Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  03.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  Yönetenlerin dikkatine

  Sahil yoluna denetim gerek

  SUADİYE

  Çınardibi, Hamiyet Yüceses Sokak sakini bir okurumuzdan telefon aldık. Bostancı'dan Dalyan'a kadar uzanan Sahil Yolu'nun durumunu anlattı. Anlattıkları tek bir şeyi işaret ediyordu: Denetim gerekliliği.

  Okurumuz, aydınlatma direklerinin lambaları birileri tarafından kırıldığı için, direklerin daha yüksek olanlarıyla değiştirildiğini, ancak hálá lambaları kırmakta ısrarlı kişiler yüzünden Sahil Yolu'nun karanlıkta kaldığını belirtti. Karanlık çöktüğünde insanların yürümeye çekindiği bir yer haline geldiğini anlattı bu yolun.

  Öte yandan, Sahil Yolu'ndaki çöp kutuları ve bankların da tahrip edildiğini anlatan okurumuz, hem bunca masrafla sağlananan donanımın korunması, hem de insanların emniyeti açısından Sahil Yolu'na bir şekilde bir denetim getirilmesinin gerekliliğini vurguladı.

  Telefonlarımız bağlanmıyor

  BÜYÜKÇEKMECE

  BÜYÜKÇEMECE'den arayan bir okurumuz, evlerine 9 aydır telefon bağlanmadığını söylüyor. Kanarya Sokak'taki bütün evlerde telefon var ancak yeni yapılan Gökhan, Gül ve Murat Apartmanları’na telefon bağlanmıyor. Türk Telekom'a defalarca başvurmalarına rağmen sonuç alamadıklarını belirten sokak sakinleri, en kısa zamanda evlerine telefon bağlanmasını istiyor.

  Kanalizasyon tehdit ediyor

  PENDİK

  PENDİK'ten arayan bir okurumuz, semt sakinlerinin ortak şikayetini dile getiriyor. Pendik Aydınlı Caddesi Gülben Sokak ve Sipahi Sokak'ta 1 aydır kanalizasyon çalışması sürüyor. Okurumuzun bildirdiğine göre, kapatılmayan çukurlar sokaklarda kötü kokuların oluşmasına ve çamura yol açarken sokak sakinlerinin sağlığını da tehdit ediyor.

  15 gündür sokaklar karanlık

  HALKALI

  HALKALI Toplu Konutlar, Klima Sitesi sakinleri, site çevresindeki sokak lambalarının yanmamasından şikayetçi. 15 gündür karanlıkta kalan sokaklarda hırsızlık olaylarının arttığını belirten site sakinleri bir an önce yetkililerin harekete geçerek sokaklarının aydınlatılmasını istiyor.

  Piknik alanında lağım

  AVCILAR

  AVCILAR Gümüşpala Caddesi'ndeki piknik alanında meydana gelen heyelan haberi daha önce gazetemizde yayınlanmıştı. Okurumuzun bildirdiğine göre aynı bölgede yaklaşık 20 gün önce bir heyelan daha meydana gelmiş ve kanalizasyon boruları patlamış. Lağım pislikleri piknik alanına akıyormuş. Okurumuz, piknik yapmaya gelen insanların sağlığını tehdit eden durumun bir an önce düzeltilmesini istiyor.

  Bekçi isteniyor

  SÖĞÜTLÜÇEŞME

  Rasimpaşa Mahallesi, Süleymanbey Sokak sakini okurumuz, mahallenin ortak şikayetini ve dileğini dile getirdi. Gündüzleri çok yoğun bir insan ve araç trafiğinin yaşandığı mahallelerinin geceleri hırsız cennetine dönüştüğünü belirten okurumuz, her hafta 2-3 arabanın soyulduğunu, bir o kadar aracın çalındığını söylüyor. Yeldeğirmeni'nden Söğütlüçeşme'ye inen yolda akşamları bir bekçiye ihtiyaç duyulduğunu anlatan okurumuz, apartmanlara ait otopark alanlarının olmayışı yüzünden park eden araçlarda hasar meydana geldiğini belirtti. Semt sakinlerinin bir dileği de, Kablolu TV abonesi olmak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı