Gündem Haberleri

  İstanbul'u ilçe ilçe gezip soymuşlar

  Eyüp SERBEST/İSTANBUL
  26.12.2017 - 09:46 | Son Güncelleme:

  İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Trakya’yı ilçe ilçe gezip hırsızlık yapan 10 kişilik çeteyi haftalar süren takibin ardından çökertti. Düzenlenen operasyonlarla kıskıvrak yakalanan çete üyeleri tutuklandı.  Faili meçhul 36 hırsızlık olayı aydınlatıldı.

  İstanbulu ilçe ilçe gezip soymuşlarSilivri’de meydana gelen bir hırsızlık olayını aydınlatmaya çalışan jandarma ekipleri, görgü tanıklarının verdiği bilgilerle S.K.’nın ismine ulaştı. Yapılan araştırmada S.K.’nın bir hırsızlık şebekesini yönettiği ortaya çıktı. Trakya’nın birçok bölgesindeki hırsızlıklarda da S.K.’nın yönettiği çetenin parmağı olduğu tespit edildi. Çete üyeleri önlerine çıkan her şeyi çalıyordu. İnşaatlardaki malzemeler, çiftliklerdeki hayvanlar, eşyalar, hatta elektrik kabloları bile hedeflerindeydi.

  ÇETE LİDERİ YOL KONTROLÜNDE YAKALANDI

  S.K. geçtiğimiz günlerde Çatalca İlçe Jandarma Komutanlığı’nın yaptığı yol kontrolünde başka bir suçtan aranması olduğu için yakalandı. İfadesinde hırsızlık olaylarını kabul eden S.K., çaldıkları malları Avcılar ve Esenyurt’taki ikinci el malzeme satan kişilere verdiklerini anlattı.
  S.K.’nın itiraflarının ardından operasyon düzenleyen jandarma ekipleri, çetenin diğer 9 üyesinin ev ve işyerlerini bastı. Operasyonda daha önce hırsızlıkta kullanıldığı tespit edilen bir otomobil, çalınan malların satılmasından elde edilen 36 bin 700 TL para, 2 binden fazla inşaat malzemesi, 1 av tüfeği, 1 ruhsazsız tabanca, 500 kilogram bakır kablo ele geçirildi.

  Çete üyeleri suç örgütü kurmak ve suç örgütüne üye olmak, nitelikli hırsızlık, mala zarar verme, vergi usul kanununa muhalefet suçlarından tutuklandı.

  Etiketler: istanbul , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı