Gündem Haberleri

  İstanbul'u ilk kez gördüler

  DHA
  19.05.2008 - 10:18 | Son Güncelleme:

  Hayırsever İşadamı Nurullah Kocabıyık, Didim'de yaptırdığı ve adını taşıyan Nurullah Kocabıyık İlköğretim Okulu'ndan hiç İstanbul'u görmemiş 50 öğrenci ve öğretmenleri ile Akyazı'da babası ve annesi adına yaptırdığı Abdullah-Esma Kocabıyık ilköğretim Okulu öğrencilerinden yine İstanbul'u hiç görmemiş 50 öğrenci ve öğretmenlerine gezi düzenledi.

  3 gün boyunca yaklaşık 100 öğrenci ve öğretmenlerini misafir eden Kocabıyık, İstanbul'un tarihi ve turistik mekanlarını gezdirdi ve miniklerin İstanbul'la ilk kez tanışmasına vesile oldu.

  Dolmabahçe Sarayı ile başlayan tur, Sultanahmet, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı ve müzelerin gezilmesi ile devam etti. Haliç'teki Miniatürk'de ise Türkiye'nin en ünlü tarihi eserlerinin maketlerini izleyen öğrenciler, bütün maketleri tek tek inceledikten sonra bir süre de oyun parkında gönüllerince eğlendiler.

  İstanbul turunun ardından bazı öğrenciler en çok beğendikleri yerin Topkapı Sarayı olduğunu, Saray'daki tarihi havanın kendilerini çok etkilediğini söylerken, bazıları ise MiniaTürk'e hayran kaldıklarını ifade etti.

  İki okulun Müdür ve müdür yardımcıları da bu geziyle öğrencilerinin hayatlarındaki bir çok ilkle beraber çok eğlendiklerini ve ufuklarının açıldığını söyylerek bu gezilerin geleneksel hale gelmesini temenni ettiler.

  ŞARKILI-TÜRKÜLÜ BOĞAZ TURU/images/100/0x0/55ea95f6f018fbb8f8899ca1

  Öğrenciler Pazar günü ise Nurullah Kocabıyık ile boğaz turuna çıktı. Üsküdar İskelesi'nden başlayan tekne turu Anadolu Kavağı'nda son buldu. Minik öğrenciler teknede, kendilerine güzel bir gelecek hazırlayan Kocabıyık'a teşekkürlerini belirten şiirler ve yazılar okudular. Kocabıyık ise, eğitim ve sağlık konusunda vatanına hizmet etmekten dolayı çok büyük mutluluk yaşadığını ifade etti. İstanbul Boğazı'nı hayranlıkla izleyen öğrenciler, öğretmenlerinin gitarla çaldığı şarkılara eşlik ederek keyif dolu anlar yaşadılar.

  Bugün ise günü Ali Sami Yen Stadı'ndaki 19 Mayıs gösterilerini izleyecek olan öğrenciler, gösterinin ardından ömür boyu unutamayacakları anılarla İstanbul'dan ayrılacaklar.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı