Gündem Haberleri

  İstanbul'un yeni emniyet müdürü Selami Altınok kimdir

  Hürriyet Haber
  19.12.2013 - 16:35 | Son Güncelleme:

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne Hüseyin Çapkın’ın yerine atanan Aksaray Valisi Selami Altınok, bu göreve Ağustos 2012 yılında atandı. Üç çocuk babası olan Altınok’un ilk görev yeri ise Erzincan’dı. Altınok, Aksaray’daki açılışlar, bakan ziyaretleri gibi gelişmelerin yanı sıra, Şike Davası, Gezi Parkı olayları, Mısır’daki darbe gibi gündeme dair pek çok konuda sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor.

  İLK GÖREVİ ERZİNCAN

  1966 yılında Erzurum'un Narman ilçesinde doğan Altınok, ilk orta ve lise eğitimini yine Erzurum'da tamamladı. 1984'te ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Kamu Yönetimi bölümüne girdi, 1988'de mezun oldu. 1989'da ilk olarak Erzincan kaymakam olarak göreve başladı. Daha sonra İngiltere'ye gitti.

  AĞUSTOS’TA ATANDI

  Onun ardından sırasıyla Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, Van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü. Son olarak ise Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 Sayılı Kararname ile Aksaray Valisi olarak atandı.

  ALTINOK’UN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIMLARI

  İstanbulun yeni emniyet müdürü Selami Altınok kimdir

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı