Gündem Haberleri

  İstanbul'da kar

  ANKA - DHA
  26.02.2011 - 14:54 | Son Güncelleme:

  Yurt genelinde yağış bekleniyor. Meteoroloji, bazı bölgeler için kuvvetli yağış, rüzgar ve çığ uyarısında bulundu. Bu arada hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak. İstanbul'da ise Çamlıca beyaza büründü. Kar yağışını fırsat bilen vatandaşlar yürüyüş yaptı, bol bol fotoğraf çektirdi.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  ÇAMLICA BEYAZA BÜRÜNDÜ / FOTO GALERİ

  KARTEPE'DE ULAŞIM KONTROLLÜ SAĞLANIYOR

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde görülecek yağışların, sabah saatlerinde Amasya, Tokat, Samsun, Ordu, Giresun, öğle saatlerinde Siirt, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Hakkari, Muş, Şırnak), Trakya (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ) ile Bolu, Kastamonu, Kayseri, Sivas, Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.   

  Hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Rüzgar kuzey ve batı bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu, güney ve doğu bölgelerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Yurt genelinde görülecek yağışların,sabah saatlerinde Amasya,Tokat, Samsun,Ordu,Giresun, öğle saatlerinde Siirt, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

  Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

  Doğu Anadolu'nun doğusunda, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  ÇIĞ TEHLİKESİ

  Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

  Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

  İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek. (7)

  ANKARA: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu (10)

  İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. (13)

  ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. (18)

  ANTALYA: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. (19)

  SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. (9)

  ERZURUM: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (3)

  DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu (13)

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı