Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  23.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Durağın yeri değişsin

  BAKIRKÖY

  Bakırköy'den faks gönderen bir okurumuz, İncirli Caddesi üzerindeki İncirli ve Dikilitaş otobüs duraklarından söz ediyor. Caddede trafiğin çok yoğun olduğunu vurgulayan okurumuz, durakların bulunduğu kaldırımın genişliğinin yeterli olmaması yüzünden durakta biriken ya da yoldan geçenlerin caddede tehlike altında kaldıklarını söylüyor.

  Durakların olduğu yerde kaldırımın 2 metre 80 cm olduğunu, durağın ise iki metreyi kapladığını belirten okurumuz, durakta biriken kalabalıkla birlikte yoldan geçenlerin bu darlıktan ötürü cadde üzerine çıkmak zorunda kaldıklarını ifade ediyor. Okurumuz, durakların 10 metre ilerisinde kaldırımın daha geniş olduğunu belirterek durakların geniş olan bu bölüme taşınmasını istiyor.

  Evin önünde gece gündüz yükleme

  KOŞUYOLU

  Koşuyolu, Dost Ozan Sokak'tan arayan bir okurumuz, sokaklarındaki Ford minübüs deposunda gece gündüz yükleme yapıldığını, ancak bu yüklemenin deponun arsasında değil, kendi evlerinin önünde yapıldığını söyledi.

  Gürültü yüzünden uyuyamadıklarını belirten okurumuz, imza toplayıp Valiliğe şikayet dilekçesi gönderdiklerini de belirterek bir an önce bu soruna bir çözüm beklediklerini ifade etti.

  Yol sorunu var

  ÜMRANİYE

  Baraj Yolu Yeni Çamlıca Mahallesi, Adıgüzel Sitesi'nden faks gönderen bir okurumuz, hemen yanlarındaki Ataşehir ile aralarındaki yol sorunundan söz ediyor. Bulundukları yerde ulaşım olanaklarının kısıtlı olduğunu söyleyen okurumuz, Ataşehir içinden ulaşım sağladıklarını belirtiyor.

  Mahkeme yolu ile

  Ataşehir yönetiminin daha önce geçişe izin vermediğini, ancak Ümraniye Belediyesi'nin mahkeme kanalı ile bir yıllık uğraş sonunda tek bir yerden geçiş sağladığını belirten okurumuz, Ataşehir yönetiminin duvar örerek geçişi sınırladığını ve yalnızca okullar tatile girene kadar geçiş hakkı tanıdığını ifade ederek okullar tatil olduktan sonra hiçbir geçişin kalmayacağını söylüyor.

  Okurumuz Ataşehir'in özel bir site olmadığını, sadece binaların bulunduğu parsellerin Ataşehir'e ait olduğunu, park ve açık alanların kamuya ya da belediyeye ait olduğunu vurgulayarak belediyeden izin almadan duvar örülemeyeceğini, yolun kapatılamayacağını belirtiyor ve ilgililerin bu konuya eğilmesini, bulunduğu sitedeki 2000 konut sakini adına istiyor.

  Yayalar tehlikede

  CEVİZLİBAĞ

  Tercüman Sitesi'nde oturduğunu ifade eden bir okurumuzdan e-mail aldık. Sitelerinde 12 blok bulunduğunu, toplam 960 hanelik bir yerleşim birimi oluşturduklarını, üç blok hariç tüm sitenin oturuma açılmış olduğunu belirten okurumuz, Cevizlibağ'daki otobüs ve minibüs duraklarındaki keşmekeşliğin yarattığı tehlikeyi dile getiriyor. Tercüman Sitesi bloklarının hemen önünden sonradan düzenleme ile minibüslere bir yan yol tahsis edilmiş. Otobüs durağı ise E5 karayolunun üzerinde. Bu bölgenin yoğun yaya trafiğine sahne olduğunu söyleyen okurumuz, yayaların her an tehlikeyle karşı karşıya kaldığını belirtiyor. Yan yola bir hız kısıtlaması getirilmesinin faydalı olacağını söyleyen okurumuz, E5 üzerindeki durak ile yan yol arasında kaldırım bulunmadığını belirterek bir düzenlemeye gerek olduğunu vurguluyor.

  Parkta çalışma ne zaman bitecek?

  BEŞİKTAŞ

  Beşiktaş'tan arayan bir okurumuz Abbasağa Parkı'nda yaklaşık 8 aydır çevre düzenleme çalışmalarının sürdüğünü belirterek bir şikayetini dile getirdi.

  Şöyle diyordu okurumuz:’’Taşları söktüler, tuğla koydular, sonra yeniden kazı yaptılar, bütün bunlar olup biterken parkın yeşil örtüsü ölüp gidiyor. Ağaçlar kırıldı, çim diye bir şey kalmadı. Temizliğine ise hiç dikkat edilmiyor.’’ Okurumuz, bütün bu çalışmaların çok uzadığını, parkın yeşil örtüsünün ihmal edildiğini ifade etti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı