Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  07.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  İDO İstanbul-Bandırma feribotu

  Kaçak tren yolcuları

  ZEYTİNBURNU

  Zeytinburnu, Kazlıçeşme İstasyonu'na çok yakın oturduğunu belirten bir okurumuz bir gözlemini aktardı. Çamlık kısımda çok sayıda yolcunun trene kaçak olarak bindiğini söyleyen okurumuz, görevlilerin müsamahalı davrandığını bildirdi.

  Bir okurumuz, gönderdiği e-mail'de önemli bir konuya dikkat çekiyor. Önlem almanın, ihtiyatlı davranmanın anlamı ve faydalarından söz etmeye gerek yok. Hepimiz biliyoruz. İşte okurumuzun mektubu:

  ‘‘26 Ağustos günü eşimle birlikte Bandırma'dan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği İDO Bandırma-İstanbul arabalı vapuruna bindik. Herkes, elini kolunu sallayarak, girişte kontrol edilmeden, araç bagajları aranmadan, hiçbir çanta dedektörle bakılmadan vapura bindik. Yerimize oturduktan sonra konuyu hemen vapurda rastladığım ilk güvenlik görevlisine açtım. Bize verilen cevap içler acısıydı: ‘‘A öyle mi, aranmadınız mı, bilmiyorum eskiden dedektör vardı!’’ Ve ‘‘insanlar nelerle uğraşıyor’’ cinsinden bir bakış attı.’’

  Okurumuz hiç de paranoyak biri değil. Ne yazık ki birçok olayda iş işten geçtikten sonra ‘‘tekrarına karşı’’ bir önlem aldığımız herkesçe malum.

  Okurumuzun, her gün yüzlerce yolcu taşıyan lüks ve tertemiz olduğunu söylediği feribottaki güvenlik eksiğine dikkat çektiği bu mektubu ilgililerin dikkatine sunuyoruz.

  Üç semtte kanalizasyon sorunu

  BEBEK, ÇENGELKÖY,

  KANDİLLİ

  Bebek'ten arayan bir okurumuz, kanalizasyonun sürekli denize aktığını bildirdi. Arıtma olduğu halde, kapakların açık olduğunu ve bu durumun üç gündür sürdüğünü söyleyen okurumuz, ilgililere başvurdukları halde bir sonuç alamadıklarını ifade etti.

  Çengelköy, Kuleli Caddesi'nden bir okurumuz ise Beylerbeyi'ne kadar kanalizasyon sisteminin yapıldığını ancak Kuleli Caddesi'nde böyle bir altyapının olmadığını, bütün pisliğin denize aktığını söyleyerek bu konuda gerekenin yapılmasını istedi.

  Kandillili bir okurumuz ise Anadolu Hisarı Göksu Kasrı civarında bütün kanalizasyon içeriğinin Göksu Deresi'ne akıtıldığını bildirdi. Çevredeki insanların kötü kokudan rahatsız olduklarını, balkona çıkamadıklarını söyleyen okurumuz bu soruna bir an önce çözüm beklediklerini ifade etti.

  Faturalar geç geliyor

  NİŞANTAŞI

  Nişantaşı, Prof. Dr. Orhan Ersek Sokak, Saray Apartmanı sakinlerinin bir şikayeti var: Elektrik faturalarının geç gelmesi. Gecikme önemli, çünkü bizi arayan okurumuz, örnek olarak son faturanın, son ödeme tarihinden bir gün sonra geldiğini bildirdi. (Son ödeme tarihi 4.9.2000, faturanın geldiği tarih ise 5.9.2000) Bu gecikme yüzünden aboneleri cezalı ödeme yapmak zorunda kalıyor.

  Gazete bayii isteniyor

  PENDİK

  Pendik, Gözdağ'dan arayan bir okurumuz, oturdukları bölgede bir gazete bayiinin olmamasından şikayetçiydi. Her gün gazete almak için 1-2 km yol yürümek zorunda kaldıklarını söyleyen okurumuz, semt sakinlerinin bölgede, kendilerini bu zahmetten kurtaracak bir gazete bayiinin olmasını istediklerini bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı