Gündem Haberleri

  İstanbul'da tüm tedbirler alındı

  A.A.
  21.01.2006 - 14:54 | Son Güncelleme:

  İstanbul Valisi Muammer Güler, ilde yarın başlaması beklenen kar yağışı nedeniyle tüm önlemlerin alındığını bildirdi.

  Güler, “Ulaştırma Zirvesi”nin düzenlendiği Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'na girişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
  Meteoroloji'den aldığı bilgiye göre, İstanbul'da yarın kar yağışı başlayacağını ve sıcaklığın 8-10 derece düşeceğini belirten Güler, tüm önlemlerin alındığını ve 2 bini aşkın personelin 24 saat esasına göre çalışacağını anlattı.
  Güler, ilde kar yağışı nedeniyle bir sorun yaşanacağını tahmin etmediğini kaydederek, yoğun kar yağışı olan yerlerde araçlara zincir veya kar lastiği takılmasını, sürücülerin gerekli teçhizatı bulundurmalarını istedi.
  Bir soru üzerine Muammer Güler, “Kimse mecbur olmadıkça dışarı çıkmasın, şeklindeki bir haber, amacını aşan bir ifade olur. Resmi makamlar böyle bir talepte bulunmadı” dedi.
  Vatandaşlardan mümkün olduğu kadar özel araçları yerine toplu taşıma araçlarını kullanmalarını isteyen İstanbul Valisi Güler, bu süreçte kentin doğalgaz, elektrik ve su sıkıntısı yaşamayacağını, konuyla ilgili ekiplerin 24 saat esası uyarınca çalışacaklarını sözlerine ekledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı