Gündem Haberleri

  İstanbul'da fidyeci operasyonu

  A.A
  19.10.2008 - 13:55 | Son Güncelleme:

  Bahçelievler'de Kosova uyruklu bir kişiyi kaçırarak ailesinden 100 bin avro fidye istedikleri iddia edilen 4 kişi gözaltına alındı.

  Alınan bilgiye göre, İran'dan getirecekleri motor yağlarını pazarlamak üzere İstanbul'a gelen Kosova vatandaşı Muhammed M, birlikte iş yapmak istediği Faruk F. tarafından alıkonularak, serbest bırakılması karşılığında Kosova'daki ailesinden 100 bin avro fidye istendi.

  Muhammet M'nin Kosova'daki kardeşi Mehmet M, Türk elçiliği ve Kosova polisine başvurdu. Ardından İstanbul'a gelen Mehmet M, Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği yetkililerine durumu anlatıp, alıkonulan kardeşinin kurtarılmasını istedi.

  Mehmet M'nin ihbarı doğrultusunda çalışma başlatan polis, Bahçelievler'de bir eve düzenlediği operasyonda Faruk F, Atilla Ç, Fatih G. ve Aykan K'yı gözaltına aldı. Polis, evin bir odasında 2 gün tutulan Muhammed M'yi de kurtardı.

  Gözaltına alınanlardan Faruk F'nin ifadesinde, Muhammed M. ile bir süre önce tanışarak birlikte ticaret yapmaya karar verdiklerini ve İran'dan elde ettikleri motor yağlarını Türkiye ile Kosova'da pazarlamak istediklerini, Muhammed M'nin bunun için kendilerine gerekli 100 bin avroyu vermeyerek sıkıntıya soktuğunu, alacağını Muhammed M'yi alıkoyarak ailesinden tahsil etmek istediklerini söylediği öğrenildi.

  Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 kişi, Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı