Gündem Haberleri

  İstanbul'da araç yakalanlara rekor ceza

  Selahattin GÜNDAY /İSTANBUL, (DHA)
  05.05.2010 - 17:57 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL'da 2008 yılında 10'dan fazla aracı yakan 5 sanığa rekor ceza verildi. Mahkeme, sanıkları 12 aracı yaktıkları gerekçesiyle 6 yıl ile 21 yıl arasında değişen yıllarda hapisle cezalandırdı.

  İŞTE YAKILAN O ARAÇLAR

  İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Hasan Abic, Servet Yıldız, Hüseyin Abic ve Ersin Yolu katıldı. Duruşmada son savunmaları sorulan sanıklar, beraatlerini ve tahliyelerini istedi. Davayı karara bağlayan Mahkeme Heyeti, sanık Memduh Yıldız'ın "Terör örgütü üyesi olmak ve 12 kez araç yakarak mala zarar vermek" suçlarından 21,5 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme sanık Ersin Yolu'yu "Terör örgütü üyesi olmak ve 11 kez araç yakarak mala zarar vermek" suçlarından 16 yıl 5 ay, sanık Hasan Abic'i "Terör örgütü üyesi olmak ve 6 kez araç yakarak mala zarar vermek" suçlarından 13 yıl 8 ay hapisle cezalandırdı. Mahkeme ayrıca sanık Hüseyin Abic'in "Terör örgütü üyesi olmak" suçundan 6 yıl 3 ay, Servet Yıldız'ın da 4 yıl 2 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

  Sanıklar Hüseyin Abic, Hasan Abic, Ersin Yolu'nun ise tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme, sanık Servet Yıldız'ı tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak tahliye etti.

  Geçtiğimiz Nisan ayında da İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 11 aracı kundakladığı için yargılanan Sabri Deniz de daha önce 14 yıl 7 ay hapisle cezalandırılmıştı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı