GeriGündem İstavrozun anlamını anlatan müftü görevden alındı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstavrozun anlamını anlatan müftü görevden alındı

İstavrozun anlamını anlatan müftü görevden alındı
refid:27055428 ilişkili resim dosyası

RAMAZAN ayında oruç tutan kadın ve erkeklerin aynı yerde denize girmesinin caiz olmadığını söyleyen, geçen salı günü de kendisini ziyaret eden Alman heyete istavroz çıkarıp haç işaretinin İslamiyete göre anlamını anlatan Zonguldak Müftüsü Nuh Korkmaz, görevinden alındı. Ankara’da görevlendirildiğini belirten Korkmaz, atamanın kendi isteği ile gerçekleştiğini söyledi.

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’ndeki Cstrop Rauxel kenti Belediye Başkanı Johannes Beisenherz ile Sosyal Demokrat Parti Berlin Milletvekili Frank Schwabe’nin de aralarında bulunduğu heyetin ziyaretinde haç işareti yaparak istavroz çıkarmanın İslamiyete göre anlamını anlatan Müftü Nuh Korkmaz görevinden alındı.
''KENDİM GİTMEK İSTEDİM''


Aralık 2012’den bu yana Zonguldak’ta görev yapan Korkmaz, Ankara’da Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görevlendirildiğini belirterek, "Ben görevden alınmadım. Zonguldak’a gelince eşim ve bende sağlık sorunları başladı. 1 yıl önce buradan gitmek için başvuruda bulunmuştum. Kendi tercihimle olan bir atama" dedi.

Görev değişikliğinin haç işareti yapmasıyla bir ilgisi olmadığını ifade eden Korkmaz, "Onunla ilgisi yok. Hatta onunla ilgili başta Almanya olmak üzere bir çok çevreden tebrik telefonları geldi. Bazı milletvekilleri arayıp tebrik etti" diye konuştu.

Öte yandan Zonguldak Müftülüğü’ne Mürsel Öztürk atandı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle