Gündem Haberleri

  İstanbul'u dinliyorum

  Hürriyet Haber
  03.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nilgün GEDİKOĞLU

  KEMERBURGAZ

  Yol tahrip olmuş durumda

  Bizi arayan bir okurumuz, Kemerburgaz'dan Bahçeköy'e giden yolun bozukluğundan yakındı. Yolda çukurlar, çökmeler varmış. Zeminin bu durumda olmasının araçlara da zarar verdiğini anlatan okurumuz bir an önce yol bakım çalışmalarının başlatılmasını istiyor.

  BAKIRKÖY

  Kaldırım işgali

  Yeşilköy'den bir okurumuz, Bakırköy'de birçok kaldırımın, büfe lokantaların iskemle ve masalarıyla işgal edildiğini anlatmış. Ayrıca Yeşilyurt'ta yeni açılan bir lokantanın kaldırııma masa çıkarmasının çevredeki başka esnafa da örnek teşkil ettiğini, onların da kaldırımları işgal etmesine yol açtığını bildirmiş. Dediğine göre yapılan şikayetler sonuçsuz kalmış.

  ORTAKÖY

  Voltaj düşüyor

  Ortaköy, Çifteimam Sokak'tan arayan bir okurumuz,son iki aydır her gün, belli saatlerde voltaj düşüklüğü olduğunu anlattı. Ölçümlerde saat 17.00- 23.00 arasında voltajın 162, 02.00- 03.00’te ise 200 volt olduğu anlaşılmış. Okurumuz bu yüzden çevredeki birçok evde televizyon gibi elektrikli aygıtların bozulduğunu da ekledi.

  ‘Hiç değilse bir haber verilsin’

  FATİH

  Fatih, Kadıçeşme Sokak'tan arayan bir okurumuz cuma gününden bu yana suların kesik olduğunu anlattı. Sık sık böyle uzun su kesintilerinin olduğunu vurgulayan okurumuz, önlem alabilmek için hiç değilse önceden kesintilerin duyurulmasını istiyor.

  İÇERENKÖY

  Tehlike geçmedi

  İçerenköy, Ergin Sokak'tan arayan bir okurumuz, bu sokakta bulunan üçgen şeklindeki yeşil alanın çocuklar için oyun alanı olduğunu bildirdi. Şikayet üzerine burada park eden Aygaz kamyonunun gittiğini ancak yerini akaryakıt, benzin tankerlerinin aldığını anlatan okurumuz, buranın dolum sahası olarak kullanılmasından şikayetçi. Semt sakinleri, yeşil alanın bu şekilde işgal edildiğine dair şikayetlerini birçok yere bildirdikleri halde bir sonuç alamamışlar. Yönetenlerin dikkatine...

  Sokak çocuklarına sivil şemsiye

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Sokak Çocukları Gönüllüleri Derneği, Çocukları İstismardan Koruma Derneği, Sokak Çocukları Gönüllüleri Derneği, İstanbul Barosu gibi kuruluşlar, resmi makamlarla elele vererek sokak çocukları için 'Sokak Çocukları Rehabilitasyon Merkezi'nde uğraşılarını sürdürüyor. Aralarında imzaladıkları protokol gereği bu kuruluşlar adına bir açıklama yapan ÇYDD Başkanı Türkan Saylan, çalışmalarında karşılaştıkları en büyük güçlüğün bu kuruluşlarda gönüllü olarak hizmet veren kişileri rencide eden yayınlar olduğunu söyleyerek, medya kuruluşlarını bu konuda daha duyarlı olmaya davet etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı