GeriGündem İşte Altın Kelebekler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Altın Kelebekler

Hürriyet Gazetesi tarafından bu yıl 25’incisi dağıtılan geleneksel ‘‘Altın Kelebek-TV Yıldızları Ödülleri’’ önceki akşam Hürriyet Medya Towers'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Hürriyet okurlarının oylarıyla belirlenen 1997'nin yıldızları, ödüllerini büyük bir heyecan ve mutlulukla aldılar. Sunuculuğunu Beyaz'ın (Beyazıt Öztürk) yaptığı görkemli törene müzik, sinema, tiyatro, medya ve politika dünyasından yaklaşık 1200 kişi katıldı.

İsmet Ay, Gazanfer Özcan, Münir Özkul, Suna Pekuysal ve Nejat Uygur'un onur ödülü aldığı törenin ardından verilen kokteylde, birbirinden ünlü isimler, çok sıcak bir sohbet ortamı yarattılar. Tam anlamıyla bir yıldızlar geçidine dönen geceye katılan hanım davetliler ise, şıklık konusunda birbiriyle gizli bir yarış yaptılar.

Ödül töreni başlamadan ve tören sırasında esprili olaylar da yaşandı. Onur Ödülü alan Nejat Uygur'un kendisine mikrofonu vermeyi unutan hosteslere sevimli sitemi, Beyaz'ın kazandığı ödülü kendi kendine vermesi ve kendi hakkında söylediği sözler, Tayfun Talipoğlu'nun duygusal şiiri, Ali Kırca'nın mektubu da, törenin renkli anlarından yalnızca bir kaçıydı. Bu arada, ödül alanlar arasında en çok Perran Kutman ve Münir Özkul alkışlandı. Törenin sonunda davetliler, onur ödülü alan İsmet Ay, Gazanfer Özcan, Münir Özkul ve Nejat Uygur'u ayakta alkışladılar.

Gecenin renkleri

Davete eşi Lale Manço'yla gelen Barış Manço'nun ‘‘Horny Little Devil’’ yazılı ve şeytan kabartmalı kravatı büyük ilgi çekti. Eşinin o kravatı kendisi için Belçika'dan aldığını söyleyen Manço'yu kazandığı ödülden sonra da ilk kutlayan da, yine eşi Lale Hanım oldu.

Münir Özkul usta, ödül törenine eşi Umman Hanım ve kızı Güner Özkul'la birlikte katıldı. İlk evliliğinden olan kızı Güner'le fazla bir araya gelemeyen Özkul, böylece kızıyla hasret gidermiş oldu.

Ödül törenine geç katılan Muazzez Ersoy, ödülünü aldığı gibi, hemen sahneye çıkmak için Günay Restaurant'a gitti.

Törenin sunucusu Beyaz, geceye katılan eski sevgilisi sunucu Ebru Cündübeyoğlu'yla yan yana gelmemek için özel bir çaba harcadı.

Sanem Çelik ödül törenine rol arkadaşı ve sevgilisi Mehmet Ali Alabora ile katıldı. Sırtına yaptırdığı martı biçimindeki dövmeyle dikkat çeken Çelik, geceyi yine Mehmet Ali Alabora'yla terk etti.

Ödül törenine Günay Tuncel'le birlikte gelen Ajda Pekkan, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ertuğrul Özkök ile bol bol sohbet etti.

Nilüfer, geceye Gökberk Ergenekon'la birlikte katıldı.

Hilal Aslangiray, Ceylan Saner, Sema Şimşek, Eylem Çeliker, Ebru Destan, Çağla Şikel, kıyafetleriyle göz doldurdu.

Ayşegül Aldinç, derin göğüs dekolteli kıyafetiyle davetlilerin ilgi odağı oldu. Aldinç'in durgun ve keyifsiz olduğu davetlilerin dikkatini çekti. Törene gelirken arabasıyla kaza yaptığını söyleyen Ayşegül Aldinç, arabasının hasar gördüğünü ve gece onunla uğraştığını anlattı.

Gülgun Feyman, çok istemesine rağmen haberlerin uzaması nedeniyle ancak ödül töreninin sonuna fotoğraf çekimine yetişebildi.

YILLARIN ÖDÜLÜ

Gazanfer Özcan'a ödülünü, Kanal D İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Arzuhan Yalçındağ alkışlar arasında verdi.

JOKER'İN YAPIMCISI

Joker'in ödülünü, programın yapımcısı Safiye Osma, Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı'dan aldı.

ÖNCELİK GENÇLERE

Uğur Dündar, Hürriyet Gazetesi başyazarı Oktay Ekşi'nin sunduğu En iyi program ödülünü, Arena’nın yapımcısı Mehmet Ali Önel’in almasını istedi.

ALTAYLI'NIN KAFAKOLU

En İyi Tartışma Programı ödülünü alan Fatih Altaylı ile Beyaz'ın sıcak dostluğu davetlilere hoş anlar yaşattı.

MESLEK ONURU

Ödülünü Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yöntmeni Ertuğrul Özkök'ten alan Muazezez Ersoy, sahneye çıkacağı için törenden hemen ayrıldı.

Törenin sonuna yetişerek ödülünü alan Ali Kırca, yaptığı duygusal konuşmayla habercilik dersi verdi.

Tarkan da törene gelemedi. Tarkan'a ödülü daha önceden Viyana’da verildi.

AYAKTA ALKIŞ

Onur Ödülü alan İsmet Ay, Gazanfer Özcan, Münir Özkul ve Nejat Uygur, davetliler tarafından ayakta alkışlandı. Tiyatro çalışmaları nedeniyle törene gelemeyen Suna Pekuysal'a onur ödülü Doğan Hızlan tarafından daha önce verildi.

Ödül kazananların listesi:

ONUR ÖDÜLLERİ

MÜNİR ÖZKUL, GAZANFER ÖZCAN, İSMET AY, SUNA PEKUYSAL, NEJAT UYGUR

ALTIN KELEBEKLER

Yorumları Göster
Yorumları Gizle