Gündem Haberleri

  İstanbul'da kötü hava şartlarına karşı önlemler tamamlandı

  A.A
  04.02.2006 - 18:36 | Son Güncelleme:

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ekipleriyle birlikte, oluşabilecek kötü hava koşullarına karşı hazırlıklarını tamamladığı bildirildi.

  Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ve AKOM Meteoroloji biriminin hava tahmin raporuna göre, İstanbul'un Pazartesi gününden itibaren soğuk hava ve kar yağışının etkisi altına girebileceği hatırlatıldı.

  Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi'nin, AKOM ekipleriyle birlikte, oluşabilecek kötü hava koşullarına karşı hazırlıklarını tamamladığı vurgulanan açıklamada, İtfaiye Daire Başkanlığı, Sağlık Daire Başkanlığı, Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Katı Atık Değerlendirme Müdürlüğü, Trafik Müdürlüğü, İSKİ, İSFALT, İDO, İETT, İGDAŞ, Sosyal İdari İşler Müdürlüğü ekiplerinin toplam 3 bin personel ve 681 araçla, 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdüreceği bildirildi.

  Açıklamada, şöyle denildi:

  “Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü depolarında 20 bin ton tuz, 300 ton solüsyon mevcut. Kış şartlarına göre ihtiyaç halinde tuz ve solüsyon takviyesi yapılacak. Karla mücadele ekipleri hastane, okul ve büyük alışveriş merkezleri önlerinde tedbirlerini alacaklar. Otobüs durakları, kaldırımlar, vapur iskeleleri, halkın yoğun olarak dolaştığı meydanlar, ekipler tarafından kürenecek ve tuz serpme işlemi yapılacak.

  Büyükşehir Belediye Başkanlığı Katı Atık Değerlendirme Müdürlüğü, tüm ilçe belediyelerinin başkan yardımcıları ve fen işleri müdürleri ile toplantı yaptı. Toplantıda ilçe belediyelerinin karla mücadelede alacakları tedbirler, ara sokakların temizlenmesi konusunda çalışmalar gözden geçirildi. Karla mücadele ekipleri, meteoroloji raporlarına göre, kar yağışı başlamadan otoyollar, ana arterler ve katılım noktalarında tedbirlerini alacaklar.

  Donma riski başlaması halinde Sağlık Daire Başkanlığı ekipleri evsizleri toplayarak Alibeyköy Tevfik Aydeniz Kapalı Spor Salonu'nda misafir edecek. Sokaklardan toplanan vatandaşların, banyo, giyecek, tıraş, yiyecek hizmetleri Sosyal İdari İşler Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Evlerine veya memleketlerine gitmek isteyen evsizler ise Büyükşehir

  Belediyesi tarafından gönderilecek.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı