Gündem Haberleri

  İstanbul'da 19 kumarhaneye aynı anda baskın

  Ali AKSOYER/İSTANBUL DHA
  09.12.2014 - 16:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da polis 10 eğlence mekanı, 19 kumarhaneye eşzamanlı baskın yaptı. Baskınlarda para karşılığı fuhuş yaptıkları tespit edilen 17 kadın hakkında işlem yapıldı. Baskınlarda aralarında çeşitli suçlardan aranan 20 kişinin bulunduğu toplam 29 kişi gözaltına alındı. Kumarhane olarak kullanılan işyerlerinde yapılan aramalarda tombala makineleri, oyun kağıtları, oyun pulları ele geçirildi. Kumar oynadıkları tespit edilen 479 kişiye ise Kabahatlar kanuna göre ceza kesildi.

  Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler önceki gün Fatih bölgesinde 10 eğlence mekanı ile 12 kumarhaneye baskın yapıldı. Eğlence mekanlarında para karşılığı fuhuş yaptıkları tespit edilen 8'i yabancı uyruklu 17 kadın hakkında işlem yapıldığı belirtildi. Baskınlarda daha önceden mühürlenmiş işyerlerini açtıkları tespit edilen 4 kişi hakkında tutanak tutulurken, ayrıca çeşitli suçlardan aranan 10 kişi ile durumu şüpheli görülen 9 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

  Baskınlarda kumar oynadıkları tespit edilen 220 kişiye para cezası kesilirken, 5 adet tombala makinesi, 360 adet tombala topu, 2 bin 710 tombala pulu, 55 adet tombala kartı, oyun kağıtları, bir adet tabanca ve mermiler ele geçirildi.

  KAĞITHANE'DE 11 KUMARHANE ORTAYA ÇIKARILDI

  Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekiplerinin Kağıthane bölgesinde yaptıkları baskınlarda ise 11 kumarhane'ye operasyon yapıldı. Bu operasyonlarda aranan ve şüpheli 10 kişi gözaltına alınırken, 259 şahıs hakkında ise Kumar oynadıkları gerekçesiyle işlem yapıldığı öğrenildi. Kumarhanelerde yapılan aramalarda 9 adet tombala makinesi, 450 adet tombala topu, 2 bin 965 adet tombala pulu, 910 adet tombala kartı, oyun kağıtları ele geçirildiği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı