Gündem Haberleri

  İstanbul'da son dakika operasyonu: 5000 polis katılıyor

  Enver ALAS/ Özgür ALTUNCU/İdris TİFTİKCİ/ Yaşar KAÇMAZ (DHA)
  06.06.2017 - 13:19 | Son Güncelleme:

  Polis, tüm İstanbul genelinde toplum huzur ve güvenliğini sağlama amacıyla genel asayiş operasyonu başlattı. 5 bin polisin görev aldığı "Kurt Kapanı-5" operasyonu kapsamında İstanbul'un tüm giriş çıkış noktaları tutuldu.

  İstanbul'da 5 bin polisin görev aldığı "Kurt Kapanı-5" operasyonu düzenlendi. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordine ettiği operasyona, İstanbul emniyetine bağlı tüm şube ve ilçelerde görevli polilers katılıyor. Operasyon çerçevesinde, Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanları, vapur iskeleleri, halkın yoğun bulunduğu tüm ilçelerdeki caddeler ve meydanlar, suç oranının yüksek olduğu belirtilen semtler, umuma açık mekanların da aralarında bulunduğu çok sayıda noktada uygulama ve denetim yapılıyor.

  METROYA GİRİŞLERDE UYGULAMA

  Fatih'te Aksaray Metro İstasyonu girişinde bulunan çok sayıda polis metroya giriş yapanları Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yaparken, üst aramaları gerçekleştirdi. Uygulamalar sırasında bir narkotik köpeği de hazır bulunduruldu, vatandaşların bavulları didik didik arandı. Ayrıca polisler, Adnan Menderes Bulvarı'nda durdurdukları araçlarda da arama yapıyor. 

  TAKSİM'E ÇIKAN ARAÇLAR ARANIYOR

  Operasyon kapsamında Taksim'e de çıkan şüpheli araçlar Tarlabaşı Bulvarı üzerinde oluşturulan kontrol noktasına yönlendirildi. Balo sokağın köşesindeki kurulan polis kontrol noktasında trafik, asayiş, yunus ekipleri ve güven timleri görev yaptı. Özel harekat polislerinin de çevrede tedbir alarak destek verdiği ekipler, şüpheli araçları aradı. Özel eğitimli polis köpekleri otomobillerin bagajlarına dahi girdi. Polis ekipleri,durdurdukları otomobillerdekilere kimlik kontrolü yaptı. Polis helikopteri de bu sırada Beyoğlu üzerinde uçtu. 

  BEŞİKTAŞ'TA DA VAPUR İSKELESİ ÖNÜNDE DENETİM

  Beşiktaş Vapur İskelesi önünde de  önlem alan polis ekipleri iskeleye gelen şüpheli kişilerin üzerini ve çantalarını aradı. Şüpheli araçlar durdurularak kontrol edildi. Yolcuların üst aramasını yapan ekipler Genel Bilgi Taraması (GBT) yaptı. 'KURT' isimli polis köpeği de araçlarda uyuşturucu araması yaptı. 

  ATATÜRK HAVALİMANI'NDA DENETİM

  Atatür Havalimanı'nda da denetim yapıldı. Araçlar ve şüpheli kişiler polis tarafından didik didik arandı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı