Gündem Haberleri

  İstanbullular dikkat! Meteoroloji'den sonra bir uyarı daha: 'Donabilir...'

  İSTANBUL (AA)
  05.12.2017 - 14:35 | Son Güncelleme:

  İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, soğuk hava dalgasıyla birlikte sıcaklıkların hissedilir derecede (8-16 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesinin beklendiği kaydederek, sayaçları donmaya karşı korumaları konusunda İstanbulluları uyardı.

  İSKİ'den yapılan yazılı açıklamada, hava sıcaklığının 0 santigrat derecenin altına düşmesi ile su sayaç ve tesisatları, donma tehlikesiyle karşı karşıya kalabildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  Meteolojiden hava durumu uyarısı.. İstanbula kar ne zaman yağacakMeteoloji'den hava durumu uyarısı.. İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

  "Sayaçların donmaya karşı korunması abonelerin yükümlülüğündedir. Kar soğuğuna hazırlanarak, su tesisatı ve sayaçlarda donmadan kaynaklanabilecek arızaların önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Açıkta bulunan su boruları soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı ve yalıtım malzemesi ile izole edilmelidir. Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı, izolasyon malzemeleri ile korunmalıdır. Abonelerimiz, alınan önlemlere rağmen, yaşanan sorunların çözümü için Alo 185 Çağrı Merkezimizi arayabilirler."

  İstanbullular dikkat Meteorolojiden sonra bir uyarı daha: Donabilir...

  Bolu'da Kar yağışı başladı İstanbul'da yarın etkisi olması beklenen karla karışık yağmurun bugün gece saatlerinden itibaren etkili olacağı belirtiliyor. Meteoroloji ve AKOM'dan pek çok il ve bölge için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Bolu'da yüksek kesimlerde kar yağışı başladı.
  Etiketler: su sayacı , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı