Gündem Haberleri

  İstanbul'da kundakçılara büyük operasyon

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  11.02.2011 - 12:14 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL’da son günlerde yaşanan kundaklama olayları üzerine Avrupa Yakası’nda sabah erken saatlerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda terör örgütü PKK sempatizanı 20 kişi gözaltına alındı. Zanlıların arasında BDP’liler ve üniversite öğrencileri de olduğu belirtildi.

  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, son günlerde artan otomobillerin kundaklanarak yanması olayları üzerine harekete geçti. İstihbarat Şube Müdürlüğü’nün verdiği bilgiler doğrultusunda Bağcılar, Kağıthane, Gaziosmanpaşa ve Küçükçekmece’de tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Sabah erken saatlerde yapılan baskınlarda 2’si Bağcılar’dan olmak üzere 20 kişi gözaltına alındı. Zanlılar önce Adli Tıp Kurumu’na götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Ardından da sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

  Terör örgütü PKK sempatizanı bu kişilerin arasında Barış ve Demokrasi Partisi üyeleri ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu öğrenildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sorguya alınan bu kişilerin kundaklanma olaylarıyla bağlantısı olduğu bildirildi.

  Geçtiğimiz günlerde kundaklama olaylarına yönelik Beyoğlu, Avcılar ve Bağcılar’da düzenlenen operasyonda 3’ü üniversite öğrencisi 4 kişi gözaltına alınmıştı. Zanlılarla beraber suç aletleri de ele geçirilmişti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı