Gündem Haberleri

  İstanbul'da bir kredi çetesi daha çökertildi

  A.A.
  02.01.2006 - 16:36 | Son Güncelleme:

  Manyetik ortamda kopyaladıkları kredi kartı bilgileriyle sahte kredi kartı düzenleyerek dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen 7 kişi yakalandı.

  İstanbul Mali Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bir şebekenin sanal ortamda tanıştıkları yabancı uyruklu kişiler ya da yurtiçindeki banka müşterilerine ait kredi kartlarının manyetik şerit bilgilerini bazı restoran ve eğlence merkezlerinde kopyalayarak sahte kredi kartı tanzim ettikleri ve bu şekilde dolandırıcılık yaptıkları anlaşıldı.
  Bunun üzerine düzenlenen operasyonda, olayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı.

  Bu kişilerin Bakırköy, Beşiktaş, Üsküdar ve Kadıköy'deki ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 99 adet sahte kredi kartı, kredi kartlarının manyetik şerit bilgilerini kopyalamakta ve sahte kredi kartı tanziminde kullanılan aletler, 12 adet sahte sürücü belgesi ile nüfus cüzdanı, 5 adet bilgisayar, 100 adet çeşitli bankalara ait kredi kartı manyetik şerit bilgisi ele geçirildi.

  Açıklama sırasında bir sinevizyon gösterisiyle, restoran ve eğlence merkezlerinde çalışan bazı bayan garsonların, müşterilerin hesabı ödemek için verdikleri kredi kartlarının manyetik şerit bilgilerinin el çabukluğuyla nasıl kopyalandığı da anlatıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı