Gündem Haberleri

  İstanbul'da dolandırıcı operasyonu

  A.A
  27.02.2006 - 15:18 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da bazı yardım kurumlarının adını kullanarak bir Atatürk albümünü 300 ile 500 YTL karşılığında sattıkları öne sürülen 9 kişi yakalandı.

  Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, gittikleri işyerlerinde kendilerini bir yardım kuruluşu görevlisi gibi tanıtarak, Atatürk albümlerini yüksek fiyatla satmaya çalıştıkları belirlenen kişilere yönelik çalışma başlattı.

  Yürütülen çalışmalar sonucu Gökhan E'yi Beşiktaş'ta yakalayan polis, bu kişiyle birlikte hareket ettikleri gerekçesiyle 8 kişiyi daha gözaltına aldı. Bu kişilerin yanlarında bulunan Atatürk'ün fotoğraflarının bulunduğu albümler ile çeşitli yayınlara el konuldu.

  Şüphelilerin, 38 YTL'ye mal ettikleri bir Atatürk albümünü, kendilerini bir yardım kuruluşu görevlisi gibi tanıtıp, elde edilen paranın hayır işlerinde kullanılacağı vaadiyle 300 ile 500 YTL karşılığında sattıkları belirtildi.

  Zaman zaman kendisini “Başkomiser” ve “Teftiş Kurulu Başkanı” gibi sıfatla da tanıttığı ifade edilen Gökhan E'nin, bu şekilde 1 milyon YTL değerinde albüm sattığı öne sürüldü.

  Gökhan E. ile aralarında emekli bir subayın da bulunduğu belirtilen diğer 8 kişi, şubedeki sorgu ve işlemlerinin ardından haklarında “nitelikli dolandırıcılık” ve “haksız menfaat temin etmek” suçlarından işlem yapılması amacıyla adliyeye sevk edildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı