Gündem Haberleri

  Kar geliyor derken cuma yine şaşırtacak! İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

  Hürriyet Haber
  04.12.2017 - 08:01 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da etkili olan sağanak yağış özellikle trafikte vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Yağış meteoroloji radarına da yansıdı. Meteorolog Prof. Dr. Miktad Kadıoğlu, radar görüntüsünü, "Şu an atmosferik cephe Üsküdar üzerinden geciyor" mesajıyla paylaştı. Öte yandan Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, halen mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı ülkemizin bugünden itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Bu hafta Ankara, Bolu, Karabük, Muş, Bingöl, Kastamonu, Ağrı, Van, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya gibi pek çok kentimizde kar yağışları görülecek. Cuma günü ise yurdun büyük bölümünde sıcaklıklar tekrar yükseliyor.

  Meteoroloji'nin uyarılarının ardından sabah saatlerinden itibaren İstanbul’da yağmur başladı. Zaman zaman şiddetini arttıran yağmura hazırlıksız yakalananlar ıslanmaktan kurtulamadı. Yağmur, trafikte de yoğunluğa neden oldu. D-100 Karayolu Göztepe mevkii Kadıköy istikametinde trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Yağmur kent genelinde aralıklarla sürüyor.

  Kar geliyor derken cuma yine şaşırtacak İstanbula kar ne zaman yağacak

  Prof. Dr. Miktad Kadıoğlu, radar görüntüsünü, "Şu an atmosferik cephe Üsküdar üzerinden geciyor" mesajıyla paylaştı.

  Soğuk hava dalgasıyla hava sıcaklıklarının hissedilir oranda 8-16 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi beklenirken, hava sıcaklıklarındaki azalmayla kuzey, iç ve doğu kesimlerinde kar yağışları öngörülüyor. İstanbul’da genellikle yağmur şeklinde görülecek yağışın salı gecesi ve çarşamba günü kentin kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde kar olarak görüleceği tahmin ediliyor.

  İstanbul Salı günü de yağmurun yağacağı, hava sıcaklığının en düşük 5, en yüksek 7 derece olması tahmin ediliyor.

  Karla karışık yağmur beklenen çarşamba günü hava sıcaklığının 3 dereceye kadar düşmesi öngörülüyor. Hava sıcaklığının 4 ila 9 derece olması beklenen perşembe gününün ardından cuma günü az bulutlu ve sıcaklığın 8-13 derece olması tahmin ediliyor.

  Kar geliyor derken cuma yine şaşırtacak İstanbula kar ne zaman yağacak


  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) internet sitesinde yapılan açıklamada da "Mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yeni hafta başından itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı sistemin etkisiyle yurt genelinde hissedilir derecede (10-12) azalacağı tahmin ediliyor." ifadeleri kullanıldı.

  TÜM YURTTAKİ HAVA DURUMUNU GÜN GÜN ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

  YURTTA HAVA DURUMU

  Bugün yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Samsun ve Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor.

  Salı günü ise yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmaranın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolunun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve sağanak olarak başlayacak yağışların, Marmaranın doğusu, Batı ve Orta Karadenizin iç kesimleri, İç Ege, ve İç Anadolunun kuzeyinde karlar karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor.

  ÇARŞAMBA GÜNÜ KAR 

  Çarşamba günü ise yurdun genelinin çok bulutlu, Marmaranın doğusu, İç Ege, Göller yöresi, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadoluda yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  Perşembe günü ise yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolunun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolunun doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  SOĞUK HAVA CUMA GÜNÜ GİDİYOR

  Soğuk ve yağışlı sistemin Cuma günü yurdu terk etmesi bekleniyor.

  Kar geliyor derken cuma yine şaşırtacak İstanbula kar ne zaman yağacak  Kar geliyor derken cuma yine şaşırtacak İstanbula kar ne zaman yağacak

  Kar geliyor derken cuma yine şaşırtacak İstanbula kar ne zaman yağacak

  Kar geliyor derken cuma yine şaşırtacak İstanbula kar ne zaman yağacak

  Kar geliyor derken cuma yine şaşırtacak İstanbula kar ne zaman yağacak

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (04.12.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: kar yağışı , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı