Gündem Haberleri

  İstanbul'da terör operasyonunda 8 kişi yakalandı

  A.A.
  01.08.2009 - 11:30 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da çeşitli kundaklama ve bombalı saldırı olaylarına karıştıkları iddiasıyla 8 kişi yakalandı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince il genelinde “bölücü terör örgütü”ne yönelik operasyon gerçekleştirildi.

  Operasyonda, “kamu düzenini bozarak güvenliği tehlikeye düşürmek amacıyla araç, iş yeri ve alışveriş merkezi kundaklama ve bombalı saldırı olaylarına karıştıkları” gerekçesiyle 8 kişi gözaltına alındı.

  Bu kişilerin üzerlerinde ve kaldıkları yerlerde yapılan aramalarda, örgütsel dokümanlar, sahte kimlikler, cep telefonları ve sim kartları ele geçirildi.
  Şüphelilerin, 17 Mayıs 2009'da Sultangazi'de bir alışveriş merkezi ve banka şubesine molotofkokteyli atarak zarar verdikleri, 20 Mayıs 2009'da bir aracı, 23 Mayıs 2009'da ise bir otobüsü kundakladıkları, 22 Mayıs 2009'da bir iş yerine bombalı saldırı düzenledikleri, 6 Temmuz 2009'da da Şişli'de bir aracı molotofkokteyli atarak yaktıkları belirtildi.

  Şüphelilerin ayrıca yine 28 Haziran 2009'da Gazi Mahallesi'nde yasa dışı içerikli pankart açarak bir bankaya taşlı saldırıda bulundukları, 1 Temmuz 2009'da 2 aracı yaktıkları, 5 Temmuz'da çevik kuvvete ait zırhlı araca molotofkokteylli saldırı gerçekleştirdikleri, 17 Temmuz 2009'da ise Gaziosmanpaşa'nın Karayolları Mahallesi'nde molotofkokteyli attıkları bildirildi.

  Polisteki işlemleri tamamlanan bu kişiler, daha sonra adliyeye sevk edildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı