroymak: Mücahit Güneş
    Hizan: Bedirhan Ekinci
    Mutki: Zennur Yaman
    Tatvan: Mustafa Kara
   
    BOLU
    Merkez: Ali Sarıgül
    Dörtdivan: Hamdi Atalay
    Gerede: Muzaffer Boyacı
    Göynük: Erol Gülen
    Kıbrıscık: Şevki Sevinç
    Mengen: Adnan Menderes Öztürk
    Mudurnu: Hayrettin Aytar
    Seben: Canip Demirer
    Yeniçağa: Muammer Çalışıcı
     
    BURDUR
    Merkez: Halil Ayan
    Ağlasun: Hasan Sayar
    Altınyayla: Yusuf Kaya
    Bucak: Mehmet Ali Öztop
    Çavdır: Alim Eryılmaz
    Çeltikçi: Adem Sayar
    Gölhisar: Ramazan Köse
    Karamanlı: Ahmet Özçoban
    Kemer: Sadık Altınkaynak
    Tefenni: İsmail Özdoğan
    Yeşilova: Kemal Palvan
   
    BURSA
    Büyükşehir: Selim Sait Terzioğlu
    Nilüfer (Merkez ilçe): Fikret Serkan
    Osmangazi (Merkez ilçe): Hasan Kahraman
    Yıldırım (Merkez ilçe): Ayhan Özbek
    Büyükorhan: Osman Turga
    Gemlik: Recep Aygün
    Gürsu: Ali Rıza Altunel
    Harmancık: Ahmet Pelvan
    İnegöl: Zeki Anıl Gülşen
    İznik: Zeynel Abidin Turan
    Karacabey: Ali Adatepe
    Keles: Mehmet Kaman
    Kestel: Süleyman Bayrak
    Mudanya: Yusuf Geliş
    Mustafakemalpaşa: Ahmet Baskındağlı
    Orhaneli: Refik Doğan
    Orhangazi: Ali Turgut
    Yenişehir: Mustafa Çevik
   
    ÇANAKKALE
    Merkez: Yılmaz Sakal
    Bayramiç: Fethi Yıldız
    Biga: Mahir Başaran
    Çan: Ramazan Doğan
    Eceabat: Hasan Moralı
    Ezine: İsmail Yılmaz
    Gelibolu: Hüseyin Saltıklı
    Lapseki: Suat Çiftçi
    Yenice: Hasan Yüksel
   
    ÇANKIRI
    Merkez: Mustafa Sezer
    Atkaracalar: Hüseyin Aktaş
    Bayramören: Yaşar Emiral
    Çerkeş: Ali Çırak
    Eldivan: Bahattin Demirbilek
    Ilgaz: Emrullah Aliipek
    Kızılırmak: Halil İbrahim Ay
    Korgun: Yunus Karaman 
    Kurşunlu: Ahmet Aydoğan
    Orta: Süleyman Canbaz
    Şabanözü: Mustafa Çulha
    Yapraklı: Bekir Hurşit
   
    ÇORUM
    Merkez: Mehmet Aşıla
    Alaca: Servet Kaplan
    Bayat: Salih Okumuş
    Boğazkale: Ali Bilge
    Dodurga: Hasan Kellerbağ
    İskilip: Sedat Demirdöven
    Kargı: Ercan Baltacı
    Laçin: Şaban Elsüer
    Mecitözü: Talip Lambacı
    Ortaköy: Hamza Çinkaya
    Osmancık: Ferai Bilgener
    Sungurlu: Ali Rıza Büyüktemiz
    Uğurludağ: Hadi Karakaş
   
    DENİZLİ
    Merkez: Ali Filiz
    Acıpayam: Dilek Özen
    Akköy: Hamit Çalık
    Babadağ: Cengiz Müren
    Baklan: Sedat Sarıteke
    Bekilli: Mehmet Bardakçı
    Beyağaç: Abdülkadir Demir
    Bozkurt: Emin Coşkun
    Buldan: Kağan Tıkırlıoğlu
    Çal: Gültekin Akdemir
    Çameli: Hakan Ata
    Çardak: Ümit Öztürk
    Çivril: Süleyman Karabiga
    Güney: Özgür Gök
    Honaz: Uğur Özen
    Kale: Mustafa Öğütcen
    Sarayköy: Yaşar Çiftçi
    Serinhisar: Mustafa Ali Tosun
    Tavas: Hasan Karaminkis
   
    DİYARBAKIR
    Büyükşehir: Yaşar Karataş
    Bismil: Kemalettin Mete Soner
    Çınar: Hazım Özbay
    Dicle: Mehmet Kazeğlek
    Eğil: Abdülkadir Tokay
    Hani: Mahmut Yıldız
    Hazro: Hüsnü Nemutlu
    Kocaköy: Salih Ay
    Lice: Şehmuz Güngörmez
    Silvan: Ebubekir Arboğan
   
    EDİRNE
    Merkez: Cevdet Yaşa
    Enez: Kenan Erdin
    Havsa: İsmail Ayaz
    İpsala: Ali Sert
    Keşan: Halil Uyan
    Lalapaşa: Oğuz Kalkan
    Meriç: Mustafa Metin
    Süloğlu: Nadir Konak
    Uzunköprü: Vecdi Tamerol
   
    ELAZIĞ
    Merkez: Hamza Yanılmaz
    Ağın: Fikret Çetin
    Alacakaya: Sincar Yardımcı
    Arıcak: Cemil Can
    Baskil: Nihat Akarsu
    Karakoçan: Maruf Aslan
    Keban: Ahmet Polat
    Kovancılar: Bekir Yanılmaz
    Maden: Zülküf Yağışan
    Palu: Ahmet Karacemşit
    Sivrice: Nihat Demir
   
    ERZİNCAN
    Merkez: Arif Gül
    Çayırlı: Tamer Atalay
    İliç: İhsan Zengin
    Kemah: Sebahattin Tekin
    Kemaliye: Mustafa Demir
    Otlukbeli: İlhami Çalışkan
    Refahiye: Süleyman Kurmut
    Tercan: Bülent Bulut
    Üzümlü: Muzaffer Nevruz
   
    ERZURUM
    Büyükşehir: Cemalettin Hınıslıoğlu
    Aşkale: Vedat Kolukısa
    Ilıca: Mustafa Nuri
    Narman: Mevlüt Kısa
    Oltu: Mehmet Akbulut
    Olur: Mithat Gürsoy
    Şenkaya: Olgun Yıldırım
    Tekman: Mehmet Özdemir
    Tortum: Bahattin Kızılkaya
    Uzundere: Adnan Baş
   
    ESKİŞEHİR
    Büyükşeir: Fesih Bingöl
    Alpu: Hayri Sadıç
    Beyliova: Yusuf Doğan
    Çifteler: Muharrem Demirkaya
    Günyüzü: Mustafa Özkan
    Han: Ali Perçintürk
    İnönü: Nail Vardar
    Mahmudiye: Halil Ataseven
    Mihalgazi: İzzettin Tokat
    Mihalıçcık: Fatih Şahan
    Sarıcakaya: Hakkı Gökalp
    Seyitgazi: Zeki Büyükuysal
    Sivrihisar: Yakup Özkan
   
    GAZİANTEP
    Büyükşehir: Kemal Ateş
    Şahinbey (Merkez ilçe): Enver Bakırcı
    Şehitkamil (Merkez ilçe): Mehmet Bozgeyik
    Araban: Cumali Karademir
    İslahiye: Hakan Beşemek
    Karkamış: Müslüm Gezer
    Nizip: İbrahim Halil Erdoğan
    Nurdağı: Veli Çelik
    Oğuzeli: Bekir Özer
   
    GİRESUN
    Merkez: Turan Alçelik
    Alucra: Mehmet Cömert
    Bulancak: Necati Toraman
    Çamoluk: Ali Sürücü
    Çanakçı: Kemal Emiroğlu
    Dereli: Sabri Bayram
    Doğankent: Mehmet Tekin
    Espiye: Gökmen Memiş
    Eynesil: Şeref Küçük
    Güce: Enver Topçu
    Keşap: Recep Aydın Gezmiş
    Piraziz: İshak Katırcıoğlu
    Şebinkarahisar: Yurdaarslan Erarslan
    Tirebolu: Ahmet Karabıçak
    Yağlıdere: Hasan Kahya
   
    GÜMÜŞHANE
    Merkez: Kazım Yeşil
    Kelkit: Yalçın Sevinç
    Köse: Halil Meral
    Kürtün: Ali Yılmaz
    Şiran: Yüksel Yeniçeri
    Torul: Ali Sait
   
    HAKKARİ
    Merkez: Remzi Çiçek
    Çukurca: İbrahim Çiftçi
    Şemdinli: Rıfat Geylani
    Yüksekova: Mecit Özyılmaz
   
    HATAY
    Merkez (Antakya): Zeki Berber
    Altınözü: Mehmet Tahir Balcıoğlu
    Belen: Halil Cumart
    Dörtyol: Mustafa İspir
    Erzin: Abdullah Bürklü
    Hassa: Mehmet Aslan
    İskenderun: Hüsamettin Aydın
    Kırıkhan: Mustafa Çağlar
    Kumlu: İlhan Uğur
    Reyhanlı: Mehmet Reisoğlu
    Samandağı: İsmet Alkaya
    Yayladağı: Mehmet Karagün
   
    ISPARTA
    Merkez: Hüseyin Akekmek
    Aksu: Mustafa Tekeli
    Gelendost: İbrahim Özbakır
    Gönen: Aykan Dönmez
    Senirkent: Yıldıray Yörük
    Şarkikaraağaç: Veli Coşkun
    Uluborlu: Nazif Parlak
    Yalvaç: Ali Erol
   
    MERSİN
    Büyükşehir: Mustafa Güney
    Anamur: Ünal Uysal
    Aydıncık: Yalçın İnanç
    Bozyazı: Turan Kök
    Çamlıyayla: Emrullah Güzel
    Erdemli: Bayram Gök
    Gülnar: Ahmet Aksu
    Mut: Ali Afacan
    Silifke: Hasan Ali Ülkü
    Tarsus: Mehmet Arı
  
    İSTANBUL
    Büyükşehir: Mukadder Başeğmez
    Adalar (Merkez ilçe): Faysal Koçer
    Avcılar (Merkez ilçe): Erdem Sezer
    Bağcılar (Merkez ilçe): Mehmet Cihan
    Bahçelievler (Merkez ilçe): Şaban Aydın
    Bakırköy (Merkez ilçe): Özer Koç
    Bayrampaşa (Merkez ilçe): Emin Şen
    Beşiktaş (Merkez ilçe): Sinan Aydın
    Beykoz (Merkez ilçe): Kemal Kaya
    Beyoğlu (Merkez ilçe): Mustafa Yelek
    Eminönü (Merkez ilçe): Lütfi Kibiroğlu
    Esenler (Merkez ilçe): İbrahim Bitiş
    Eyüp (Merkez ilçe): Osman Sak
    Fatih (Merkez ilçe): Türker Saltabaş
    Gaziosmanpaşa (Merkez ilçe): Eyüp Erol
    Güngören (Merkez ilçe): Köksal Şener
    Kadıköy (Merkez ilçe): Süleyman Akdemir
    Kağıthane (Merkez ilçe): Arif Calban
    Kartal (Merkez ilçe): İsmail Kızılgöz
    Küçükçekmece (Merkez ilçe): Salih Beşir
    Maltepe (Merkez ilçe): Ali Kaya
    Pendik (Merkez ilçe): İsmail Haskul
    Sarıyer (Merkez ilçe): Salih Güzel
    Şişli (Merkez ilçe): Fuat Uğur
    Tuzla (Merkez ilçe): Hacı Bayram Kılıç
    Ümraniye (Merkez ilçe): Mehmet Bingöl
    Üsküdar (Merkez ilçe): Yılmaz Bayat
    Zeytinburnu (Merkez ilçe): İsmail Demirciler
    Büyükçekmece (Merkez ilçe): Zekeriya Kara
    Çatalca (Merkez ilçe): Engin Bilgin
    Silivri (Merkez ilçe): Sedat Altınkök
    Sultanbeyli (Merkez ilçe): Ali Nabi Koçak
    Şile (Merkez ilçe): Hacı Ali Okurgan
   
    İZMİR
    Büyükşehir: Oya Akgönenç
    Balçova: Doğan Akdoğan 
    Bornova: Ali Çağlayan
    Buca: Yusuf Akın
    Çiğli: Hüseyin Yoldaş
    Gaziemir: Devlet Körük
    Güzelbahçe: Galip Bilgili
    Karşıyaka: Oktay Karaçelik
    Konak: Veli İntaş
    Narlıdere: Bayram Akgün
    Aliağa: Turan Tutumlu
    Bayındır: Erdinç Bayak
    Bergama: Mustafa Kulaklı
    Beydağ: Hüseyin Kırmızı
    Çeşme: Turgay Çakar
    Dikili: Mustafa İnan
    Foça: Halil Güner
    Karaburun: Kemal Bengisu
    Kemalpaşa: Ali Özüdoğru
    Kınık: Rıdvan Örtülü
    Kiraz: Veteriner Mehmet
    Menderes: Mehmet Alpat
    Menemen: İbrahim Yıldız
    Ödemiş: İsmet Dağlı
    Seferihisar: Toğan Çelik
    Selçuk: Ahmet Aksoy
    Tire: Arif Falakaloğlu
    Torbalı: Ahmet Sertcan
    Urla: Hayati Az
   
    KARS
    Merkez: İbrahim Çelik
    Arpaçay: Mehmet Sönmez
    Digor: Ali Rıza Yaradanakul
    Kağızman: Osman Nihat Yüzce
    Sarıkamış: Yener Yıldırım Cengiz
    Selim: Engin Ekinci
    Susuz: Mahmut Yıldız
   
    KASTAMONU
    Merkez: Mücahit Dağdelenoğlu
    Cide: Ahmet Şaban Karaduman
    Çatalzeytin: Ömer Reçber
    Daday: Mehmet Sezer
    Hanönü: Ayhan Yetişken
    İnebolu: Adnan Altınbaş
    Tosya: Ahmet Saygılı
   
    KAYSERİ
    Büyükşehir: Mustafa Akkaş
    Kocasinan (Merkez ilçe): Ergün Sezer
    Melikgazi (Merkez ilçe): Ahmet Bayraktar
    Akkışla: Ömer Çelikten
    Bünyan: Süreyya Ünlü
    Develi: Mustafa Baş
    İncesu: Ahmet Karakaya
    Sarız: Hulusi Kaya
    Talas: Osman Özcan
    Tomarza: Vedat Erciyes
    Yahyalı: Ali Eroğlu
    Yeşilhisar: Mehmet Gökşen
   
    KIRKLARELİ
    Merkez: Ali Yalçındağ
    Babaeski: Murat Taner Gündüz
    Demirköy: Rasim Şükrü Saka
    Kofçaz: Utku Hendek
    Lüleburgaz: Özay Dilber
    Pehlivanköy: Recai Türkdeğen
    Pınarhisar: Oktay Kahraman
    Vize: Recep Şahin
   
    KIRŞEHİR
    Merkez: Mahmut Bektaş
    Çiçekdağı: Musa Bülbül
    Kaman: Sadullah Aytekin
   
    KOCAELİ
    Büyükşehir: Mesut Barış
    Derince: Halit Altuntaş
    Gebze: Hüseyin Öztürk
    Gölcük: Şaban Aktürkoğlu
    Kandıra: Erkan Altan
    Karamürsel: Mehmet Türkan
    Körfez: İsmail Baran
    
    KONYA
    Büyükşehir: Mustafa Özkafa
    Karatay (Merkez ilçe) : Mehmet Şen
    Meram (Merkez ilçe): Mustafa Özkan
    Selçuklu (Merkez ilçe): Lütfi Yalman
    Ahırlı: Ali Sait Öğe
    Akören: Osman Demirci
    Akşehir: Hüseyin Tanrıkulu
    Bozkır: Mehmet Özakan
    Cihanbeyli: Hasan Arıkan
    Çeltik: Mehmet Akdeniz
    Çumra: Hasan Hüseyin Tekin
    Derbent: Mustafa Derbentli
    Derebucak: Ahmet Aktepe
    Doğanhisar: Ethem Kapçı
    Emirgazi: Şammaş  Yaşa
    Ereğli: Değer Alveroğlu
    Güneysınır: Nizamettin Kırbaş
    Hadım: Fatih Erduran
    Halkapınar: Halil İbrahim Aylak
    Hüyük: Mustafa Tevfik Akdağ
    Ilgın: Yetkin Özalp
    Kadınhanı: Mustafa Basınkı
    Karapınar: Numan Ateştürk
    Kulu: Naci Okutan
    Sarayönü: Salih Ülker
    Seydişehir: Mehmet Kelle
    Taşkent: Şeref Akkaya
    Tuzlukçu: Bekir Açılan
    Yalıhüyük: İbrahim Yıldız
    Yunak: Hızır Çakal
   
    KÜTAHYA
    Merkez: Süleyman Canan
    Altıntaş: Saadettin Koşmaz
    Aslanpala: Sadık Uyumaz
    Çavdarhisar: Ahmet Akkaya 
    Domaniç: Hasan Kocatürk
    Dumlupınar: Murat Başar
    Emet: Naci Özcan
    Gediz: Naim Sevil
    Hisarcık:Hasan Demirtaş
    Simav: Doğan Gün
    Tavşanlı: Yasin Çetin
   
    MALATYA
    Merkez: Yaşar Canbay
    Akçadağ: Fehmi Tuncal
    Arguvan: Hüseyin Yiğit
    Battalgazi: Halil Erdal
    Darende: Emin Tatlıcı
    Doğanşehir: Mehmet Bayram
    Doğanyol: Behzat Karakaya
    Hekimhan: Hasan Kılıç
    Kale: Alkame Temur
    Yazıhan: Mehmet Topçu
    Yeşilyurt: Sedat Varol
   
    MANİSA
    Merkez: Seracettin Gülten
    Ahmetli: Ali Yıldırım
    Akhisar: İsmail Özdinç
    Alaşehir: Adnan Yükalan
    Demirci: İsmail Arslan
    Gördes: Nuri Keçeci
    Köprübaşı: Kadir Aziz
    Kula: Talat Sevil
    Salihli: Nurettin Kilit
    Sarıgöl: Hikmet Güner
    Saruhanlı: Mehmet Vural
    Selendi: Naim Öztürk
    Soma: Hasan Çelik
    Turgutlu: Hasan Çağlın
   
    KAHRAMANMARAŞ
    Merkez: Mustafa Vahdet Sürücü
    Afşin: Hüseyin Kara
    Andıran: Ali Arıkan
    Ekinözü: Mehmet Kadımehmetoğlu
    Elbistan: Ali Eminoğlu
    Türkoğlu: İsmet Keleşçi
   
    MARDİN
    Merkez: Cemil Çaktır
    Dargeçit: Şerif Çelebi
    Derik: Mehmet Tan
    Kızıltepe: Nurettin Turgut
    Mazıdağı: Erfat Uyan
    Midyat: Mehmet Kardaş
    Nusaybin: Şehmuz Taşpınar
    Ömerli: Salih Sadunoğlu
    Savur: Halil Turnacı
    Yeşilli: Hüseyin Kanza
   
    MUĞLA
    Merkez: Selahattin Koçer
    Bodrum: Mustafa Timur
    Dalaman: Ömer Lütfi Malatyalı
    Datça: Yavuz Sekmen
    Fethiye: Mustafa Kızıl
    Kavaklıdere: İsmail Kocaman
    Köyceğiz: Hüseyin Tümenci
    Marmaris: İsmail Özdemir
    Milas: Hamdi Soylu
    Ortaca: Mustafa Yalçın
    Yatağan: Muharrem Selçuk 
   
    MUŞ
    Merkez: Muhittin Aytunç
    Hasköy: Vahdettin Özbay
    Malazgirt: Celal Şahin Tekin
   
    NEVŞEHİR
    Merkez: Mehmet Biçer
    Acıgöl: Mustafa Sevinçhan
    Avanos: Salih Yakan
    Derinkuyu: Yücel Bedel
    Gülşehir: Fehmi Erdem
    Hacıbektaş: Durmuş Gezer
    Kozaklı: Osman Altundal
    Ürgüp: Ahmet Turgut
   
    NİĞDE
    Merkez: Mahmut Özdemir
    Altunhisar: Kadir Kirazcı
    Çamardı: Mehmet Duran Tuncer
    Çiftlik: İsmail Akbay
    Ulukışla: Ramazan Taşkın
   
    ORDU
    Merkez: Erkan Temiz
    Akkuş: Mustafa Sevindik
    Fatsa: Osman Nuri Kabaktepe 
    Gölköy: Bekir Top
    Gürgentepe: Hürriyet Akkaya 
    İkizce: Şükrü Koru
    Korgan: Recep Baş 
    Mesudiye: Ahmet Özdemir
    Perşembe: Tahsin Aydın
    Ünye: Mustafa Hasan Öz
   
    RİZE
    Merkez: Hasan Uzun
    Ardaşen: Mehmet Yerebakan
    Çayeli: Burhan Karaali 
    Fındıklı: Musa Maral
    Pazar: Ekrem Kılıç
   
    SAKARYA
    Büyükşehir: Ulvi Çavdaroğlu
    Merkez (Adapazarı): Mustafa Topkara
    Akyazı: Hasan Akçan
    Ferizli: Mehmet Dağdelen
    Geyve: Recai Çetinkaya
    Hendek: Ferhat Ağra
    Karapürçek: Hayrettin Bildik
    Karasu: Celal Bingül
    Kaynarca: Süreyya Çelebi
    Kocaali: Osman Mert
    Pamukova: Kemal Taş
    Sapanca: Adnan Güçlü
    Söğütlü: Çetin Tosun
    Taraklı: Hüseyin Doğan
   
    SAMSUN
    Büyükşehir: Ahmet Demircan
    Alaçam: Şenol Dursun
    Asarcık: Ali Oypan 
    Ayvacık: Ömer Özosman
    Bafra: Süleyman Karagöz
    Çarşamba: İdris Çakır
    Havza: Saffet Ergin
    Kavak: Mustafa Aşan
    Ladik: Recep Karaman
    Ondokuzmayıs: Bayram Aydoğan
    Tekeköy: Fazlı Genez
    Terme: Refaattin Gürler
    Vezirköprü: Süleyman Şahin
    Yakakent: Musa Er
   
    SİİRT
    Merkez: Abdullah Bilgili
    Aydınlar: Abdülaziz Aydın
    Baykan: Cevat Alver
    Kurtalan: Nevzat Karataş
    Pervari: Mahmut Özcan
    Şirvan: Fadıl Bilgir
   
    SİNOP
    Merkez: Cihat Özkaptan
    Erfelek: Sabri Şenocak
    Gerze: Bayram Çetinkaya
    Türkeli: Zeki Yıldırım 
   
    SİVAS
    Merkez: Osman Seçilmiş
    Altınyayla: Bektaş Karasubaşı
    Gürün: Abdüssamet Temel 
    İmranlı: İlhan Eşleyen
    Kangal: Harun Çelik
    Şarkışla: Mehmet Sarıkaya
    Ulaş: Süleyman Daçyıldız
    Yıldızeli: Emin Karakaş
   
    TEKİRDAĞ
    Merkez: Mustafa Yolyapan
    Hayrabolu: Mehmet Çetin  
    Malkara: Hüseyin Ayvazoğlu
    Mamaraereğlisi: Osman Uluşan
    Saray: Halil Gören
    Şarköy: Hasan Karabacak
   
    TOKAT
    Merkez: Nizamettin Aydın
    Almus: Ömer Acar
    Artova: Nurettin Sever
    Başçiftlik: Yücel Bayram
    Erbaa: Mesut Doğan
    Niksar: Alim Yaşmektepligil
    Pazar: Adnan Özmen
    Reşadiye: Mustafa Yıldız
    Sulusaray: Basri Mürekkepçi
    Turhal: Halis Karalar
    Yeşilyurt: Kazım Misafir
    Zile: Faruk Atasever
   
    TRABZON
    Merkez: Mahmut Çizmecioğlu
    Akçaabat: Üzeyir Markal 
    Araklı: Ümit İsmail Çebi
    Arsin: Ahmet Koç
    Beşikdüzü: Mustafa Çakır
    Çarşıbaşı: Abdullah Kul
    Çaykara: İlyas Yavuz
    Dernekpazarı: Eyüp Güney
    Düzköy: Tayyar Akyıldız
    Köprübaşı: Mustafa Üçüncü
    Maçka: Mehmet Görmüş
    Of: Rıza Saral 
    Sürmene: Kayhan İsmailoğlu
    Şalpazarı: Hüseyin Karadağ
    Tonya: Sinan Köksal
    Vakfıkebir: Yusuf Çakar
    Yomra: Ahmet İnce
   
    TUNCELİ
    Merkez: Baki Çeker
    Çemişgezek: Mehmet Ünsalan
    Pertek: Bahattin Doğan
   
    ŞANLIURFA
    Merkez: Ahmet Bahçivan
    Akçakale: Ömer Bakadur 
    Birecik: İbrahim Bozkurt
    Ceylanpınar: Mehmet Kahraman 
    Halfeti: İsmet Karabaş
    Hilvan: Hanif Düzme 
   
    UŞAK:
    Merkez: Osman Babur
    Banaz: Mustafa Türker
    Eşme: Yılmaz Coşkun
    Karahallı: Hasan Çoban
    Sivaslı: Hasan Hüseyin Çetinkaya
    Ulubey: Ahmet Tilkici
   
    VAN
    Merkez: Necip Yavuzer
    Bahçesaray: Tevfik Yayla
    Başkale: Musa Edemen
    Erçiş: Ercan Eroğlu
    Gevaş: Tahsin Görentaş
    Gürpınar: Siracettin Görentaş
    Özalp: Muzaffer Kadirhanoğulları
   
    YOZGAT
    Merkez: Kazım Arslan
    Akdağmadeni: Ali Bozdağ
    Boğazlıyan: Mehmet Coşar
    Çandır: Mustafa Ertanörgün
    Çekerek: İbrahim Aktaş
    Kadışehri: Salih Doğru
    Sarıkaya: Mehmet Ardıç
    Sorgun: Ali Rıza Sungur
    Şefaatli: Hasan Basri
    Yerköy: Mustafa Öcek
       
    ZONGULDAK
    Merkez: Şahin Kalça
    Alaplı: İrfan Polat
    Çaycuma: Hayri Kara
    Devrek: Ali Özmekik
    Ereğli: Yakup Bayram
    Gökçebey: Tahsin Temel
   
    AKSARAY
    Merkez: Mustafa Şahin
    Ağaçören: Doğan Eroğlu
    Eskil: Ünal Mutlu
    Gülağaç: Metin Çitak
    Güzelyurt: Yaşar Taş
    Ortaköy: İsmail Çöl
    Sarıyahşi: Ramazan Alıcı
   
    BAYBURT
    Merkez: Lütfi Bölen
    Demirözü: İsmet Gürbüz
   
    KARAMAN
    Merkez: Abidin Çağlayan
    Ayrancı: Harun Er
    Başyayla: Kemal Ateş
    Ermenek: Hasan Erdoğan
    Kazımkarabekir: Hanefi Bal
    Sarıveliler: İbrahim Kutlu
   
    KIRIKKALE
    Merkez: Ümit Yurtkuran
    Delice: Ahmet Karabekir
    Karakeçili: Hüseyin Avni Albayrak
    Keskin: Necmi Çokal
    Yahşihan: Talat Karakuş
   
    BATMAN
    Merkez: Sait Dağ
    Beşiri: Ahmet Çiftçi
    Gerçüş: Abdulkadir Turan
    Hasankeyf: İsmail Kartal
    Kozluk: Mehmet Şefik Onuk
    Sason: Aydın Basınç
   
    BARTIN
    Merkez: Fikret Ercan
    Amasra: Halil Kasap
    Kurucaşile: İzzet Bostan
    Ulus: İsmet Arslan
   
    ARDAHAN
    Merkez: Marif Balıkçı
    Çıldır: Efraim Ada
    Damal: Temraz Alptekin
    Göle: Necmettin Çelik
    Hanak: Öztürk Balcı
   
    IĞDIR
    Merkez: Bilgin Coşkun
    Aralık: Sefer Arslantürk
    Karakoyunlu: Şahbelet Yıldırım
    Tuzluca: Ali Haydar Yiğitler
   
    YALOVA
    Merkez: Mustafa Balta
    Altınova: Nusret Korkmaz
    Armutlu: Faruk Erkal
    Çınarçık: Halil İbrahim Büyükgümüş
    Çiftlikköy: Rahmi Selim
    Termal: Seyfi Günay
   
    KARABÜK
    Merkez: Ahmet Ustaoğlu
    Eflani: İbrahim Ertuğral
    Eskipazar: Galip Şen
    Ovacık: İlhan Orhan
    Safranbolu: Nuri Erentuğ
    Yenice: Yılmaz Kırık
   
    KİLİS
    Merkez: Mehmet Yaşar Canbal
    Polateli: Muzaffer Değer 
   
    OSMANİYE
    Merkez: Mehmet Gürbüz
    Bahçe: Mahmut Yüksel
    Düziçi: Nihat Kahraman
    Hasanbeyli: Metin İlengiz
    Kadirli: Mustafa Sözer
    Sumbas: Ali Gönen
    Toprakkale: Hüseyin Alma
   
    DÜZCE
    Merkez: Faruk Erdem
    Akçakoca: Hüsamettin Kaya
    Cumayeri: Mustafa Canbaz
    Çilimli: Ahmet Yıldız
    Kaynaşlı: Osman Usta
    Gölyaka: İsa Aydın
    Yığılca: Hüseyin Tümen


BBP'NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

   
    ADANA
    Merkez: Mehmet Ergüven
    Seyhan: Ahmet Kartal
    Yüreğir: Taner Boz
    Ceyhan: Rifat Örek
   
    AFYON
    Dinar: Muhammet Yıldırım
   
    AĞRI
    Patnos: Yiğit Demir
   
    ANKARA
    Merkez: Ömer Köse
    Altındağ: Hacı Karaca
    Keçiören: Selahattin Bıyıklı
    Mamak: Hüseyin Şahin
    Çankaya: İbrahim Hakkı Denizmen
    Gölbaşı: Murat Bahadır Akkoyunlu
    Yenimahalle: Hüseyin Bozok
    Sincan: Mustafa Koçak
    Etimesgut: İlker Kayalıoğlu
    Akyurt: Üzeyir Köse
    Ayaş: Hasan Ekinci
    Bala: Mevlüt Altıntop
    Beypazarı: Kemal Türkoğlu
    Çamlıdere: Cafer Karakaya
    Çubuk: Adem Erkoçoğlu
    Elmadağ: Mustafa Bozbıyık
    Evren: Osman Üçler
    Güdül: Sadık Karadoğan
    Haymana: Osman Balcı
    Kalecik: Satılmış Koçak
    Kızılcahamam: Süleyman Özdere
    Kazan: Erdoğan Özdemir
    Nallıhan: Orhan Gencan
    Polatlı: Serkan Koyuncu
    Şereflikoçhisar: Cevat Karacan
    Pursaklar: Cemal İçtüzer
    Karaali: Mehmet Yüksel
    Bağlum: Seyfettin Yıldız
    Yenikent: Musa Uysal
   
    ANTALYA
    Merkez: İsmail Hakkı Akan
   
    BALIKESİR
    Merkez: Ahmet Ulu
    Kadıköy: ihsan Karabulut
   
    BURSA  
    Merkez: Ahmet Yıldız
   
    DİYARBAKIR
    Merkez: Davut Işıklı
    Suriçi: Bekir Donduran
    Kayapınar: Süleyman Ekinci
    Bağlar: Mahir Leman
   
    ERZİNCAN
    Altunkent: Şefik Türkeş
   
    ESKİŞEHİR
    Merkez: Zafer Uğur
    Odunpazarı: İbrahim Bestici
    Tebebaşı: İlvan Kozulu
    Günyüzü: Kadir Kılınçal
    Muttalip: Mehmet Sakarya
   
    GAZİANTEP
    Merkez: Atilla Gökçek
    Şehitkamil: Asaf Kamalı
    Şahinbey: Tahir Özaslan
   
    ISPARTA
    Merkez: Durmuş Karaibiş
   
    İSTANBUL
    Merkez: Hikmet Aytek 
    Adalar: Ali Miçanoğlu
    Avcılar: Hakkı Özyurt
    Bağcılar: Orhan Kıraç
    Beyoğlu: Ahmet Gümüş
    Bayrampaşa: Salih Ata
    Bakırköy: Orhan Dernek
    Bahçelievler: Yusuf Kaya
    Beykoz: Özer Güneş
    Büyükçekmece: Muazzez Yıkılmaz
    Beşiktaş: Mustafa Yeşiltaş
    Eminönü: Ahmet Yurdakul
    Esenler: Muharrem Çelik
    Eyüp: Mustafa Tahan
    Fatih: Fatih Özdemir
    Gaziosmanpaşa: Mustafa Demirci
    Güngören: Arzu Gökçek
    Kağıthane: Ünal Uğur
    Kartal: Hurşit Yiğit
    Küçükçekmece: Fuat Çiftçi
    Kadıköy: Nihal Akçay
    Maltepe: Hulisi Balta
    Pendik: Yaşar Canpolat
    Sultanbeyli Yılmaz Zebinoğlu
    Silivri: İsmail Güçlü
    Sarıyer: Celal Acar
    Şile: Aylin Ege
    Şişli: ahmet Bergerden
    Üsküdar Hayati Alpaslan
    Ümraniye: Cemal Sorgucu
    Zeytinburnu: Mete Çetin
   
    İZMİR
    Kemalpaşa: Hüseyin Dursun
    Kiraz: Nevzat Yüksel
    Bornova: Tahir Şerbetçi
    Ödemiş: H. Ali Aydıner
   
    KAYSERİ
    Merkez: İsmail Topuz
   
    KIRKLARELİ
    Merkez: Ebubekir Deligöz
   
    KONYA
    Merkez: Hüseyin Arı
   
    KÜTAHYA
    Merkez: Ahmet Arabacı
   
    KAHRAMANMARAŞ
    Merkez: İbrahim İmalı
    Kullartatlar: Mahmut Bilen
   
    MUĞLA
    Merkez: Erol Dural
   
    NEVŞEHİR
    Merkez: Recep Kükel
   
    NİĞDE
    Merkez: Rahim Altınkaya
    Hacıabdullah: Nail Çelikbaş
    Aktoprak: Haklı Sayar
    Dinarlı: Mevlüt Ateş
   
    SAKARYA
    Merkez: Süleyman Devaniğdelioğlu
    Kocaali: Ömer Ulusinan
    Pamukova: Nevzat Yılmaz
    Yazlık: Ahmet Koçyiğit
   
    SAMSUN
    Merkez: Cengiz Balcı
   
    SİVAS
    Merkez: Nevzat Yanm
 
    Eğerci: Ahmet Ulusoy
   
    TRABZON
    Merkez: Ali Kemal Hacısalihoğlu
    Akçaabat: Nurten Cihan
    Sürmene: Bahri Aslan
    Köprübaşı: Ali Yılmaz Ayar
    Çaykara: Mustafa Yıldırım
    Yomra: Muhammer Yıldırım
   
    VAN
    Gürpınar: Hüseyin Şapıl
   
    ZONGULDAK
    Merkez: Bahar Tatar
    Karadeniz Ereğli: İhsan Kasap
    Alaplı: Mehmet Ateş
    Çaycuma: Taner Yıldırım
    Kozlu: Necibe Atabay
    Muslu: Ayyıldız Ayan
    Güneşli: Şaban Karakaya
    Ormanlı: Çetin Üstün
    Gülüç: M. Ali Ustaoğlu
   
    AKSARAY
    Güzelyurt: Kudret Özercek
    Harmandalı: Hacı Ataç
    Sofular: Enver Özdoğan
   
    KIRIKKALE
    Merkez: Bülent Aydoslu
    Yahşihan: Mustafa Şenol
    Karakeçili: Müslüm Aydemir


EMEP'İN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
   
    Ankara, Akyurt Hamza Karaağaç
    Aydın, Çine Muhammet Yalçınkaya
    Amasya, Merkez İsmail Aslan, Merzifon Nurdane Oğuz
    Gaziantep, Büyükşehir Mehmet Türkmen, Şahinbey merkez ilçe Mecit Bozkurt
    Bursa, İnegöl Selçuk Yılmaz, Kestel Hıdır Balcı
    Balıkesir Merkez, Kadriye Gümüştaş
    Çorum, Merkez Selami Özkan, Sungurlu Mehmet Ali Keskin
    Eskişehir, Büyükşehir Sabahattin Kolata, Tepebaşı Merkez ilçe Murat Aydoğdu, Odunpazarı merkez ilçe Ahmet Yıldız
    Hatay, Merkez Mustafa Şenol
    İstanbul, Tuzla Memet Kılınçaslan, Kağıthane Sevda Çetinkaya,     Esenler Mehmet Turp
    İzmir, Çiğli Hasan Hüseyin Evin, Menemen, Sürmeli Bal
    Kırklareli, Gebze Dinçer Kaya, Lüleburgaz Cengiz Atlı
    Kayseri, Merkez Hasan Daşkın
    Manisa, Soma İbrahim Dağdelen
    Malatya, Merkez Yıldız İrmek
    Niğde, Merkez Semire Mıçoğlu
    Osmaniye, Merkez Ökkeş Nergiz
    Tekirdağ, Çerkezköy Erol Özkan
    Tunceli, Mazgirt Söylemez Aydın
    Tokat, Merkez Muhsin Koç, Zile İsmail Cansu
    Uşak, Merkez Fehmi Konyalı
    Zonguldak, Ereğli Atilla Koçsan.


İP'İN BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
  
    ADANA
    Büyükşehir: Kemal Olcay
    Seyhan (Merkez ilçe): Server Kaplan
    Yüreğir (Merkez ilçe): Ferit Işık
           
    AFYON
    Merkez: Mehmet Karanlık
   
    AĞRI
    Merkez: Halil Güleç
   
    ANKARA
    Büyükşehir: Ceyhan Mumcu
    Altındağ Merkez ilçe): Tuncay Karacaoğlu
    Çankaya (Merkez ilçe): Esin Özbey
    Etimesgut (Merkez ilçe): Seyit Atmaca
    Keçiören (Merkez ilçe): Mehmet Akkaya
    Mamak (Merkez ilçe): Hüseyin Gökçearslan
    Sincan (merkez ilçe): Cengiz Danacı  
    Yenimahalle (Merkez ilçe): Bülent Esinoğlu
   
    ANTALYA
    Büyükşehir: Hikmet Özkaya
    Kepez (Alt kademe): Ümit Kaya
    Konyaaltı (Alt kademe): Gülsüm Koçlar
    Muratpaşa (Alt kademe): Mehmet Alben
       
    AYDIN
    Merkez: Halil Yapağılı
   
    BALIKESİR
    Merkez: Erdoğan Gökçe
   
    ÇANAKKALE
    Merkez: Halil Aydın
   
    ÇORUM
    Merkez: Mehmet Patlar
     
    DİYARBAKIR
    Büyükşehir: Ulaş Gencer  
     
    ERZURUM
    Büyükşehir: Ekrem Yalçın
   
    GAZİANTEP
    Büyükşehir: Atilla Karaduman
   
    HATAY
    Merkez (Antakya): Edip Hadimoğulları
    İskenderun: Gürtan Demirer
   
    ISPARTA
    Merkez: Recep Ünlü
  
    İSTANBUL
    Büyükşehir: Ünal Erdoğan
    Adalar (Merkez ilçe): Hanri Kanditan
    Avcılar (Merkez ilçe): Avni Bavaş
    Bağcılar (Merkez ilçe): Yusuf Türk
    Bahçelievler (Merkez ilçe): İsmail Mürtezaoğlu
    Bahçeşehir: Sercan Özçelik
    Bakırköy (Merkez ilçe): Yusuf Kadıoğlu 
    Bayrampaşa (Merkez ilçe):Hıdır Hokka 
    Beşiktaş (Merkez ilçe): Ahmet Akküçük
    Beykoz (Merkez ilçe): Osman Kılıç
    Beyoğlu (Merkez ilçe): Seniha Ersoy
    Eminönü (Merkez ilçe): Ozan Polat  
    Esenler (Merkez ilçe): Halil Halit Toker
    Eyüp (Merkez ilçe): M. Artur Önemci
    Fatih (Merkez ilçe): Şaduman Çağlar
    Gaziosmanpaşa (Merkez ilçe): Nazım Atalay
    Güngören (Merkez ilçe): Devrim Bilgen
    Kadıköy (Merkez ilçe): Engin Akon
    Kağıthane (Merkez ilçe): Vahdettin Erdem
    Kartal (Merkez ilçe): Tanzer Özdemir
    Küçükçekmece (Merkez ilçe): Merdan Aslan
    Maltepe (Merkez ilçe): Ersoy Sunar
    Pendik (Merkez ilçe): Ekrem Azaklı
    Sarıyer (Merkez ilçe): Zerrin Öztürk
    Tuzla (Merkez ilçe): Musa Tanrıkulu
    Ümraniye (Merkez ilçe): Kasım Yeşilkaya
    Üsküdar (Merkez ilçe):  Nizamettin Özben
    Zeytinburnu (Merkez ilçe): Halil Bekler
    Büyükçekmece (Merkez ilçe): Kürşat Bozkur
    Çatalca (Merkez ilçe): Turan Paksoy
    Silivri (Merkez ilçe): Fahrettin Çirasun
    Sultanbeyli (Merkez ilçe): Mehmet Emin Ayan
    Şile (Merkez ilçe): Ahmet Ulusoy
   
    İZMİR
    Büyükşehir: Atilla Türköz
    Karşıyaka (Merkez ilçe): Ahmet Rıfat Korur
    Konak (Merkez ilçe): Ahmet Refik Zerek
    Balçova: Abdülkadir Ön
    Bornova: Ramazan Çalışkan
    Buca: Hayati Özcan
    Narlıdere Haluk Başaran
   
    KASTAMONU
    Merkez: Kurtuluş Devrim Göksoy
   
    KAYSERİ
    Büyükşehir: Asil Kip    
   
    KIRŞEHİR
    Merkez: Ferhat Yıldırım
   
    KONYA
    Büyükşehir: Ali Öztürk
   
    MALATYA
    Merkez: Celalettin Doğan
   
    KAHRAMANMARAŞ
    Merkez: Ali Yağcı
   
    MUĞLA
    Merkez:Vahit Göçügenci
   
    NİĞDE
    Merkez: Nazmi Yürük
   
    ORDU
    Merkez: Tuncay Aktürk
   
    SİVAS
    Merkez: Cumhur Akbulut
   
    ŞANLIURFA
    Merkez: Mahmut Çiçekci
   
    UŞAK
    Merkez: Gürcan Sağcan
   
    VAN
    Merkez: Ertuğrul Dokuz
   
    BATMAN
    Merkez: Yusuf Kenan İleri


Yorumları Göster
Yorumları Gizle