Gündem Haberleri

  İstanbul'da okullar kapanmayacak

  DHA
  23.11.2009 - 14:49 | Son Güncelleme:

  İstanbul Valisi Muammer Güler domuz gribinden devamsızlık yapan öğrenci sayısının tolere edilebileceğini söyledi.

   Lise müdürünün eşi domuz gribinden öldü

  Domuz gribinden Bolu'da 1 kadın öldü

  İstanbul Valisi Muammer Güler yarın kutlanacak olan Öğretmenler Günü nedeniyle İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve beraberindeki öğretmenleri kabul etti.

  Vali Güler, kabul sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Domuz gribi nedeniyle kurban bayramı tatillerinin uzatılması sözkonusu mu?" şeklindeki soruya Vali Güler, "Arkadaşlarımız her gün devamsızlık durumlarını okul bazında, ilçe bazında ve hastalığın görüldüğü okullar bazında inceliyorlar. Şu ana kadar devamsızlık tolere edilebilir durumda. Çok sayıda domuz gribi vakasının görüldüğü okullarda bile şu anda devamsızlık belli seviyelerin altında. Takip ediyoruz ancak bazı illerde olduğu gibi İstanbul'da böyle bir uygulamaya gerek yok" şeklinde cevapladı.

  İstanbul'da koruma önlemlerinin sürdürülmesinin tatilden daha önemli olduğunu düşündüklerini vurgulayan Güler, "Salgın yükselme trendinde. Hasta olan çocuklar okullar ve dershanelere gönderilmesin. Hastanelere yoğun bir talep var. Yoğun bakımda tedavileri sürdürülen insanlar var" dedi. Kurban Bayramı önlemleriyle ilgili bir soru üzerine de Güler, kurban bayramıyla ilgili her türlü önlemi aldıklarını söyledi. Huzurlu bir bayram geçirilmesini temenni eden vali Güler, "Son yıllarda çok az olmasına rağmen çevreyi kirletecek ve kötü görüntü oluşturacak uygulamalardan kaçınılsın. Son zamanlarda yaptırımlarında yerine getirilmesiyle bu görüntüler çok azaldı. Kontoller sürdürülecek. Kurban kesim yerleri belirlenmiştir ve hijyen kurallarına uygun olarak kesim yapılacaktır." diye konuştu.

  Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, İstanbul Valisi Muammer Güler'e üzerinde İstanbul'a özgü figürlerin yer aldığı bir plaket verdi.


   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı