Gündem Haberleri

  İstanbullu hacker sapığı yakalattı

  Razi CANİKLİGİL / NEW YORK
  18.12.2001 - 02:05 | Son Güncelleme:

  FBI, İstanbul'da yaşayan ancak kimliği bilinmeyen Türk bilgisayar hacker’ı sayesinde, Amerikalı çocuk pornocusunu yakaladı.

  İlginç olay, İstanbul ile ABD'nin Richmont kentleri arasındaki sanal hatta meydana geldi. İstanbul'da yaşayan ancak kimliği tespit edilemeyen Türk hacker, Richmond'lu sapık William Anderson Jarret'in bilgisayarına girerek, 5-6 yaşındaki minik kızlarla seks fotoğraflarını buldu. İğrenç fotoğraflara ulaşan Türk hacker, derhal FBI'ı uyardı.

  Türk hacker'a minnettarız

  Uyarı üzerine derhal harekete geçen FBI ajanları, Jarret'in evine baskın yaparak, sapığı kıskıvrak yakaladı. Jarret'in, bu kirli işin ticaretini yaptığı da ortaya çıktı. FBI özel ajanı Margaret Faulkner, yaptığı basın toplantısında Türk hacker sayesinde bu suçluyu yakalayabildiklerini ve meçhul Türk'e minnettar olduklarını belirtti.

  10 yıl hapsi isteniyor

  Richmont kenti Başsavcısı Brian Hood, binlerce resim ve videonun yanısıra iki adet ruhsatsız silahın da ele geçirildiğini belirtti. Jarret'in 10 yıla kadar hapsinin istendiğini vurgulayan Başsavcı Hood, ‘‘Türk hacker'in Jarret'in bilgisayarına nasıl girdiğini bilmiyoruz. Ancak ne olursa olsun, çok iyi bir iş başardığı ortada’’ diye konuştu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı