Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  05.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dr.Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Konteynır gelmiyor

  MALTEPE

  Gülsuyu, Ümit Kaptancıoğlu Caddesi, 53 no.'lu binada oturduğunu belirten bir okurumuz gönderdiği faks mesajında evinin önünde bir yıl önce kırılan konteynırın yerine yenisinin konmaması yüzünden sıkıntı çektiklerini ifade ediyor.

  Okurumuz, evinin yakınında iki konteynır bulunmasına karşılık çöp atmasına izin verilmediği için mağdur durumda olduklarını söyleyen okurumuz, birçok kez ilgililere başvuruda bulundukları halde kırılan konteynırın yerine yenisinin gelmediğini belirterek bu soruna acil çözüm beklediklerini bildirdi.

  Can kaybı olmadan önlem alınsın

  MERDİVENKÖY

  Göztepe, Merdivenköy, Sevinç 1 ve Sevinç 2 Apartmanlarının sakinleri şunları söylüyor: ‘‘Şairarşi Caddesi Anakent Lisesi önünden evimize gitmek için karşı tarafa geçmek zorundayız. Oysa yağmur, çamur içinde saatlerce bekleyerek gerek okuldan gelen çocuklarımız, gerekse biz karşıdan karşıya geçerken çok zorluk çekiyoruz. Anakent Lisesi önünden Sevinç Apartmanlarına geçmek için ışıklı yaya geçidi ya da üst geçit yapılmasını istiyoruz. Huzur evininin biraz aşağısındaki üst geçitlerden gece geçmek için yürek lazım, çünkü kapkaranlık; tek bir ışık bile yok.’’

  İskele ve vapuru istiyoruz

  HASKÖY

  Hasköylüler adına faks gönderen bir okurumuz, Haliç kıyısında yıkık dökük, kullanılamaz haldeki iskelenin onarılmasını, eskisi gibi deniz ulaşımından faydalanmak istediklerini belirtiyor.

  ‘‘İskelemizi ve vapurumuzu geri istiyoruz’’ diyen okurumuz, kendisi gibi pekçok Hasköylü'nün bunu sabısızlıkla beklediğini ifade ederek gerekirse imza toplayarak toplu halde şikayet ve dileklerini ilgililere aktarabileceklerini bildiriyor.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Onlara çakıllı yollar, bize çamurlar

  KASIMPAŞA

  Kasımpaşa'dan bir okurumuz gönderdiği faks mesajında Zincirlikuyu Caddesi'nde bir türlü tamamlanmayan alt yapı çalışmalarının, yani eksik olan ‘‘üst yapı’’ çalışmalarının yarattığı sorunu dile getirmiş ve bir itirazı da var haklı olarak.

  Kasımpaşa, Zincirlikuyu Caddesi'ndeki alt yapı çalışmaları biteli bir hafta olduğu halde ortalık çamur deryası.

  Okurumuz, ayak bileklerine kadar çamurun insanları yıldırdığını belirterek, İSKİ'yi aradıklarını, oradan Fen İşlerine başvurmalarının söylendiğini, Fen İşlerini aradıklarında İSKİ'nin ilgilenildiği cevabını aldıklarını bildiriyor.,

  Sonunda imza toplayarak Beyoğlu Belediye'sine başvurduklarını söylüyor.

  Ama 1.12 2000 tarihinde hiç bir gelişmenin olmadığını bildiriyor. Bir farkla: Caddenin 25-30 metrelik bir yerine çakıl dökülmüş.

  Çünkü oradaki televizyon kanalının stüdyosunda çekim varmış, gelecek olanların ayakları çamurlanmasın diye.

  Okurumuz faks mesajını şöyle sonlandırıyor: ‘‘Bizlere çamurlu, onlara çakıllı yollar....’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı