Gündem Haberleri

  İstanbul'da korkutan anlar

  Mustafa ÖZDABAK, Özgür EREN İSTANBUL (DHA)
  22.07.2015 - 17:08 | Son Güncelleme:

  Ayvansaray-Haliç Köprüsü altı, yaya kaldırımında fark edilen ve sahibi bulunamayan tekerlekli pazar çantasında bomba olabileceği endişesi ile, polis çevrede güvenlik önlemi aldı. Şüpheli çantanın çevresi güvenlik şeridi ile kapatılırken, uzman ekiplerden yardım istendi.

  Olay yerine ulaşan bomba imha uzmanları çantaya robot ile müdahale etmeye karar verdi. Eyüp ve Eminönü yönünde trafik kapatılırken yayaların da geçişine izin verilmedi. Polis yaptığı anonsla, çevre sakinlerine, kontrollü patlatma yapılacağı uyarısında bulundu.  Uzaktan kumanda ile çantanın yanına yaklaştırılan bomba imha robotu gerekli incelemeyi yaptıktan sonra, müdahale etti. Daha sonra özel giysili bomba imha uzmanı, şüpheli çantaya yaklaştı. Uzmanın açtığı çantadan iki tane hoparlör çıktı. Yapılan incelemeden sonra, trafik açıldı.

  ADANA'DA ÇANTA İMHA EDİLDİ

  Öte yandan Adana’da çiçekliğe bırakılan çanta ’bomba’ şüphesiyle polisi alarma geçirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çay bahçesini boşaltıp, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otobanının bağlantı yolunu trafiğe kapattı. İmha edilen çanta ise boş çıktı. (DHA)

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı