GeriGündem İstanbul'da inanılmaz kaza
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  90
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'da inanılmaz kaza

İstanbul'da inanılmaz kaza
refid:8958651 ilişkili resim dosyası

Gaziosmanpaşa Küçükköy Merkez Mahallesi'nde saat 07.15 sıralarında bir markete ekmek bırakan Evren Güneş, iddiaya göre el frenini çekmeden mal vermek için araçtan indi.

Sürücü Güneş markete girdikten hemen sonra, Hacı Salih Efendi Caddesi üzerinde yokuş aşağı duran 34 BS 7484 plakalı ekmek kamyoneti hareket etti. Kamyonet Küçükköy Meydanı'na doğru hızlanarak ilerlerken önüne çıkan 3 araca da çarptı.

     

Buna rağmen hızı düşmeyen kamyonet yaklaşık 200 metre aşağıdaki bir çay bahçesine daldı. Çay bahçesinin ardından ana yola geçen kamyonet bu sırada okullarına gitmekte olan Melek Elibol u(15) ve arkadaşı Rabia Avcı'yı ezdi. Küçükköy Kız Meslek Lisesi 1. sınıf öğrencisi iki genç kız üzerlerine gelen kamyoneti fark etmedi. Aracın çarptığı ve sürüklediği Melek Elibolu aracın altında kalarak feci şekilde hayatını kaybetti. Yakın arkadaşı Rabia Avcı ise daha önde yürüdüğü için hafif yaralı olarak yol kenarına savruldu. Kazanın ardından vatandaşların feryatlarıyla kamyonetinin hareket ettiğini anlayan sürücü Evren Güneş, hemen kaza yerine koştu.

 

Sürücü polis tarafından gözaltına alınırken, araç altında kalan ve feci şekilde ölen Melek Elibolu ambulansla özel bir hastanenin morguna kaldırıldı. Olay sonrası cesedin kaldırıldığı özel hastaneye koşan Melek'in annesi Sevinç ve babası Bünyamettin gözyaşlarına boğuldu. Fenalaşan ve evine götürülen anne Sevinç'in yakınlarının kollarında güçlükle yürüdüğü görüldü.

  

Kazanın şokunu atlatamayan ve en yakın arkadaşı gözlerinin önünde ölen Rabia ise uzun süre kendisine gelemedi. Hastanede sakinleştirici iğne yapılan Rabia, kazayı gözyaşları içerisinde anlattı. Her sabah yaptıkları gibi meydanda otobüsten inip parkta kahvaltı yaptıklarını belirten Rabia, "Kahvaltı yaptıktan sonra okula doğru yürümeye başladık. Ben biraz önde yürüyordum ve kamyonet direkt üzerimize geldi. Melek'e çarptı ve altına aldı. Ben ise yol kenarına savruldum ve hastaneye götürdüler." şeklinde konuştu.

 

BİR İNANILMAZ KAZA DA İZMİR'DEN


İzmir'in Balçova ilçesinde yokuşta park halindeyken kayan minibüsün çarptığı 6 yaşındaki çocuk, öldü.

Balçova Ahmet Haşim Sokak'ta yol kenarında park halinde bulunan Hüseyin Oytun'a ait 35 KHB 91 plakalı minibüs, yokuş aşağı hareket etti.

İçinde kimsenin bulunmadığı minibüsün altında kalan 6 yaşındaki Eren Kaan Balıkçı, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti.

Minibüsün sahibi Hüseyin Oytun, gözaltına alındı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle