Gündem Haberleri

  İstanbul'da okullar tatil değil

  A:A:
  05.02.2006 - 18:40 | Son Güncelleme:

  İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul'u etkisi altına alması beklenen soğuk ve yağışlı hava şartları için tüm önlemlerin alındığını belirterek, okulların ise yarın için tatil edilmeyeceğini söyledi.

  Vali Güler ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) İstanbul'da beklenen olumsuz hava şartlarına karşı alınan önlemlere ilişkin açıklama yaptılar.

  İstanbul'u etkileyecek olumsuz hava şartlarının 3 gün sürmesinin öngörüldüğünü anlatan Güler, olumsuz hava şartlarına karşı İstanbul Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye ekiplerinin koordinasyon içinde çalışmaya bu akşam saatlerinden itibaren başladığını kaydetti.

  Güler, kar yağışının özellikle yarın öğleden sonra artmasının beklendiğini ifade ederek, “Beklenen olumsuz hava şartları için tüm önlemler alınmıştır. Okullar yarın için tatil edilmeyecektir. Arkadaşlarını ve öğretmenlerini özleyen öğrencilerimiz yarın okula gidebileceklerdir” dedi.

  Vali Muammer Güler, yarınki hava şartlarına göre okulların diğer günler tatil edilip edilmeyeceğine karar verileceğini de sözlerine ekledi.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise kısa bir süre önce başarıyla atlattıkları olumsuz hava şartları gibi, bu olumsuz hava şartlarından da başarıyla çıkacaklarını söyledi.Topbaş, bu akşamdan başlayarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden 3 bin personelin, 681 araçla 24 saat esasına göre çalışmaya başladığını kaydetti.

  Donma riskine karşı evsizlerin de sokaklardan toplanacağını anlatan Topbaş, “Halkımız için görev başında olacağız. Halkımızdan da ricamız, uyarılarımıza uysunlar. Olumsuz hava şartları gidinceye kadar mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullansınlar. Özel araçlarıyla çıkarlarsa da mutlaka yanlarında zincir bulundursunlar “ diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı