Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  22.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Yaşlılar için bir sıkıntı daha

  BOSTANCI

  Ülkemizde yaşlı insanların karşılaştıkları sorunlara sık sık değiniyoruz. Ne yazık ki gündelik yaşam, yaşlmı dostu’ değil. Pek çok konuda zorluklarla başa çıkmaya çalışan yaşlıların sorunları hiç bitmiyor.

  Bir okurumuzdan yine bu konuyla ilgili bir e-mail aldık: ‘‘Bugün saat 14.30'da Bostancı'daki Emekli Sandığı binasına gittim. Binaya giden yolun yarısında bir ‘‘girilmez’’ tabelası görünce şaşırdım. O binaya daha önce bir kaç kez gittiğim için büyük bir otoparkının olduğunu biliyordum. Ayıca yolun ortasına bir de bariyer koymuşlardı. Bariyeri kenara çekip otoparka girdiğimde, koskoca otoparkın bomboş olduğunu gördüm. Bu sırada bir güvenlik elemanı yanıma geldi, Valilik emri olduğunu ve arabamı dışarı çıkarmamı söyledi. Tartıştık, ben arabayı dışarı çıkarmadım ve yetkili kişiyi sordum. Beni müdür yardımcısına gönderdiler.

  Güvenlik gereği

  Koskoca ve bomboş otopark dururken insanlara, ki bunların çoğu yaşlı, neden eziyet çektirdiklerini sordum. Aldığım cevap, ‘‘Güvenlik gereği’’ oldu. ‘‘başınıza bir olay mı geldi?’’ diye sorduğumda, ‘‘İlle bir olay mı olması lazım?’’ cevabını aldım. Tartışma uzadı gitti. Dışarı çıktığımda olaya şahit olan yaşlı birçok kişi beni destekledi.

  O civarda otopark sıkıntısı had safhada olduğu için çektikleri eziyeti dile getirdiler.’’

  Okurumuz soruyor, ‘‘Gerçekten valilik emri mi?’’. Otopark sıkıntısının olduğu bir ortamda güvenliği sağlamanın, otoparkı boş tutmak dışında bir yöntemi yok mudur?

  Bu binanın restorasyonu uygun görünmüyor

  SARIYER

  Büyükdere'de oturduğunu ifade eden bir mimar okurumuz, dikkatini çeken bir restorasyon uygulamasından söz ediyor. Maslak'tan inen Hacıosman yokuşunun Sarıyer'den gelen Bogğaz yolu ile kesiştiği noktada, Kara Fırın'ın bitişiğinde, Art Nouveau tarzındaki bir binanın restorasyonunun doğru yapılmadığını gözlemlemiş. Sözkonusu binanın Murat Belge'nin Boğaz Yalıları adlı eserinde yer alan, tarihi değeri olan bir eski eser olduğunu belirten okurumuz, ilgililerin konuya eğilmesini istiyor.

  Elektrik direkerinde kaçak

  MASLAK

  Maslak, Gazeteciler Sitesi'nden bir okurumuz Darüşşafaka Caddesi üzerindeki elektrik direklerinin arka kapaklarının olmadığına ve yağmurlu günlerde kaçak yaptığına dikkat çekerek önlem almasını istiyor.

  Çevreci Pembe Balon Çocuk Kulübü Sarıgül'ü ziyaret etti

  KUŞTEPE

  Kuştepe'de Çevreci Pembe Balon Çocuk Kulübü çocukları Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü ziyşaret ederek hem semtleriyle ilgili sorunları dile getirdiler, hem de kendi yaptıkları çevre konulu çalışmayı Başkan'a hediye ettiler. Hem Sarıgül'ün, hem de ziyarette hazır bulunan Toktamış Ateş'in beğendiği sorular çocukların çevre bilincinin yüksek olduğunu gösteriyordu.

  Yürümek gitgide zorlaşıyor

  BEŞİKTAŞ

  İletişim Fakültesi öğrencisi olduğunu belirten genç bir okurumuz, son zamanlarda Beşiktaş'ın halinden şikayetçi olduğunu belirtiyor e-mail'inde. Son üç aydır Beşiktaş, tinerciler, seyyar satıcılar, ayakkabı boyacıları semti olmuş. Kaldırımlarda yürümenin zorlaştığını, bu kişilerin ısrarlı tavırlarının bezdiriciliğini vurgulayan okurumuz, insanların geceleri bankamatiklere girmeye çekinir hale gemdiğini de ifade ediyor.

  ALKIŞLAR

  Sokaklar Bayram'da kan gölüne dönmeyecek

  ZEYTİNBURNU

  Zeytinburnu Belediyesi bu yıl Kurban Bayramı'nda vatandaşların dini vecibelerini rahat bir şekilde yerine getirebilmeleri için hazırlıklarını sürdürüyor.

  Her yıl Kurban Bayramı'nda yaşanan, uygunsuz yerlerde kesim ve kurban edilen hayvanlardan kalan artıkların ortada bırakılması sonucu oluşan olumsuzlukların yaşanmaması için çalışmalar başlatan belediye, Kurban Kesim Merkezleri oluşturdu. Bu merkezlerde Kurban kesimi için uzman ve ehliyetli kişiler hizmet verecek.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı