Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  26.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dr.Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Sokakta temizlik sorunu var

  SEYRANTEPE

  Seyrantepe Mahallesi, Cesur Sokak esnafı adına faks gönderen bir okurumuz, sokaklarının temizlik hizmetlerinden yararlanmadığından yakınıyor. Çöp kamyonunun iki günde bir geldiğini ancak bir bölümü, okurumuzun deyişiyle ‘‘transit geçmesi’’ yüzünden çöpler birikiyormuş. Okurumuz, sokağın karşısının Şişli Belediyesi'ne ait olduğunu ve düzenli çöp toplandığı için çöplerini oraya bıraktıklarını, haklı olarak karşı taraftakilerin şikayetçi olduklarını belirtti.

  Kapalı durak isteniyor

  SEFAKÖY

  Sefaköy'den arayan bir okurumuz, Belediye binasının bulunduğu yolda kapalı otobüs durağına ihtiyaç olduğunu belirtti (hem Avcılar, hem Taksim yönünde). Yazın toz toprak, kışın ise soğuk ve yağışlı havalarda sıkıntı çeken yolcular bir de otobüsleri kaçırmaktan şikayetçi. Çünkü aynı durağa minibüsler de yanaştığından, minibüslerin ardında sıralanan otobüslerin tabelalarını görmenin güç olduğunu söyleyen okurumuz, şoförlerin de durağa yanaşana kadar yolcuların bindiğini düşünerek durmadan geçtiklerini ifade etti.

  Çocuklar tehlikede

  BAYRAMPAŞA

  Bayrampaşa, Kartatepe Mahallesi, Koç Sokak'ta oturduğunu belirten bir okurumuz gönderdiği faksında semtlerindeki yaya güvenliğininin tehlikede oluşundan bahsediyor. Bir ucu otogara, bir ucu ise Yıldırım Mahallesi'ne uzanan 50. Yıl Caddesi'nin her iki tarafında da ilkokul bulunduğunu söyleyen okurumuz, yaya çocuk trafiğinin yoğun olduğu bu caddenin hız yapmaya çok elverişli olduğunu, bu yüzden de çocukların tehlikede olduğunu anlatıyor. Sık kazaların meydana geldiği bu bölgede hız kesici önlem veya bir yaya üst geçidinin, çocukların karşı karşıya kaldığı riski azaltacağını belirten okurumuz, kazaların da önüne geçilebileceğini bildiriyor.

  Günde 3-4 kaza

  Kartal'dan arayan bir okurumuz, Cevizli Tugay Yolu'na 3-4 girişin bulunduğunu, trafik ışıkları olmadığı için hergün 3-4 kaza meydana geldiğini söyleyerek ilgilileri uyarıyor.

  TEL: 0 800 219 60 48 FAKS: 0 212 677 03 98

  E-MAİL: ngedik@hurriyet.com.tr

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı