Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Sürekli kaza oluyor

  BOSTANCI

  Bostancı'dan arayan bir okurumuz, semtlerindeki önemli bir sorunu aktardı bize. Kitapçı Mehmet Süleyman Sokak ile Bostan Tüccar Sokak'ın kesiştiği yerde haftada en az üç-dört kaza, üstelik ölümlü kaza meydana geldiğini söyleyen okurumuz bu noktada kazaları önlemeye yönelik hiçbir trafik önleminin, trafik ışıklarının olmadığını belirterek, daha fazla insan yaşamını yitirmeden bir an önce gerekenin yapılmasını istiyor.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Söz tutulacak mı?

  HEYBELİADA

  Heybeliada, Mızrak Sokak'tan arayan bir okurumuz, kanalizasyon çalışması yapıldığını, ancak kazıların üstünün kapatılmadığını belirtti. İki aydır sokaklarının toz toprak içinde olduğunu söyleyen okurumuz, bu hafta içinde çalışmaların başlatılarak kazılan yerlerin kapatılacağını öğrendiğini ifade ediyor.

  Okurumuzun arzusu, söylenenin zamanında yerine getirilmesi.

  Yollar karanlık

  KADIKÖY

  Kadıköy'den arayan bir okurumuz, yolların karanlık olmasından şikayetçi. Kadıköy minibüs yolunun aydınlatılmasını isteyen okurumuz, özellikle Göztepe bölgesinin karanlıkta olduğunu bildirdi.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Binalar çatladı

  BEYOĞLU

  Beyoğlu, Nuru Ziya Sokak'tan arayan bir okurumuz, sokaklarındaki binaların durumunu anlattı. Metronun sokağın altından geçtiğini, çalışmalar sırasında sokaktaki binalarda çatlamalar meydana geldiğini söyledi. ‘‘Gelin, bakın,’’ diyordu okurumuz, ‘‘binaların bütün ön cepheleri çatlak. Uzmanlar geldi, 'bir şey olursa haber verin' dediler, bu nasıl iş? Yıkılınca mı haber vereceğiz?’’.

  Kim bunlar?

  NİŞANTAŞI

  Nişantaşı, Güzelbahçe Sokak'tan arayan bir okurumuz, Şişli Belediyesi’nin bir uygulamasını hatırlatarak başına gelenleri anlattı. Şişli Gold kart sahibi olduğunu, bu karta sahip olanların araçlarını park etmede hiçbir sorun yaşamadıklarını söyledi. Ne var ki, okurumuzun dediğine göre sokakta türeyen birkaç kişi, parkın yasak olduğunu Mustafa Sarıgül diye birisini tanımadıklarını söylemiş ve arabasını kilitlemişler.

  Çalışma durdu

  PENDİK

  Pendik, Dumlupınar Mahallesi, Oğuzhan Sokak'tan arayan bir okurumuz, mahallelerinde bir ay kadar önce kanalizasyon çalışması yapıldığını, ancak Oğuzhan Sokak'a gelindiğinde çalışmanın durdurulduğunu anlattı. Şu anda sokak lağım içinde ve ciddi bir toplum sağlığı tehlikesi yaşanıyor. Okurumuz, bir an önce çalışmanın tamamlanarak sokaktaki sorunun giderilmesini sokak sakinleri adına istiyor.

  ALKIŞLAR

  Gönüllü ekipler kuruluyor

  BAHÇELİEVLER

  Bahçelievler Kaymakamlığı, Bahçelievler Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve İstanbul İl Savunma Müdürlüğü ile Bahçelievlerde halk desteğinde gönüllü ekipler kuruluyor. Gönüllüre uzmanlarca eğitim verilecek.

  Haziran ayında iki ayrı kurs dönemi kapsamında (5-6-7-8 Haziran ve 10-11-17-18 Haziran) doktorlar ve sivil savunma ekiplerince verilecek kursalara katılmak isteyenler 5 Haziran 2000 tarihine kadar mahalle muhtarlıklarına başvurabilecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı