Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  05.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  ALKIŞLAR

  Pendik

  Dağıtılan fidanlar zimmetleniyor

  Pendik Belediyesi mahallelerinde fidan dağıtımına başladı. Fidanlar ismiyle anılan mahallelerde ücretsiz olarak evlere bırakılıyor. Örneğin Çamçeşme Mahallesi'ne çam, Çınardere Mahallesi'ne çınar ağacı dağıtılıyor. Daha önce Güllübağlar'da da gül ağacı dağıtılmıştı. Fidanlar, sahipleri tarafından özenle bakılması için teslim tutanağı ile veriliyor.

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  İnşaat yasal değil

  ŞİŞLİ

  Daha önce sütunlarımızda yer almıştı: Şişli, Küçükbahçe Sokak, No.28, Çakır Apt'na komşu Meşrutiyet Mahallesi, 9942 Ada, 11 ve 12 parsellerde geçtiğimiz yılın son aylarında bir inşaat başlamış ve hafriyat çalışmaları sırasında kanalizasyon borusu ve merdivenli yol çökmüştü. Bu arada inşaatın, tapu kadastro görevlilerinin çaktığı sınır kazıklarını aşarak alanını genişleterek yola taştığı bildirilmişti.

  Aslında iki parsel

  Sütunlarımızda şikayetin yer alması üzerine Şişli Belediyesi 25 Ocak 2000 tarihinde inşaatın ruhsatlı olduğu bilgisini vermişti.

  Ancak şikayet sahibi okurlarımız bir araştırma yapmış. İnşaatın sürdürüldüğü alanın iki parseli kapladığını saptamışlar: 11. ve 12. parseller. 11. parselin ruhsatlı, 12. parselin ise ruhsatsız olduğu tespit edilmiş. Şikayet sahibi okurlarımız iki parsele yayılmış olan inşaatın her ne kadar iki ayrı blok gibi görünse de birleştirilmiş olduğunu belirtiyor.

  Okurlarımız, yasal olarak iki inşaatın birleştirilmesi için tapuda parsellerin tek parsel haline getirilmesinin, Belediye Encümeni'nden tevhid yönünde karar gerektirdiğini söylüyor, oysa 11 ve 12. parseller için böyle bir kararın olmadığını vurguluyorlar.

  İnşaat şu anda beşinci kata çıkmış durumda ve okurlarımızın dediğine göre hem Merdivenli yola, hem Kevser Sokak'a, hem de Şişli Etfal Hastanesi tarafındaki yola taşmış bir halde.

  Okurlarımızın Şişli Belediyesi'ne 19.02.2000 tarih ve 47395 referans numaralı dilekçelerine cevap olarak 12. parseldeki inşaat hakkında yapı tatil tutanağı düzenlenmiş. Ancak bugün inşaat üçüncü kata çıkmış durumda.

  Şikayet sahibi okurlarımız yollara tecavüz eden ve Encümen kararı olmaksızın tevhidli olan inşaatlar konusunda yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istiyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı