GeriGündem İstanbul'da müzikli günler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'da müzikli günler

Son on yıldır müzik çalışmalarını New York'ta sürdüren İlhan Erşahin, 20 Martta ‘‘Fuji Film World Music Days’’ konserleri kapsamında İstanbul'da büyük bir konser verecek. Konser, Maslak'ta Hangar 2019'da gerçekleşecek.

Erşahin'in New York'un kalbur üstü caz, soul, funk, trip-hop ustalarıyla bir araya gelerek oluşturduğu ‘‘Wax Poetic’’ adlı proje, bu büyükkentin dinamik ruhunun bir ürünü olarak yorumlanıyor. Cazın merkezi kabul edilen New York'un en ünlü kulüplerinde çalarak kendini kanıtlayan İlhan Erşahin, son dönem çalışmalarında cazın türevleri kabul edilen hip-hop, acid-jazz, groo ve trip-hop gibi akımlar üzerinde yoğunlaşıyor. Bu yeni müzik türlerini yeni, yalın ve kuvvetli bir senteze ulaştıran ‘‘Wax Poetic’’ projesinde İlhan Erşahin'in bestelerini Haitili şarkıcı Val ve New Yorklu Nicole Willisbir seslendirecek.

Fuji Film World Music kapsamında, ayrıca ‘‘Brooklyn Funk Essentials’’ ile ‘‘Laço Tayfa’’ grupları da New York'un dinamik ruhunu Türk ezgileriyle süsleyerek İstanbullu müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.

1987 yılına kadar dünyaca ünlü müzik okulu Berklee'ye devam ettikten sonra New York'a gelen İlhan Erşahin, John Lovano'dan dersler aldı ve çeşitli klüplerde çalmaya başladı. Valery Ponomarev, Wallace Rooney, Kenny Garret ve Eddie Henderson gibi ünlülerin topluluklarında çalan Erşahin, saksofon çalış tarzıyla genç yaşında kendi üslubunu oturttu. Sanatçı, caz dünyasının yeni yıldızlarından biri olmaya aday gösteriliyor.Yorumları Göster
Yorumları Gizle