Gündem Haberleri

  İstanbul'da fuhuş şebekesi çökertildi

  Ali AKSOYER / İSTANBUL
  26.04.2004 - 01:38 | Son Güncelleme:

  Ukrayna’dan iş bulma vaadiyle İstanbul’a getirdikleri kadınları erkeklere pazarladıkları iddia edilen şebeke, Karaköy Limanı’nda düzenlenen operasyonla çökertildi.

  İSTANBUL polisi başarılı bir operasyona daha imza attı. Uluslararası kadın ticareti yapan şebekenin Ukrayna’da yaşayan Saşa adlı bir kişi tarafından yönetildiğini belirleyen polis, çeteyle ilgili operasyon kararı aldı. Ahlak Büro Amirliği’nin yaptığı araştırmaya göre, Saşa’nın ülkesindeki işsiz güzel kadınları Türkiye’de iş bulacağını söyleyerek kandırdığı ve İstanbul’da bulunan Vika adını kullanan Svitlena Leleko’ya gönderdiği belirlendi. Leleko’nun ise Ukrayna’dan gelen kadınları Savaş Toygan’a komisyon karşılığı teslim ettiği belirlendi.

  Kırmızı ışıkta durdu

  Karaköy Limanı’na düzenlenen operasyon sırasında otomobiline binerek kaçmaya çalışan Savaş Toygan, kırmızı ışığa takılınca yakayı ele verdi. Operasyonda çetenin kadın üyesi Vika lakaplı Svitlena Leleko ile birlikte Victoria adlı gemiyle Ukrayna’dan gelen Eleonora Kokul ve Ludmila Julea da gözaltına alındı. Toygan’ın otomobilinde yapılan aramada direksiyonun alt bölümünde özel hazırlanmış bir bölmede 7 bin dolar ele geçirdi. Kadın ticareti yaptıklarını kabul etmeyen Leleko ile Toygan çıkarıldıkları mahkeme tarafından teşekkül halinde insan ticareti yapmak suçlamasıyla yargılanmak üzere tutuklandılar.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı