Gündem Haberleri

  İstanbul'da bomba patlatacaktı

  Ali AKSOYER/İSTANBUL,(DHA)
  12.01.2012 - 11:08 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey sorumlularından Fehman Hüseyin'in talimatları doğrultusunda İstanbul'da bombalı eylem hazırlığında olduğu iddiasıyla yakalanan bir kişi, tutuklanarak cezaevine konuldu.

  İSTANBUL’da bir alışveriş merkezi önünde eylem yapmaya hazırlanan bir kişi jandarma ekipleri tarafından bombayı patlamak üzereyken suçüstü yakalandı. Zanlının üzerinden teneke içecek kutusu içine hazırlanmış içi bilya ve çivilerle doldurularak parça tesiri arttırılmış bir bomba ele geçirildi. Terör örgütünün talimatıyla İstanbul’a geldiği anlaşılan M.E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  İstanbul İl Jandarma Alay Komutanlığı tarafından alınan istihbaratlar sonucu yurt dışından bombalı eylem yapmak için bir kişinin İstanbul’a geldiği tespit edildi. Alarma geçen İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri kısa sürede eylem için gelen teröristin isminin M.E. olduğunu ve terör örgütü yöneticilerinden Suriyeli Fehman Hüseyin’inden talimat aldığını belirledi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile koordileni olarak yapılan çalışmalarda M.E.’nin 7 Ocak 2012’de üzerinde bulunan patlayıcı maddeleri kullanacağı bilgisine ulaşıldı.

  Bu bilgi üzerine İl Jandarma Komutanlığı ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince saldırının gerçekleşeceği ihbarı alınan Çekmeköy, Cumhuriyet Caddesi üzerinde operasyon için önlem alındı. 7 Ocak günü saat 20.40 sıralarında elinde beyaz bir poşetle gelen zanlı alışveriş merkezi önüne harekete geçmeye fırsat bulamadan kıskıvrak yakaladı.

  Zanlının üzerinde yapılan aramada içecek kutusu teneke içeresinde kullanıma hazır parça tesirli el yapımı bir bomba ele geçirildi. Aynı poşet içinde başka bir içecek kutusu içinde patlayıcı olduğu anlaşılan kimyasal madde, saniyeli fitiller, bir çift plastik eldiven, kar maskesi ele geçirildi. Zanlının bombanın gücünü arttırmak için patlayıcı maddelerin içini bilye ve çivilerle doldurduğu öğrenildi.

  İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda işlemleri tamamlanan M.E., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yetkililer M.E.’nin İstanbul’daki diğer bağlantılarının kimliklerinin belirlenerek yakalanmaları için operasyonlar sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı