GeriGündem Atalay Filiz'in yeni avukatı Uğur Poyraz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atalay Filiz'in yeni avukatı Uğur Poyraz

Atalay Filiz'in yeni avukatı Uğur Poyraz

Üç cinayetin zanlısı olarak uzun bir süreden beri Türkiye’nin gündeminde yer alan Atalay Filiz’in savunma avukatlığını üstlenecek isim belli oldu. Tutuklu bulunan Filiz’i, 30 yıldan bu yana serbest avukatlık yapan Hüseyin Uğur Poyraz savunacak.

İstanbul Tuzla’da öğretmen Fatma Kayıkçı’yı öldüren Filiz’in, 2013 yılında işlenen Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova cinayetinin de faili olduğu anlaşılmıştı. Filiz, geçtiğimiz 13 Haziran’da tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konuldu.

AV. YİRMİBEŞOĞLU KABUL ETMEDİ

Üç cinayeti işlediğini itiraf eden Filiz, uzun bir süre de savunma avukatının kim olacağı tartışmasıyla gündemde kaldı. İzmir’de yakalandıktan sonra İstanbul’a getirildiğinde yanında bulunan ilk avukat, baronun atadığı Vildan Yirmibeşoğlu oldu. Avukat Yirmibeşoğlu, Filiz’e ilişkin zorunlu müdafilik süresinin dolması sonrası özel avukatı olup olmayacağı yönünde karar vereceğini açıklamıştı. Yirmibeşoğlu geçtiğimiz hafta, Filiz’in avukatı olmayacağı yönünde karar verdi.

Atalay Filizin yeni avukatı Uğur Poyraz

ÖNCE AİLESİ, SONRA KENDİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

Filiz’i bundan sonra savunacak avukatın Hüseyin Uğur Poyraz (58) olduğu öğrenildi. Filiz ailesinin, tanıdıkları bir avukat aracılığı ile ulaştıkları Av. Poyraz, Atalay Filiz'in avukatı olma talebini kabul etti. Av. Poyraz, Filiz’in hem iki cinayetle yargılandığı Ankara’daki dosyada hem İstanbul’da yürüyen soruşturma sürecinde, avukatlığını üstlenecek. Av. Poyraz’ın, Filiz’in savunmasını üstlenmeden önce hem Filiz’in babası ile hem de Filiz ile cezaevinde 2.5 saat süren bir görüşme yaptı.

ÇIKACAK RAPOR ÖNEMLİ
Hurriyet.com.tr'nin telefonla ulaştığı Av. Poyraz, amaçlarının maddi gerçeğin ortaya çıkması olduğunu kaydetti. Filiz'in ceza ehliyetinin olup olmadığına ilişkin alınacak raporun önemli olduğunu aktaran Av. Poyraz, bunun için titizlikle çalıştıklarını kaydetti. 

BİR DİZİ ÖNEMLİ DAVADA YER ALDI
Av. Poyraz, bugüne kadar ağırlıklı olarak ceza davalarında savunma avukatı olarak görev yapan bir isim. Av. Poyraz, Kumarhaneler Kralı olarak bilinen Ömer Lütfi Topal, Adnan Oktar'ın yanı sıra ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışındaki kazada hayatını kaybeden Hülya Gençer davasını üstlendi.

Atalay Filizin yeni avukatı Uğur Poyraz

dgokce@hurriyet.com.tr

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle