Gündem Haberleri

  İstanbullu'nun trafik çilesi bayramda da devam etti

  Hasan YILDIRIM / İstanbul (DHA)
  21.08.2012 - 08:06 | Son Güncelleme:

  Ramazan bayramı nedeniyle yakınlarını ziyaretten dönen vatandaşlar saatlerce trafikte beklemek zorunda kaldı. Güçlükle ilerleyen araçlar, köprüdeki onarım çalışmaları nedeniyle durma noktasına geldi. Avrupa’dan Anadolu yakasına geçmek isteyen İstanbullular kilitlenen trafik nedeniyle isyan etti.

  Ramazan Bayramı’nda yakınlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlar trafiğe takıldı. Bayram nedeniyle yoğun olan trafiğe, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki bakım-onarım çalışmalarından kaynaklanan yoğunluk da eklenince trafik durma noktasına geldi. TEM Otoyolundan Anadolu istikametine geçmeye çalışan vatandaşlar FSM’nin tıkandığını görünce Boğaziçi Köprüsüne yöneldi. Ancak kısa sürede orası da tıkanınca sağlık ekipleri dahi kilitlenen trafikte ilerlemekte güçlük çekti.

  TEM’DE YAYA TRAFİĞİ

  FSM köprüsü Anadolu istikametinde oluşan yoğun trafik nedeniyle bazı vatandaşların araçlarından inerek TEM’de yürüdükleri gözlendi. Bazı sürücüler ise araçlarını emniyet şeridine çekerek trafiğin açılmasını bekledi.

  METROBÜS YOĞUN TRAFİĞE DAYANAMADI

  Yollardaki yoğunluktan toplu ulaşım araçları da nasibini aldı. Ana arterlerdeki trafik yoğunluğuna Galatasaray ile Kasımpaşa arasında Türk Telekom Arena Stadında oynanan Spor Toto Süper Lig 1. hafta karşılaşmasından çıkan tarafttarlar da eklendi.

  Karşılaşmadan çıkan futbolseverler nedeniyle Zincirlikuyu metrobüs durağına akın ederken, durakta uzun kuyruklar oluştu. Taraftarlar aynı anda metrobüse binmeye çalışınca büyük izdiham yaşandı. Yolcuları taşıyan bir metrobüs Boğaziçi köprü girişinde arızalandı. Arızalanan metrobüsten inen yolcuların bir kısmı metrobüs yolunda yürürken, bir kısmı da aracın tamir edilmesini bekledi. Kısa sürede olay yerine gelen servis aracı metrobüsü tamir ederek yeniden seferlerine devam etmesini sağladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı