Gündem Haberleri

  İstanbul'u Dinliyorum

  Hürriyet Haber
  19.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Yollar karanlık ve tehlikeli

  GÜLTEPE

  Gültepe'den arayan bir okurumuz, Yahya Kemal Mahallesi, Keçi Deresi Yolu ve Uçku Sokak'ta ışıklandırmanın olmayışından yakınıyor.

  Bundan bir yıl kadar önce semtlerindeki sokaklara yeni elektrik direklerinin konduğunu, ancak ışıklandırmanın yalnızca bir iki ay sürdüğünü anlatan okurumuz, uzun süredir karanlıkta olduklarını belirtti. Yolların karanlığı kapkaççılık ve taciz olaylarını da getiriyormuş beraberinde.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Her akşam polis çağırıyorum

  FENERYOLU

  Feneryolu, Dr. Ayanoğlu Caddesi, Alageyik Sokak'tan faks çeken bir okurumuz, evinin önündeki barda (Da Umberto Restaurant) geceleri 02.00'ye kadar yüksek sesle çalınan müzikten şikayetçi olduğunu bildiriyor. Başka birçok yerde sesin saat 24.00'te kesildiğini belirten okurumuz, her gece 155 Polis İmdat'ı aramaktan sıkıldığını dile getirmiş.

  Çocuk parkı unutuldu

  KÜÇÜKÇEKMECE

  Küçükçekmece, Sefaköy, İnönü Mahallesi'nden arayan bir okurumuz, Hakan Caddesi, Şirin Bloklar'ın yanında başlanan çocuk parkı düzenlemesinin yarım kaldığını anlattı. Çevre düzenlemesine başlanmış olan parkta bakımsızlıktan yapılanlar boşa gitmiş. Ayrıca parkta çocuklar için oyun araç gereci de yokmuş.

  Bulvarda düzenleme gerekiyor

  SİLİVRİ

  Silivri'den arayan bir ourumuz, Ali Çetinkaya Bulvarı'nda kurallara uymayan sürücülerin yarattığı tehlikeden söz etti. Hız sınırına hiç uyulmadığını belirten okurumuz, bulvarda tek bir trafik ışığının olmadığını belirterek sinyalizasyon ve hız kesici bariyer uygulamasına gereksinim duyulduğunu belirtti.

  Hem tehlike, hem gürültü

  Özellikle yaz aylarında kalabalıklaşan bölgede böyle bir düzenlemenin kötü sonuçlanabilecek kazaları önleme açısından etkili olacağını söyleyen okurumuz, ağır vasıta geçişiyle birlikte aşırı hızla seyreden araçların, tehlike yaratmalarının yanı sıra gürültü kirliliğine de yol açtığını ifade etti.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Toprak satışında sorun yok

  SUADİYE

  13.7.1999 Tarihinde sütunlarımızda Suadiye, Beyazgül Sokak'ta, kamyonla sokağa dökülen toprak satışıyla ilgili olarak çıkan şikayet üzerine Kadıköy Belediye'sinden bir faks aldık. Haber üzerine zabıta ekiplerinin sokakta yaptıkları denetimde şikayete konu olan gübreli toprakların torbalar içinde ve çiçekçi dükkanında satıldığı ve sokağın temiz olduğu bildiriliyor.

  Su bekleyenlere

  ÜSKÜDAR

  Geçtiğimiz hafta Üsküdar, Esatpaşa Mahallesi'nde yaşanan su sıkıntısıyla ilgili bir şikayete yer vermiştik. Bölgedeki sitelerde su sorunu olmadığı halde Esatpaşa Mahallesi'nin ciddi su sıkıntısından söz ediliyordu. Üsküdar Belediyesi'nden konu ile ilgili açıklama geldi. Bölgede su boruları yetersiz olduğu için su dağıtımında aksaklıklar yaşandığı, ancak sorunu giderme konusunda pdrojelendirmenin yapıldığı ve ihale aşamasına gelindiği bildirildi.

  Işıklandırmaya ne oldu?

  BALMUMCU

  Zaman zaman otoyollarda bölgesel ışıklandırma aksaklığına dair şikayetler alıyoruz. Sürücüler, her an otoyolda yayaların bulunabildiğine dikkat çekerek bu durumun tehlike yarattığını ifade ediyorlar. Bir süredir, Beşiktaş'tan Boğaziçi Köprüsü'ne (1. Köprü) bağlantı yolunun (Barbaros Bulvarı, Yıldız) ışıklarının yanmadığı bildirildi.

  Boğaziçi Elektrik’ten açıklama

  Sütunlarımızda yer alan ‘‘Yine Kaçak Elektrik’’ başlıklı şikayeti dikkate alan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü, Büyükdere Kocataş Mahallesi ve çevresinde ekiplerin yaptığı kaçak taramasında 18 adet yerin kaçak elektrik kullandığı tesbit edilerek takibe alındığını bildirdi.

  Yine aynı kurumun, E5 Karayolu'nun Bakırköy-Avcılar Haramidere kısmındaki karanlık bölgelerle ilgili şikayet üzerine yaptığı açıklamada sözkonusu bölgenin genel aydınlatma tesislerinin işletme ve bakım sorumluluğunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğu belirtildi.

  Güpegündüz ışıklar yanıyor

  FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ

  Bir okurumuz arayarak, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün ışıklarının güpegündüz yandığını belirtti ve ekledi: ‘‘Bu sık sık oluyor’’.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Telefon sorunu sürüyor

  BÜYÜKÇEKMECE

  Büyükçekmece, Gürpınar'dan arayan bir okurumuz, yaklaşık iki yıldır beldelerinde ciddi bir telefon sorunu yaşadıklarını anlattı. Telefonların bağlanmadığını, var olanların çalışmadığını bildiren okurumuz, çok kişiyi mağdur duruma sokan bu yaygın sorunun bir an önce giderilmesini istedi.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Yasak dinlemeyen seyyar satıcılar

  ŞİRİNEVLER

  Şirinevler ile Ataköy'ü birbirine bağlayan üstgeçitte yasak olduğu halde çok sayıda seyyar satıcının bulunduğunu belirten bir okurumuz, üstgeçidin Ataköy'e inen bölümünde tek bir satıcının olmayışını vurgulayarak geçitin Şirinevler bölümüne bir denetim gerektiğini ifade ediyor.

  Park, artık parklıktan çıktı

  CADDEBOSTAN

  Bizi arayan bir okurumuz, Caddebostan, Büyük Kulüp karşısındaki parkın durumunu anlattı.

  Yürüyüş yolu, çocuk parkı ve futbol sahası içeren ve çok geniş bir alana yayılmış olan bu parkta spor alanının sürücü talim alanı haline geldiğini belirtti.

  Öte yandan insanların onca yoğun olduğu bu park alanında su ve tuvalet bulunmadığını da belirten okurumuz, bir an önce ilgililerin bir düzenleme yapmasına gereksinim olduğunu ifade etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı