Gündem Haberleri

  İstanbul'da fırtına iptalleri

  DHA
  31.01.2015 - 02:14 | Son Güncelleme:

  Pazartesine kadar yapılan fırtına uyarısı üzerine Marmara Bölgesi’nde hava ve deniz ulaşımında iptaller oldu.

  METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü yetkililerinden alılnan bilgiye göre, Türkiye’nin batı bölgeleri bugün öğle saatlerinden itibaren kuvvetli bir alçak basınç sisteminin etkisine giriyor. Tahminlere göre Marmara Bölgesi’nde güney ve güneybatı yönlerinden esen rüzgârın saatteki hızı 90 kilometreye, pazar günü ise 100 kilometreye kadar çıkacak. Tam fırtına ise salı günü sabah saatlerine kadar aralıklarla etkili olacak.

  İDO VE BUDO BAZI SEFERLERİNİ İPTAL ETTİ

  İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) resmi internet sitelerinden, bugün yapılması planlanan bazı seferlerini, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal ettiğini duyurdu.

  İDO'nun iptal ettiği seferler şöyle:
  07.00 Yenikapı - Bandırma Hızlı Feribot seferi
  07.15 Yalova - Yenikapı Ferry Cat Tipi Hızlı Feribot seferi
  07.30 Yenikapı - Bursa Hızlı Feribot seferi
  07.30 Yenikapı - Bursa Hızlı Feribot seferi
  07.30 Bursa - Yenikapı Hızlı Feribot seferi
  08.00 Bursa - Armutlu - Yenikapı - Kadıköy Deniz Otobüsü seferi
  08.15 Yenikapı - Yalova Ferry Cat Tipi Hızlı Feribot seferi
  08.40 Kadıköy - Yenikapı - Bursa Deniz Otobüsü seferi
  09.00 Bursa - Yenikapı - Kadıköy Deniz Otobüsü seferi
  09.30 Bandırma - Yenikapı - Bostancı Deniz Otobüsü seferi
  18.30 Bandırma - Yenikapı Hızlı Feribot seferi

  BUDO'nun iptal ettiği seferler ise şöyle:
  08.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş) seferi
  08.30 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya) seferi
  09.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş) seferi
  09.30 Armutlu (İhlas) - İstanbul (Kabataş) seferi
  10.45 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya) seferi
  12.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş) seferi
  13.45 tarihindeki İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya) seferi

  103 UÇAK İPTAL

  Aynı şekilde Kuzey Ege’de güney ve güneybatı yönlerinden 8 ila 10 kuvvetinde tam fırtına beklendiği, fırtınanın salı günü sabah saatlerine kadar aralıklarla etkili olacağı tahmin ediliyor.
  Meteoroloji’nin bu uyarısı üzerine, THY de iç ve dış hatlarda 103 seferini karşılıklı iptal etti. THY’nin resmi internet sitesinde konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Meteorolojik raporlar ışığında, beklenen olumsuz hava durumunun Türk Hava Yolları’nın uçuşlarını aksatma olasılığına karşın gerekli tedbirler alınmaktadır” denilerek iptal edilen uçuşların sefer sayıları ve saatleri açıklandı.

  LODOS SICAKLIĞI

  Kuvvetli lodos fırtınası sebebiyle hava sıcaklıklarında hissedilir derecede artış meydana gelecek. Hava sıcaklığı, ülke genelinde mevsim normallerinin yaklaşık 6 ila 12 derece üzerinde seyredecek. Sıcaklığın pazar ve pazartesi günleri Ankara’da 16, İstanbul’da 20, Sakarya’da 24, İzmir’de 21 Antalya’da 19, Kocaeli, Zonguldak ve Samsun’da ise 22 dereceye ulaşması bekleniyor.

  GÖKÇEADA’YA 2 GÜN ULAŞIM YOK

  Çanakkale Boğazı ve adalara deniz ulaşımını sağlayan Gestaş firması; dün, bugün ve yarınki Kabatepe-Gökçeada hattında yapılması planlanan bütün seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal etti. Geyikli- Bozcaada seferleri de aynı şekilde iptal edildi. Bursa-İstanbul arası çalışan BUDO da deniz uçağı seferlerini iptal etti.

  KARLAR ERİYİP SEL OLABİLİR

  METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, kar yüksekliğinin kayak merkezleri olan Bursa Uludağ’da 185, Kocaeli Kartepe’de 177, Bolu Kartalkaya’da 168, Isparta Davraz’da 135, Çankırı Ilgaz’da 90, Manisa Spil dağında 25 santimetre olduğunu belirtti. Kuvvetli lodos fırtınasıyla birlikte hava sıcaklıklarında artış ve yağış beklendiği açıklandı. Yetkililer sıcaklığa bağlı kar erimelerinin neden olabileceği ani sel ve taşkın riskine dikkat çekerek uyarıda bulundu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı