Gündem Haberleri

  İstanbul'da 241 kaçak yakalandı

  A.A
  22.10.2007 - 15:03 | Son Güncelleme:

  Türkiye'ye yasa dışı yollardan giriş yaparak Avrupa ülkelerine gitmeye çalışan 241 kaçak, İstanbul'da jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalandı.

  Elebaşılığını Zeki K.'nın yaptığı bir suç örgütünün Gaziosmanpaşa ve Eyüp'te yasa dışı göçmen kaçakçılığı gerçekleştirdiği ihbarını alan İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, bu konuda çalışma başlattı.

  Yaklaşık 5 ay süren fiziki ve teknik takip sonucu, Türkiye'ye yasa dışı yollardan giriş yaparak Avrupa ülkelerine gitmek isteyen kişilerin 3 ayrı adreste tutulduğu belirlendi.

  Bunun üzerine adli makamlardan alınan arama ve el koyma kararına istinaden 3 ayrı adrese 18 Ekim'de eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Operasyonda, suç örgütü elebaşı Zeki K. ile 236'sı Pakistan, 5'i Afganistan uyruklu olan 241 kaçak yakalandı. Bu kişilerin bulundukları yerlerde 1 adet cep telefonu, 1 adet sim kart, 1 adet kamyon ve 250 kişilik kumanya ele geçirildi.

  Kaçakların, kişi başı 5 bin dolar karşılığında Avrupa ülkelerine gönderilecekleri vaadiyle Ağrı'nın Doğubeyazıt sınır hattından Türkiye'ye yasa dışı yollardan sokuldukları belirlendi.

  Suç örgütü elebaşı Zeki K. adliyeye gönderilirken, kaçaklar ise sınır dışı edilmek üzere İstanbul Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı