GeriGündem İstanbul'da Rio karnavalı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'da Rio karnavalı

Festivalin mahmurluğunu üzerlerinden atamayan İstanbullu sanatseverler bu kez de Açıkhava Tiyatrosu'nda Rio Karnavalı'nın coşkusunu yaşayacak.

Brezilya'dan gelen Georgia Dias Caz ve Samba Grubu, 29 Temmuz'da Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda bir konser verecek. Konser saat 21.00'de başlıyor.

Vokalda Georgia Dias, perküsyonda Thomas Gerretsen, gitarda Antonio Vivola, piyanoda Chris Smalt ve basta Ricardo Boes'den oluşan topluluk, Brezilya'nın en iyi beş grubundan biri.

İki yıl önce çıkardıkları Inspration adlı CD ile listelere üst sıralardan giren grup, kısa bir süre sonra yeni albümleri için stüdyoya girecek. Brezilya Halk Festivali'nin vazgeçilmez konuklarından biri olan Georgia Dias Grubu, Londra, Amsterdam, Madrid, Montreal ve Roma gibi kentlerde de konserler verdi.

Grubun kurucusu ve vokalisti olan Georgia Dias, son dönemin en iyi Latin caz yorumcularından biri olarak nitelendiriliyor. Aretha Franklin, Sting, Sergio Mendes gibi ünlülerle de birlikte çalışan Dias, profesyoel müzik yaşamını 1988 yılından bu yana sürdürüyor.

Marmara Grubu Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı'nın davetlisi olarak İstanbul'a gelen topluluğun konser biletleri, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu, Vakkorama Mağazaları ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda satışa sunuldu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle