Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  18.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Güvenlik yerine uyarı tabelası

  Geçtiğimiz ay ilginç bir tesadüf! sonucu Capitol Alışveriş Merkezi otoparkında aynı gün içinde iki araç soyuldu. 31 Ocak akşamı İsmail Hakkı Şişman ve İlker Gürel'e ait otomobillere hiçbir zorlama olmaksınız girildi ve teypleri çalındı. İsmail Hakkı Şişman olayı şöyle anlatıyor: ‘‘Yemek ve sinema faslından sonra otopark ücretini ödeyip arabamızın yanına gittik. Ancak kapıların ve bagaj kapağının açık olduğunu gördük. O sırada tam karşımızda güvenlik görevlisi ile orada duran arabanın sahibi İlker Gürel tartışıyorlardı’’. Aynı olay İlker Gürel'in de başına gelmişti. Gürel, iki otomobilin park halinde bulunduğu açık otoparkta aydınlatma ve kamera bulunmadığını, güvenlik görevlilerinin de uğramadığını söylüyor.

  Marpa isimli şirketin güvenlik görevlisiyle konuşarak çözüm yolu bulamayan Şişman ve Gürel, Capitol'ün gece müdürü ile görüştüler. Müdür, güvenliği taşeron firmaların sağladığını ve hırsızlık olaylarının onların sorumluluğu altında olmadığını anlattı. Ardından kanunen hiçbir bağlayıcılığı olmayan bir tutanak hazırlandı ve taraflar tarafından imzalandı. Alışveriş Merkezi'nin kendi güvenlik elemanları bulunduğundan ve özel mülk olduğundan polis de bu konuda zabıt tutmaktan başka birşey yapmadı.

  Polis karışamıyor

  Capitol Alışveriş Merkezi'nin Halkla İlişkiler Bölümü yetkilileri, çalıntı ve hasardan yönetimin sorumlu olmadığını bize de tekrarladılar. Güvenlik görevlilerinin olduğunu ama alanın da çok büyük olduğunu belirttiler. Capitol'e günde 80 bin araç giriş yapıyor. Firma ancak cam kırılması gibi ufak tefek hasarları, otoparkta meydana geldiğinin ispatlanması durumunda karşılıyor. Yetkili bu tip bir olayın daha önce sadece bir kez olduğunu söylüyor ancak bölge karakolunun polis memurları aksi yönde bilgi veriyor.

  Yetkililere olaydan sonra güvenlik önlemlerini arttırıp arttırmadıklarını soruyoruz: ‘‘Evet, uyarı tabelalarını arttıracağız’’ diyorlar. Asansör ve otoparklara konan levhalarda şöyle yazıyor: Eşya kaybı ve araçlara gelebilecek hasarlardan yönetim sorumlu değildir. Aracınızı kilitlediniz mi? Değerli eşyalarınızı yanınıza aldınız mı?

  Hırsızlardan çok araç sahiplerini caydırmaya yönelik bu önlem ile çalıntı olaylarını nasıl engelleyeceklerini doğrusu merak ediyoruz.

  Banu TUNA

  TAKİPÇİSİYİZ

  Bakırköy Belediyesi'ne kaçak inşaat duyuruları

  Florya, Yeşilköy

  Dün Florya'da inşaatı süren iki kaçak yapı ihbarını yayınlamıştık. Birincisi hakkında yıkım kararı çıkarılmış ve 20 milyar para cezası kesilmişti. Bu bina hakkında sürdürülen yasal işlemlerin takipçisiyiz.

  Haber üzerine okuyucularımızdan gün boyunca pek çok kaçak inşaat ihbarı aldık. İhbarların tamamı Bakırköy Belediyesi'nin sınırları dahilinde. Bugün bu ihbarları açık adresleriyle birlikte yayınlıyoruz. Eminiz Bakırköy Belediyesi bu duyuruları dikkate alacak ve gereken araştırmayı yapacaktır.

  Yeşilköy Kalemkar Sokak, No. 5 Kapan Restoran binası

  Florya Budak Sokak. Kaçak olduğu iddia edilen inşaat, Büyükşehir Belediyesi Lojmanları'nın bahçesine 7 metre girmiş.

  Florya Otlukbeli Sokak, pafta 77, ada 569, parsel 10

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı