Gündem Haberleri

  İstanbul'da gergin gün

  Özgür ALTUNCU / DHA
  13.10.2015 - 17:11 | Son Güncelleme:

  Sendikaların çağrısı üzerine Beyazıt'a yapılacak yürüyüşe katılmak için Kadıköy'den Eminönü'ne geçmek isteyen gruplara polis izin vermedi. Kadıköy meydanında polis dört kişiyi gözaltına aldı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden Beyazıt'a yürümek isteyen grubu, polis kalkanlar ile engelledi. Kalabalık ile polis arasında arbede çıktı.

  Sendikaların çağrısı üzerine Sirkeci ve Aksaray'dan Beyazıt'a yapılacak "Ankara'daki terör saldırısına protesto yürüyüşü"ne katılmak ist eyen gruplara polis izin vermedi.

  İstanbulda gergin gün

  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden Beyazıt'a yürümek isteyen grubu, polis kalkanlar ile engelledi. Kalabalık ile polis arasında arbede çıktı.  Hastanesi bahçesinde toplanan yaklaşık 1500 kişi Ankara'daki terör saldırısını protesto için yürüyüş yapmak istedi. Hastane kapısında önlem alan polis kalabalığın dışarı çıkmasına izin vermiyor. Kapıyı zorlayan grupla polis karşı karşıya geldi. Kısa süreli arbede çıktı. Kalabalık oturma eylemine geçerken polis basın açıklaması yapıp dağılmaları yönünde anonslar yaptı.

  İstanbulda gergin gün

  Kadıköy'den Eminönü'ne geçmek isteyen gruplara polis izin vermedi. Kadıköy İskelesi'nde ve çevresinde önlem alan polis dört kişiyi yaka paça gözaltına aldı.

  Kadıköy'deki Eminönü vapur iskelesine gelen bir gruba polis müdahale etti.

  İstanbulda gergin gün

  Polisin uyarısına rağmen iskeleye girmek isteyen gençlerle polis arasında arbede yaşandı.

  İstanbulda gergin gün

  Yere yatırılan gençlerden 4'ü yaka paça gözaltına alındı.

  İstanbulda gergin gün

  Bu sırada vapur iskelesindeki Mücella Yapıcı ve beraberindekiler polise tepki gösterdi. Sinir krizi geçiren Yapıcı, "Ne yapıyorsunuz. Kardeşlerimiz öldü" diye bağırdı.

  İstanbulda gergin gün İstanbul Valiliği'nden 'Anma Yürüyüşü' uyarısı: Uygun bulunmadı

  SİRKECİ'DE OTURMA EYLEMİ

  Sirkeci'de de kalabalık bir grup yürüyüş için toplandı. Grup bir süre sonra oturma eylemi yapmaya başladı.

  İstanbulda gergin gün

  İstanbulda gergin gün

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı