Gündem Haberleri

  İstanbul'un girişine makyaj

  Fatma AKSU
  07.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başkan Kadir Topbaş, Albayrak Yapı Grubu’nun yapımını üstlendiği, 664 dairelik Esenler’deki Kemerpark Evleri’nin temelini attı.

  İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kente giriş yolları üzerindeki yapıların görüntülerini düzeltmek için çalışma başlattı. Ana arterlerdeki bazı alanların bant olarak işyeri olabilmesi için şehir plancılarını harekete geçiren Topbaş, "İstanbul’a girişteki manzaralar İstanbul’a yakışmıyor. Mecidiyeköy’de olduğu gibi aks yenilemesi yapabilirsek cepheler değişir ve kentin giriş görüntülerini düzeltir. Yoksa bireysel yapıların düzenlenmesi giydirilmesi iyi sonuç vermiyor" dedi.

  Kente giriş görüntüsünü değiştirmek için İstanbul Metropolitan Merkezi Müdürü Hüseyin Kaptan’a bir çalışma yapılmasını söylediğini belirten Topbaş, "Bütün güzergahlar üzerinde ne getirir ne götürür, yoğunluk ne olabilir bakacağız. Yoğunluk getirmeden 7-8 katı geçmeyen yönetim iş merkezleri yapılacak. Bitişik nizam olmayacak. Yeşili daha fazla olacak. İş merkezlerinde kişi başında 17 metrekare civarında alana ihtiyaç var" diye konuştu. Topbaş, Bayrampaşa’daki Sebze ve Meyve Hali ile Bayrampaşa Cezaevi’nin de kaldırılıp, yerleşime açılacağını söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı